skWor I. sezona 2014

Co jsme vypěstovali v roce 2014
skWor
Stálý člen
Příspěvky: 114
Registrován: 20 led 2014 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: skWor I. sezona 2014

Příspěvekod skWor » 13 říj 2014 16:41

Tak po dlouhé době zase report:
Blast pepper mi prakticky zlikvidovala sviluška - po 14 dnech dovolené nebylo co zachraňovat, tak šla do popelnice.

Ta velká neznámá prý měla být habanero yellow, ale už se mi stihl vybarvit jeden plod a vypadá to spíš na orange.

No nečekal bych, že budu mít habanero za oknem. Na rostlince je přes 20 plodů. Překvapilo mne, jak během jednoho krásného víkendu dokáže celej plod změnit barvu. Příští rok pokračuju s habanery, ale tentokráte s haba tasmanian. Má z habaner (co jsem zatím našel) nejmenší vzrůst a tak by nemusela zaplnit celé okno...

Foto:
20347
20348
20349
20350

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: skWor I. sezona 2014

Příspěvekod Dr.Pedr » 13 říj 2014 18:52

skWor píše:Blast pepper:

18488


Toto netuším co je. údajně extra pálivé, původně tři rostlinky cca 10cm v jednom květináči, jednu jsem ponechal jen ze zvědavosti dal do většího. Toto je po ca 2týdnech - roste jak z vody.Toto asi bude nějaká chineses. Budu ji muset začít trochu zastřihovat, protože mám malé okno mačká se tam s další rostlinou:

18489

Takovou rostlinu (nebo hoodně podobnou)......mám..... a jmenuje se MORUGA.... :tiphat:

18490
18491


toto by taky mělo být extra pálivé, ale asi to bude něco od Annuum. Plody rostou směrem nahoru.
18494
18493
18492

Tak nakonec pěstuju 3 druhy. Jelikož máme malej byt, tak jsem nechtěl zbytečně provokovat s větší rostlinkou, proto jsem si nechal jen blast peppera. Nu a pak od manželky kolegy dostal ty dvě údajně extra pálivé. Nejdřív se mi do nich nechtělo, přeci jen chinenses jsou náročnější, ale nakonec zvítězila zvědavost. A jsem rád, teď už vím, že si na příští rok můžu vybrat i něco většího. Uvažuji o habaneru tasmanian. Ono společně se semínky k blastu jsem dostal malej vzorek mleté haby... luxus. Tak by ten tasman mohl být OK, je menší, takže bych mu podmínky i mohl dopřát.

Jen bych měl přiznat barvu, ten blast pepper jsou dvě rostlinky v truhlíku. jinak je to rostlinka, která velmi brzo začíná nasazovat květy. Dokonce tak, že jsem vzdal nějaké zaštipování a nechal, ať si dělá co chce. Nu plodů má dost a květy stále nasazuje.

No, a zjistil jsem, že jsem velmi šikovnej... Nějak jsem editoval starej příspěvek, takže tady i na předchozí stránce jsou stejné fotky... No nevím textaci, tak to nechám tak...

skWor
Stálý člen
Příspěvky: 114
Registrován: 20 led 2014 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: skWor I. sezona 2014

Příspěvekod skWor » 13 říj 2014 20:47

Možný to je. Uvídíme, první plod nechám určitě 2-3 týdny na rostlince skrze semínka (co kdybych si to ještě rozmyslel) a pak ochutnám... :-)


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti