Galerie výstavby home made foliovníku na chilli

Co jsme vypěstovali v roce 2014
Uživatelský avatar
Zděnda-Z-Javecu
Stálý člen
Příspěvky: 101
Registrován: 18 úno 2014 13:03
Reputace: 7
Obrázky: 0

Re: Galerie výstavby home made foliovníku na chilli

Příspěvekod Zděnda-Z-Javecu » 24 úno 2014 15:13

Parádní práce, jak dlouho jsi to namýšlel? :-) Dřevo na konstrukci je borovice, pokud se nepletu? Škoda že nemám místo, hned bych se taky do něčeho takovýho pustil, ale já stejně ještě raději naberu zkušenosti s pěstováním a až pak se pustím do nějakejch větších akcí :D každopádně to máš bezva a přeju pěknou úrodu :-) :respect:
Co shoří, neshnije...

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie výstavby home made foliovníku na chilli

Příspěvekod chilli-max » 08 bře 2014 22:07

Dotázek: přidává někdo z vás do zeminy dřevěný popel. Mělo by to být celkem dobré hnojivo s dostatkem draslíku, vápníku atd. Kyselou zeminu to malinko šoupne k neutrálu. Budu teď míchat vrchní vstvu zeminy. Zemina, kompost, rohovina, malinko vápnitého dolomitu a myslel jsem trochu toho popela? Co na to říkáte?
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie výstavby home made foliovníku na chilli

Příspěvekod chilli-max » 09 bře 2014 19:11

Tento víkend jsem nemohl na zahrádce pracovat podle svých časových představ, ale i tak jsem se pohnul.
V sobotu jsem dodělal fázi pařenišť. Mám 2 teplá, kde je 35cm hnoje jako vytápění (funguje to, dnes ráno venku -5°C a v pařeništi +4°C :thumbup: ) a jedno studené které jsem dodělal včera a čeká na výsev ředkviček a salátů.

Začal jsem opět makat na foliáku ... minulý týden jsem navozil kompost, dnes nějakou zeminu. Připravil jsem středový sloupek pro dveře (budou dvoukřídlé :-) ) Udělal jsem finální zavětrování střechy pomocí lanek a napínáků ... teď je konstrukce pevná jako skála :tiphat: Začal jsem dělat oporu pro folii pomocí provázků i když folie je opravdu pevná, když jsem jí řezal na pařeniště, tak jsem se až divil. Na foliáku udělám oporu ze západní strany, odkud nejčastěji fouká a na střeše kvůli sněhu.

Pařeniště a foliák
16443

Přidaný kompost a zemina, středový sloupek na dveře
16444

zavětrování střechy pomocí lanka z rohu do rohu přes oko na hřebenu
16445

detail uchycení lanka s napínákem
16446

opora pro folii z polypropylenového provázku
16447

z boku i na střeše
16448
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
Nosac
Stálý člen
Příspěvky: 196
Registrován: 05 led 2014 14:33
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Galerie výstavby home made foliovníku na chilli

Příspěvekod Nosac » 09 bře 2014 20:11

Moooooooooooooooc hezké!!!!!! Fakt krásná práce

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie výstavby home made foliovníku na chilli

Příspěvekod chilli-max » 09 bře 2014 22:21

Díky za pochvalu...na ten provázek mě přivedl tvůj nápad ..díkes.
http://www.foto-tapety.cz

Snip*lli
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 23 říj 2013 16:10
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Galerie výstavby home made foliovníku na chilli

Příspěvekod Snip*lli » 10 bře 2014 21:07

chilli-max píše:Dotázek: přidává někdo z vás do zeminy dřevěný popel. Mělo by to být celkem dobré hnojivo s dostatkem draslíku, vápníku atd. Kyselou zeminu to malinko šoupne k neutrálu. Budu teď míchat vrchní vstvu zeminy. Zemina, kompost, rohovina, malinko vápnitého dolomitu a myslel jsem trochu toho popela? Co na to říkáte?
Ja som skúsil pridať drevený popol (1 vedro na cca 2 m2) asi pred dvoma týždňami do skleníku a následne som vysadil reďkovky, špenát a roketu. Zatial to vyzerá že sa im to páči :D rastú celkom rýchlo. V každom prípade si myslím že ak to nepreženieš tak tým nič nepokazíš.

Uživatelský avatar
stalker251
Stálý člen
Příspěvky: 300
Registrován: 16 pro 2012 00:33
Reputace: 18
Obrázky: 0

Re: Galerie výstavby home made foliovníku na chilli

Příspěvekod stalker251 » 14 bře 2014 11:53

Krásna práce , chválim . :respect: len jak vysoko máš zem ? si podložil netkanú textiliu a zdá s ami že tam má tak 30 cm substrát , to je málo 7pod a škorpiony sa prekorenuju až na 45cm... potom strácaš pomerne velmi velký objem nádoby ... a zmenšuješ potencial rastlín .
http://www.youtube.com/user/stalker2512?feature=mhee" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie výstavby home made foliovníku na chilli

Příspěvekod chilli-max » 14 bře 2014 19:24

Jo jo, celkově zemina s vrstvou hnoje bude mít cca 30-35 cm ... výšku substrátu jsem dělal podle doporučeních co jsou tu na fóru. Všeobecně se tu uvádí že papriky jsou mělce kořenící a že víc než 30cm nemá smysl, když se dá víc než 20 cm zeminy že se papriky kořeny ani nedostanou k hnoji. :dunno: Narvu to tedy zeminou až po okraj, to tam potom 35cm budu mít určitě. No a po sezoně uvidím :wave:
Díky za tvůj názor ... přesně o tom by tu diskuze měla být...poradit si a sdílet své zkušenosti. :thumbup:
http://www.foto-tapety.cz


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti