Galerie výstavby home made foliovníku na chilli

Co jsme vypěstovali v roce 2014
Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Galerie výstavby home made foliovníku na chilli

Příspěvekod Dr.Pedr » 22 úno 2014 18:44

Paráááda...










Bonus: https://www.youtube.com/watch?v=ENtROo2GEPM" onclick="window.open(this.href);return false; :thumbup:

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie výstavby home made foliovníku na chilli

Příspěvekod Filichilli » 22 úno 2014 21:41

Vidím, že to máš fakt vychytané, tak v tom případě nemám připomínek, bomba :) Pevné nervy s tu folií ;)

TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Re: Galerie výstavby home made foliovníku na chilli

Příspěvekod TOM » 22 úno 2014 21:43

:thumbup: Paradicka..mas to pekne..dnes som si aj ja urobil parenisko z toho co som nasiel :D....na tvoje to zrejme nema ale ucel by to malo splnit aj to moje :)

len tak dalej :thumbup:

Uživatelský avatar
Nosac
Stálý člen
Příspěvky: 196
Registrován: 05 led 2014 14:33
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Galerie výstavby home made foliovníku na chilli

Příspěvekod Nosac » 22 úno 2014 23:15

super, už aby tam byla ta folie. jen možná škoda že jsi mezi hlínu a dřevo nedal nějakou izolaci... možná by to pak vydrželo déle.

ještě jsem našel toto:

Pletivo pro zpevnění
Fóliovník lze vyrobit i bez speciální konstrukce pomocí trámků, prken a latěk. Fólie na šikmé střeše pak však má tendenci se prohýbat, Zabrání jí v tom obyčejné pletivo pro králíky, které lze k dřevěné a případně i kovové konstrukci snadno připevnit.


je to dle mne docela dobrý nápad, ale stačilo by například v rozestupech 20CM natáhnout na střeše mezi krokvemi vázací drát (prodává se i pogumovaný za pár kaček) a pak by únosnost střechy byla lepší a i by se to neprohýbalo.

sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Galerie výstavby home made foliovníku na chilli

Příspěvekod sembeth » 23 úno 2014 16:19

Joooo, tak takhle zručněj bych potřeboval bejt taky ;)
Kdybych nevěděl která bije, tak bych si snad i myslel, dle toho fotoseriálu, že je to úplná brnkačka.
Žel bohu, není. Tedy alespoň pro m ě to nebude a jsem na stavbu svého skléníku dost zvědavej.
Nicméně bez něj cesta není.

Rozhodně veliká krása, inspirace a povzbuzení pro méně zručné.

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie výstavby home made foliovníku na chilli

Příspěvekod chilli-max » 23 úno 2014 18:10

to Nosac : jo s tím drátem to nezní špatně, akorát by to chtělo nějakou světlo barvu..při tmavé barvě by se ten drát mohl moc ohřívat a snižoval by to životnost folie (i když při té styčné ploše to možná bude zanedbatelné). Když jsem dneska folii řezal na pařeniště, tak jsem se fakt divil jak je pevná a myslím že by s nosností neměl být problém i bez drátů.. ještě to promyslím a uvidíme.
PS : teď mě napadlo že tam místo drátu natáhnu pevný silonový provázek v bílé barvě a bude to ...díkes za nakopnutí dobrým směrem a dobrý nápad.

Jen tak mimochodem, dnes jsem trochu zkoušel nosnost střechy...uprostřed jsem se plnou váhou (75kg) pověsil na hřebenovou lať. Téměř se nehnula..fakt pevné :tiphat:

A tady je ještě bonus v podobě stavby pařenišť. Dnes jsem dodělal jedno, je tam 30cm koňského hnoje a na tom 15cm zeminy .... bude tam pěkně teploučko...příští týden vysévám a vysazuji :-) A hned jsem rozjel stavbu dalšího... to bude o něco méně hluboké a vysoké. A pak na závěr bude ještě jedno "studené" které bude bez výhřevného hnoje.
16101
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
Nosac
Stálý člen
Příspěvky: 196
Registrován: 05 led 2014 14:33
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Galerie výstavby home made foliovníku na chilli

Příspěvekod Nosac » 23 úno 2014 20:19

:respect: moc hezké, závidím tu pěknou hlínu ...

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie výstavby home made foliovníku na chilli

Příspěvekod chilli-max » 23 úno 2014 21:22

Jo jo zemina je tu slušná, vrchních 30cm je černá, pěkně drolivá humózní půda...místy sice přemokřená..ale to vyřeším vyvýšenýma zahonama. Měřil jsem PH a vychází něco kolem 6,5..takže to také není špatné. Teď jen aby všechna ta péče a práce vyhovovala rostlinám :cool2:
http://www.foto-tapety.cz


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů