Kozel zahradníkem.

Naše chilli papričky v roce 2013
JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod JuraS. » 08 pro 2013 10:41

Přibude odrůda JALAPEŇO TAM. Je na cestě. Na chuť omáček.

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod JuraS. » 09 pro 2013 10:32

Až vyrazí rostlinky a přesadím je do malých květináčů tak dostanou speciální zacházení. Akvárium zavřu potravinovou folií (svítit se bude pod ní) a do tohoto prostoru budu hnát co2...budou stát v hnojivé vodě z akvárka, bude světlo a teplo a ještě nadstandard katalyzátor růstu..

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod gandalf » 09 pro 2013 10:37

...... a budou tam ti bujet plísně, houby a nakonc to zajde :-(

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod JuraS. » 09 pro 2013 10:40

samo, že to bude větrat, utěsnit se to nedá..musí tam cirkulovat vzduch...dám tam i malý pc ventilátor aby to co2 nebublalo jen z hadičky ale aby to ventilátor rozfoukal...jinak díky za připomínku..

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod JuraS. » 17 pro 2013 14:37

Udělal jsem změnu. Nevím proč ale i když je akvárko opřené o topení co stále topí, nahoře svítí odkrytá zespodu ale v krytu zářivka 15W tak se nic neklubalo z jiff..to mě namíchlo a vzal jsem kelímky na pití, jiffy s pár kapkami vody z akvárka uzavřel potravinovou folií uvnitř a dal pod zářivku z5. Za 24 hodin se nic nezměnilo a ani se folie nezapařila..to mě namíchlo a dal jsem pod kelímek obrácený kelímek tak aby folie byla cca 8 cm od zářivky..ani tak se za 24 hodin neudělal pára.. to mě ale už úplně nasskvačilo a tak jsem vytáhl 3 kelímky co mi první přišli pod ruku a včera do nich přidal trochu vody a postavil je na topení..za 2 hodiny byly vevnitř pára jak v zepter hrnci. Dneska kouknu co se událo...jakmile vyrazí první dva, tři klíčky tak dám folii pryč a půjdou pod zářivku do akvárka...jo a postupně jsem přidával semínka..takž teď je v každé jiffje po 2 semínkách...uvidím, buď kryplíka odstřihnu a nebo když budou obě silné tak je nechám pohromadě a holt budu víc hnojit...

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod Dr.Pedr » 18 pro 2013 06:31

:hmmm: dobrá rada kamaráda...akvárko ukliď(zabírá hodně místa)...jiffy dej do plastového pařníku viz. obrázek(nesmí stát ve vodě !!! na nějakou páru zapoměň..takový nesmysl..na ventilátor se vys.r) ...teplota cca 25 C ,pravidel.větrej..jiffy vlhké NE přemokřené !!! světlo až se ukáží nepravé(mateční) lístky...sedni si k PC a pročti si základy pěstování nejenom chilli :tiphat: ..mrkni na youtube.com

https://www.growgarden.cz/potreby-pro-r ... ilaci.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:jalapeno:

https://www.youtube.com/watch?v=bIG89vN5XUc" onclick="window.open(this.href);return false;
:jalapeno:

https://www.youtube.com/watch?v=yXDJCFMxU3w" onclick="window.open(this.href);return false;
:jalapeno:
https://www.youtube.com/results?search_q ... iffy&sm=12" onclick="window.open(this.href);return false;

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod JuraS. » 18 pro 2013 08:11

Díkez...akvárko tam bude stát stejně, buď v něm budou kytky a nebo konečně odstavím třecí pár terčovců a v tom kyti akvárku pak budou dorůstat prckové...pařník jsem neviděl, prošel jsem obi, hoernbach, baumax..všude stromky, vánoční výbava...25 i víc máme doma normálně..všude...jakmile někde uvidím pařák koupím..bylo to v plánu, akvárko je jako náhrada...
našel jsem obchod po cestě do práce...mají na skladě (aspoň co tvrdí) vezmu asi tenhle..http://www.growshop.cz/katalog/detail/9 ... 38x25x19cm" onclick="window.open(this.href);return false;
mají v nabídce i odděleně prodávaný větší box, zvlášť misku a zvlášť dekl..vezmu raději to..vlastně vezmu co budou mít na skladu..a přibalím i nějaký stimulant..volal jsem do obchodu, prej mají na skladě...
jiff mám 100, semínek hafo tak nové dám do pařáku a uvidíme kde se co vyklube...
na youtube se kouknu doma, jsem za proxy...a na back tracku, ten flash nepřehraje..
Koupen root it, semínka ve vodě, dneska bude 3 tí varianta...bude soutěž...kdo dřív a líp...jsem debil...že jsem tam rovnou nevzal sadbovač abych tam nemusel dávat jiffy v obalu od vajíček..no za blbost se platí, takže dneska znovu a lépe..
taky jsem narazil na zajímavá srovnávací videa . první je tady a další si dohledejte https://www.youtube.com/watch?v=cQrYHJz76dI" onclick="window.open(this.href);return false;
když se dívám jak se snaží naklíčit datle a vzpomenu si jak mě neměli doma rodiče rádi za moje pěstební pokusy...máma měla takové ty kyti co v 70 tých letech byly..tchýnin jazyk, difnbafchii, blázna a takové...já jak měl nějaké ovoce tak pecky jsem strkal do hlíny ke kytkám..vyrostlo jablko, hruška, datle a máma se pak divila co to tam leze za kyti..z pecky datle pak měla babička palmu co jí přerostla tmavý kout v ledovým starým činžáku..
tak jsem sadbovač na jiffy o velikosti co mám co do toho pařáku rootit co mám padne jak prdel na hrnec sehnal v nějakým eshopu co se zabývá od dětských plýnek až po betonový panely..mají zásilkový obchody kam to pak zavezou a jeden je rovnou na zastávce šaliny co s ní jezdím domů...tipuju že mezi svátky to tam bude...

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod JuraS. » 20 pro 2013 08:31

Včera i když ještě nemám sadbovač (objednávka se zpracovává podle sms co jsem ráno dostal) tak jsem zprovoznil pařeniště v pokoji kde je topení naplno. Nové jiffy jsem dal do obalu od vajíček (z nouze cnost) s dírkou dole (vytáhl jsem z akvárka) a zalil hownovou vodou z akvárka. Zakryl jsem deklem a pootevřel škvýrku větracích otvorů. I když je v místnosti šero tak za 3 hodiny bylo v pařáku opravdu pařeniště...páry jak v tropech. tak jsem otevřel větráky naplno a špekuluju jak to vytunit aby bylo i světlo až vyrazí klíčky....


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti