Kozel zahradníkem.

Naše chilli papričky v roce 2013
JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod JuraS. » 20 pro 2013 09:46

Objednal jsem rovnou (byl jsem na to upozorněn) automatický kapkovací systém. Doladil jsem objednávku a majitelkou která byla velmi ochotná. http://www.synsy.cz/shop/5-tropf-blumat" onclick="window.open(this.href);return false;
+ zvažuji že abych nemusel kupovat velké květináče na velké kyti tak je dám do kýblů od barvy do kterých je udělám v hydroponii...jen max 2 rostliny...

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod JuraS. » 23 pro 2013 15:51

Dnes dorazil sadbovač. Speciální na jiffy.

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod JuraS. » 30 pro 2013 09:30

Tak aktualizace. Zasadil jsem i vánoční dárky. K dnešnímu dni vyrazilo asi 10 různýách druhů. Problémek je že jsou to takové tenké světle zelené "párátka" s 2 mi malými lístky. Voda ve které jsou jiffy namočené je akvarijní hnojivá. Včera jsem koupil (konečně začali doplňovat sadbové zboží) aktivátor na kořenění. Tím jsem zakápnul každou jiffu aby se líp vyvíjeli kořínky. Pařák je u severního okna kde moc světla není a tak jsem začal přisvědcovat jednou malou haleogenkou. Poradíte někdo co s tím ? Nebo je to normální...semen dostatek, zasadím případně jiné...

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod Filichilli » 01 led 2014 16:35

Na začátku jsou to vždy špejle, ale záleží jaké jim dáš podmínky, aby ve vytáhlých špejlích nepokračovaly další měsíc. Když už vyklíčily, potřebují hlavně světlo, severní okno v zimním období je prakticky k ničemu, halogenka je určitě lepší řešení než nic.

Na co by jsi měl brát ohled po vyklíčení je teplota (neměla by příliš překračoval 30-32°C -> pak se papriky zbytečně táhnou za světlem). C.Anuumky mají radši nižší teploty 20-23°C, C.chinense 27-29°C. Ber rozmezí teplot jako orientační. Topik s teplotama taky někdo sepsal už opravdu kvalitně, stačí hledat.

Druhá věc je, jak výše zminuješ, že používáš vodu z akvárka, její nutnost v momentální fázi. Rašelinové jiffy (nemyslím ted kokosové vlákna) mají o sobě dostatek "hnojiva" pro papriky do 2-3 patra, i výš. Záleží na kvalitě substrátu, atd.. dřív není nutné hnojit, akorát si tím uškodíš. Kor ještě, když jsou v té vodě konstatně namočené.. Spíš bych tu vodu, když už, nějak zředil. Ale tady záleží i na tom, jaká ta akvarijní voda je. V případě, že je skoro obyčejná, půlku odstavce nemusíš řešit :D V téhle fázi jsou dobré různé enzimy a stimulátory jako lignohumát a ten kořenový třeba, ovšem, opět to tak nutné není.

Ve dvou větách do shrnul kolega Dr.Pedr a jak říká, tyhle základní informace tady už jsou, jen studuj :)

:tiphat:

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod JuraS. » 02 led 2014 08:33

Díky za odpověď a cenné rady. Včera večer jsem vytáhl naklíčené jiffy a přemístil je do kelímků a umístil kelímky do akvárka k topení kde na to celé svítí akvarijní zářivka. Uvidíme co z toho bude. K těm jiffám. Zvažoval jsem jakou vodou je namočím. Kohoutkovou se mi nechtělo. Stačí vypláchnout čistou sklenici vodou z kohoutku a nechat uschnout. a pak si přičichnout. Ten smrad chloru by zabil i slona. Kupovat balený kamenolom se mi taky nechtělo. Šutry ve vodě se kytkám moc nelíbí.
btw. na youtube je velmi podrobné video jak pěstovat voňavé léčivé kyti v hydroponii. 2 dny máčet semena ve vlažné vodě, pak vodu slít a mokrá semena dát na papírový ubrousek, zakrýt druhým a dát do tepla na 24 hodin. Vyrostou klíčky (vypadá to jako sojové klíčky co prodávají na jídlo). tahle klíčky vzal a zastrčil do dírky v malých kostkách minerální vlny. Postavil do nádoby kdy byla voda a dal pod světlo..za týden kyti co mohl i s kostkou strčit do větší kostky a tu už dal do ....to je jedno..prostě z krypl klíčky vyrostla kytka..budu zkoušet...je to zábava..nejde mi o kila paprik...

vím , že to asi nejde..ale pomohlo by mi..vědět...kolik vody je na nacucání jiffy akorát. Řekněme, že dám do plastové misky, na talíř, 10 kousků 33mm jiffy. kolik vody mám na ně nalít aby se nacucali tak akorát ? deci, dvě ? tři ?

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod Filichilli » 04 led 2014 17:58

Tak já třeba zalívám kytky vodou odstátou i pár dní. A to samé jiffy.. Kupovat kvůli tomu vodu nemá cenu. Venku normálně deštovku lapenou do skruží a barelů, povětšinou ji je dostatek, až na ty občas umorná horka v létě..

Kolik vody na jiffy ? Neřeknu Ti přesně, to ani není třeba hrotit. Prostě dokud sají, tak jim dej vodu ... Až se maximálně nasají, vylej přebytečnou vodu z misek a zapíchni do nich semínka, pak už stačí rosit rozprašovačem, popřípadě pokud budou vysychat rychleji, tak občas zakápnout vlažnou až teplou vodou. hlavně je udržovat vlhké, nesmí vyschnout. S tímhle jsem neměl problém ještě...

Jinak hydroponie je sranda no, klidně zkus. S rockwoolem (minerální vlna jak píšeš) se pracuje i do hlíny, někdo to má raději oproti Jiffům.

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod JuraS. » 11 led 2014 09:36

Malá aktualizace. Klíčky co vyrazili jsem s jiffami dával do plastových kelímků které jsem popsal a dával do akvárky..jenže v něm začalo být včera přeplněno tak mi manželka poradila abych udělal praporky z párátek a ty do jiff zapíchal. Tak jsme to večer společně předělali a teď stojí jiffy v akvárku samostatně, svítí na ně zářivka, akvárko je opřené o topení a k tomu jsem před chvílí dodělal kvašák tak, že v akvárku je sklenice s vodou (jen pro kontrolu) a do ní vede hadička z petky..až to začne bublat (což by mělo být za chvíli, no droždí je dost staré) a to tak, že celé akvárko se vyplní co2..hnojivo je, světlo je, teplo je a tak to dostane katalizátor růstu...
nejsilnější je mexican red, vyrazila i jedna moruga a taky medusy a další...

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod JuraS. » 13 led 2014 07:19

O5 jsem to trochu předělal. Ukazuje se že by to chtělo víc světla... tak jsem postele palandu předělal na skleník..tak trochu...zatím svítím 2*30w 77 a 865 ale válí se mi doma ještě jedna 865 tak ji tam dnes přidám...svítím 6-22..asi z 75 cm...zvažuju sehnat ještě diamantovou folii..


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů