Pokojové pěstování - habanero, cheyenne, medusa, pequin..

Naše chilli papričky v roce 2013
postcd
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13 črc 2013 20:58
Reputace: 0
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokojové pěstování - habanero, cheyenne, medusa, pequin.

Příspěvekod postcd » 03 črc 2014 00:09

Odhmyzení se uskutečnilo na terase, keříky tam byly asi týden od dubna a jsou tam i teď přes léto. Již po týdnu ten hmyz vymizel, asi mu nesvědčí teplotní výkyvy nebo nízká teplota.

postcd
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13 črc 2013 20:58
Reputace: 0
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokojové pěstování - habanero, cheyenne, medusa, pequin.

Příspěvekod postcd » 13 říj 2014 22:27

Chinesse ornamental a Pequin (je vidět poškozené listy od třásněnky, která vymizela přes léto) - květen-červen (chilli jsou již venku):[/b]

Obrázek

Habannero zrající, hnojené pouze vodou z akvária (srpen):

Obrázek

Takto vypadá Chinesse Ornamental chilli (na konci září):

Obrázek

Cheyenne (konec září)

Obrázek

na přelomu září-říjen to vše dorůstá a dozrává
Vyrostlo teď asi 29 habaner z dvou keříků, 40 cheyenne, 30 chinnesse a podobné množství Pequinu + krásné červené berranní rohy.

postcd
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13 črc 2013 20:58
Reputace: 0
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokojové pěstování - habanero, cheyenne, medusa, pequin.

Příspěvekod postcd » 24 led 2015 22:05

Na konci léta 2014 po přemístění keříků Chilli z terasy domů se opět rozmnožil hmyz "třásněnka" a během asi 40 dnů byly keříky bez listů a nebo s listy zežloutlými.

Teď na konci ledna 2015 mám živé pouze 2 keříky Habanero, z nichž na několika místech vyrazily malinké lístečky, avšak při bližším pohledu je vidět na tom již třásněnka. Mám dojem že jsem skončil. Nechci používat žádnou chemii na likvidaci a v přírodní, efektivní způsob likvidace toho hmyzu nevěřím. Další chilli budu kupovat sušené a mleté z obchodu, bude to jednodušší )

Aktualizace květen 2015: Staré chilli jsou zlikvidované díky třásněnce a zlikvidovaly hned i mladé lístky chilli + listy majoránky, kterou jsem do chilli květníku zasadil )

V květnících po chilli mi samovolně vyrazilo spoustu nových chilli rostlinek ze semen původních chilli, na rostlinkách se objevily mšice. Třásněnka "dočasně" zanikla v květnících které nebyly více jak měsíc zalévány a nebylo v nic nic zeleného.

Malé rosltinky chilli jsem tedy kvůli mšicím dal na terasu (17. května 2015)

Přes léto 2015 byly chilli na terase a jsou tam ještě teď v říjnu, vyrostlo tam opět slušné množství papriček.

Závěr: v mém případě tedy byla chyba myslet si, že chilli jsou pokojové rosltiny, mnohem lepší je zdá se umístit chilli co nejdříve ven (nba terasu například) a nechat je tam. Na nový rok vzít domů a až rosltinky vyrazí a přestane být venku mrazivo, umístit ven a pak stále dokola..
Naposledy upravil 2 dne postcd; celkem upraveno 10x.

Uživatelský avatar
Berry161
Stálý člen
Příspěvky: 308
Registrován: 06 led 2015 00:22
Reputace: 2
Obrázky: 0
Bydliště: zeměkoule

Re: Pokojové pěstování - habanero, cheyenne, medusa, pequin.

Příspěvekod Berry161 » 24 led 2015 22:16

bojuj a neházej flintu do žita popřípadě zasej nové semena

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Pokojové pěstování - habanero, cheyenne, medusa, pequin.

Příspěvekod MartinS » 24 led 2015 22:18

Trasenka je previt, me na ni mospilan, Spintor ani Vertimec nezabiral. Resp zrejme kratkodobe, ale hned je zase ty svine mrnavy hadovity vratili.
Takze ani chemie neni sazka na jistotu. Skoro paradoxne nejlepsi mi prislo proste se na par minut venovat rostline a vsechny trasenky manualne rozmackat. Pestovani chilli je vlastne easy(kliceni, presazovani, volba substratu, hnojiva...), nez se objevi skudci. Msice jsou v pohode, Mospilan je znici, ale trasenka je fakt peklo, to muzu potvrdit.
Priznam se ze bez chemie si to moc nedokazu predstavit. Tabakovy vyluh obcas funguje, obcas kytky spali a skudci vesele ziji dale.

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Pokojové pěstování - habanero, cheyenne, medusa, pequin.

Příspěvekod Dr.Pedr » 25 led 2015 07:55

MartinS píše:Trasenka je previt, me na ni mospilan, Spintor ani Vertimec nezabiral. Resp zrejme kratkodobe, ale hned je zase ty svine mrnavy hadovity vratili.
Takze ani chemie neni sazka na jistotu. Skoro paradoxne nejlepsi mi prislo proste se na par minut venovat rostline a vsechny trasenky manualne rozmackat. Pestovani chilli je vlastne easy(kliceni, presazovani, volba substratu, hnojiva...), nez se objevi skudci. Msice jsou v pohode, Mospilan je znici, ale trasenka je fakt peklo, to muzu potvrdit.
Priznam se ze bez chemie si to moc nedokazu predstavit. Tabakovy vyluh obcas funguje, obcas kytky spali a skudci vesele ziji dale.
Na Třásněnky se používají systémové přípravky,které mají účinnou látku imidacloprid, pyrethrin nebo dimethoát...Na venkovní rostliny se používá roztok draselného mýdla.Při postřiku doporučuji použít vždy SMÁČEDLO.. (někdy stačí pár kapek JARU do postřiku ale profi smačedla jsou samo.lepší)
http://www.agrovita.cz/?url=clanky/&cla ... a-smacedel" onclick="window.open(this.href);return false;

Ve sklenících používáme biolog.ochranu - dravé roztoče Amblysius spp :respect:

SOSEJ : http://www.agromanual.cz/cz/pripravky/u ... oprid.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.agromanual.cz/cz/pripravky/u ... thoat.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.agromanual.cz/cz/pripravky/u ... thrum.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokojové pěstování - habanero, cheyenne, medusa, pequin.

Příspěvekod chilli-max » 25 led 2015 09:28

Já minulý rok doma taky bojoval s třásněnkama...a mrchy se stále držely...a to jsem použil i chemii .... když jsem dal papriky do foliáku, koupil jsem dravé roztoče a už jsem se o třásněnky nestaral... bud to zvládli roztoči a nebo asi 40 dní potom mospilan mířený na mšice. Ale doma mi mospilan pomohl vždy jen dočasně, ani Vertimec nezabral jak měl.
Mšice jsou pohoda, ale třásněnky jsou pekelný mrchy.
http://www.foto-tapety.cz


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti