Môj chilli hókus-pókus 2013

Naše chilli papričky v roce 2013
Uživatelský avatar
do100L
Stálý člen
Příspěvky: 118
Registrován: 02 kvě 2013 09:37
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: NR

Re: Môj chilli hókus-pókus 2013

Příspěvekod do100L » 20 čer 2013 12:38

žeby niekedy v budúcnosti aj u nás (?) ... https://www.youtube.com/watch?v=P6bQsjXYDB8
pestovateľský priestor by sa našiel, semienka som dokonca vytipoval tieto - nová odroda Jaguar http://www.fps.org.mx/divulgacion/attac ... 2%20OK.pdf, keby som tak znal po španielsky, povŕtal by som sa v tom oveľa viac ..
8-methyl-N-vanillyl-6-nonenamide / Liečivý efekt kapsaicínu se môže prejaviť pri dávkach 400mg - 3xtýždenne. To je množstvo odpovedajúce asi 3-8 papričkám habanera.

Uživatelský avatar
do100L
Stálý člen
Příspěvky: 118
Registrován: 02 kvě 2013 09:37
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: NR

Re: Môj chilli hókus-pókus 2013

Příspěvekod do100L » 26 črc 2013 14:44

nejaká tá súčasnosť, kde čo sa už objavuje, 3 kusy Habanera(asi) som dal do 15L, 1 kus som nechal v 5-ke, aspoň bude čo a ako porovnávať, tie malé si žijú tiež, kríček plodí jak zbesilá, pyramid sa chystá, denne im tu pomáha jeden opelovák - čmelák ... obchádza si asi rajón - sa mu teším ... dúfam, že sa tie habaniská uchytia a nebude to nejaká zmutovaná haluz ... fóliákové sa tiež majú k svetu, na svojich matadorov PCR síce zdaleka nemajú ale snažia sa ... foto pak neskorej

13730
8-methyl-N-vanillyl-6-nonenamide / Liečivý efekt kapsaicínu se môže prejaviť pri dávkach 400mg - 3xtýždenne. To je množstvo odpovedajúce asi 3-8 papričkám habanera.

Uživatelský avatar
do100L
Stálý člen
Příspěvky: 118
Registrován: 02 kvě 2013 09:37
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: NR

Re: Môj chilli hókus-pókus 2013

Příspěvekod do100L » 04 zář 2013 11:43

tak som sa čoho - toho dočekal aj ja nakonec, vlastne konec ešte není, farebnosť ma viac vytešuje ako čokoľvek iné. Ono neurodilo sa toho nejako moc, balkóno črepníkové pokuse sa mi nejako nezdajú, nabudúce budem musieť nastaviť nejaký pomenený postup, plodov síce je ale tých kvetov čo pošlo - hrúza, teda hlavne na tých asi Habanerach. Balkonky kvetináčové Haba sa stále len do zelena, ale tie fóliákové, oneskorence mrňavé, čo sa dostali ven nejako kolem 20-22. mája, tak tam sa už aj farbí, namiesto červenej orange, plodov jak - no veľa, síce menšie ako som čekal ale potešili. Evidentne tejto sorte asi Haba tržnicového pôvodu sa lepšie darilo medzi fóliovým davom (foto nemám ale posnažím sa dobudúcna)... nejaké zelené balkonáky som už nevydržal a použil do kadejakých sósikov, pomazánok a iných pokrmov ... pal aj chuť mi sedia, celkom fajn lepšia ako tie z Kaufu, ale rád by som porovnal nejaké inšie dopesty jak to na tom doopravdy je ...

chuťovka z balkóna
14583

tak zdar všem palomilom :tiphat:
8-methyl-N-vanillyl-6-nonenamide / Liečivý efekt kapsaicínu se môže prejaviť pri dávkach 400mg - 3xtýždenne. To je množstvo odpovedajúce asi 3-8 papričkám habanera.

Uživatelský avatar
do100L
Stálý člen
Příspěvky: 118
Registrován: 02 kvě 2013 09:37
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: NR

Re: Môj chilli hókus-pókus 2013

Příspěvekod do100L » 30 zář 2013 16:23

Tak a ja som sa rozhodol to pre tento rok ukončiť ... pozbieral som všetko čo sa na tých neborákoch "asihabanerkach 19 pokolenia" našlo, teda tento zber bol vlastne tretí ak rátam aj taký ten úplne najsamprvejšejší, vzorkový zo začiatku septembra (13 kúskov) ... druhý zberek skončil pomáganý a zarobený v 1,5 litrovej fľaške, fermentuje už druhý týdeň, použil som ten recept čo tu je niekde popísaný ten akože lujzianskeho typu, skôr sa to podobá na sriracha, ale ešte "buble" tak ho nejaký týdeň nahám a potom to doladím, spasírujem, povarím a našúpem do fľaštiček... tento včerajší finito zber ešte ani neviem čo s tým, ale asi nejaká "hot pasta" na spôsob ajvaru alebo silnejšia verzia chili pasty, možno ten sosík vo verzii locki s týma švestkama (pracovný názov - vreštiace slivky) ...je toho ešte za krabicu od topánok (orange) a litrový kýblik (zelené) od jogurta ... na tých pár rastlinek čo som nakúpil od pani z trha (asi habanero) a novický prístup ani nevím či sa radovať alebo čo ... ale som vcelku spokojný, až taká veda to zas nebola, na budúci rok si čo-to premyslím, rád by som nejaké viaceré odrody aby som si vedel porovnať chute a tak ... možno ked presvedčím našich tak im nanútim nejaký vačšejší počet, došpekulujem ako na tú tabasco (skoro originál) a skúsim aj nejaký 5 lirový dubový súdok dať alespom na rok-dva fermentovať v pivnici

14915...
FINITO 2013
8-methyl-N-vanillyl-6-nonenamide / Liečivý efekt kapsaicínu se môže prejaviť pri dávkach 400mg - 3xtýždenne. To je množstvo odpovedajúce asi 3-8 papričkám habanera.

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Môj chilli hókus-pókus 2013

Příspěvekod gandalf » 30 zář 2013 16:52

Pěkný - gratuluju. Já chtěl sklízet v neděli, ale stále ještě doufám, že přijde prár slunečních dní a že toho dozraje víc.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Môj chilli hókus-pókus 2013

Příspěvekod stankar » 02 říj 2013 18:08

Ty jo, nadhera, ty Haba Orange jsou jedine, ktere i me doma brutalne plodi, ted uz mi nahodilo taky peknou varku novych plodu a to je pak vetsi radost sklizet :) Tak at to pali a omacka chutna ;)


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti