Radek - chilli koutek :)

Naše chilli papričky v roce 2013
Radek
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24 led 2013 22:54
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Radek - chilli koutek :)

Příspěvekod Radek » 08 dub 2013 23:28

S voskami sme nakoniec zatocili :jalapeno: (Calypso) trapi ma vsak T.Scorpion, akosi nechyta farbu. Mozno to je ucinkom viacerych postrekov alebo mu jednoducho nieco chyba. Tyka sa to len tejto odroby, ostatne vyzeraju byt v pohode (Numex Centenial ide do kvetu).
12113

Radek
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24 led 2013 22:54
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Radek - chilli koutek :)

Příspěvekod Radek » 14 kvě 2013 08:49

Kedze som sa z seminka-chilli.cz zatial odpovede nedockal, spytam sa aj vas, chilli naroda :) Semienka Black Pearl z s-ch.cz mi sice vzisli no krasne cierne rastlinky su len dve, zvysok je farebne aj vyskovo odlisny (viz. foto) zatial nezacali plodit no moc tomu uz neverim nakolko rozdiely su dost velke. K zamene u mna nemohlo prist. Otazka: bude z toho este nieco alebo sa jedna o krizence?

Normalna BP
12512

V popredi normalne sfarbenie, v pozadi vyssie a bledsie rastliny
12513

sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Radek - chilli koutek :)

Příspěvekod sembeth » 14 kvě 2013 09:31

Radek píše:
V popredi normalne sfarbenie, v pozadi vyssie a bledsie rastliny
12513
Taktéž pěstuji Black Pearl a mimo jiné také Bolivian Rainbow. Jak jsem na to jukl, tak mi ty v pozadí připomínaj Bolivian Rainbow co mám doma takto evidovaný/vedený? Nebo že by kříženec Perly a Bolívie?????
Pak by to musel být i v mém případě kříženec a ne jeden tedy?????

Netroufnu si úplně 100% rozřešit, ale ty tvoje v pozadí já sadil jako Bolivian Rainbow???


EDIT: Kdyžtak dodám foto.

Radek
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24 led 2013 22:54
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Radek - chilli koutek :)

Příspěvekod Radek » 14 kvě 2013 09:45

Este jedna vec, tie vzatu idu do kvetu, tie cierne v popredi zatial ani naznak kvetu....

sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Radek - chilli koutek :)

Příspěvekod sembeth » 14 kvě 2013 10:03

S tím půčením to mám stejně. Black Pearl nic, Bolivian jak o život.

Předmětná kytka v mém případě jako Bolivian Rainbow
[thumbnail]gallery/image.php?album_id=981&image_id=12514[/thumbnail][thumbnail]gallery/image.php?album_id=981&image_id=12515[/thumbnail][thumbnail]gallery/image.php?album_id=981&image_id=12516[/thumbnail]

Vzhledem k tomu, že 2013 je moje první řádná chilli sezóna, tak mě nenapadlo nějak hlouběji řešit, zda-li to co jsem sadil je to co to má být. Jak jsem sadil, tak jsem bral, že je. Nehledě na to, že jsem nezkušenej zajíc a kytky samo ve voku moc nemám.

Na uvedených fotech se v mém případě jedná o Bolivii (tak bylo sazeno dle dodávky), která má nejspodnější lístky v duchu Black Pearl, což by standardně asi Bolivie mít neměla. Jak jsem prošel nějaké fota Bolivie na netu, tak by měla vypadat tak nějak v duchu African Devil apod. a neměla by mít nic společného s Black Pearl.
Z toho usuzuju, že to bude kříženec. Což by bylo pěkný, páč by to nebyl pouze jeden!

Možná se ale můžu mejlit, takže bych vytrval na názory dalších.

sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Radek - chilli koutek :)

Příspěvekod sembeth » 14 kvě 2013 10:14

Mno, tak jsem vyguglil ještěš nějake další fota Bolivie a fakt teda nevim, maglajz v tom mám a v podstatě si nejsem moc jistej jak by teda měla vypadat.

Na to co jsem napsal viz výše bych aktuálně nevsadil ani korunu.

To bude chtít pořádnýho odborníka ;)

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Radek - chilli koutek :)

Příspěvekod Filichilli » 14 kvě 2013 13:51

No pánové, myslím, že Vám to rozlousknu. Na semínka-chilli stránce na fb se tohle už párkrát letos řešilo a odpověd byla, že o tom ví, a pravděpodobně se jim zkřížila Black Pearl s něčím co bylo blízko, cituji

"z originálního osiva nám také loni vyroslo něco odlišného ( v určitém počtu) + byla pozorována výrazná fotosenzitivita. Je velmi důležité si uvědomit, že Black Pearl je mladá odrůda vyšlechtěná před několika lety. Nakolik je stabilní je těžké odhadnout, může se jednat o převládající rysy některého z rodičů."

Moje zkušenost s Royal Black, což je podobná odruda, tak listy černají časem, záleží na síle sluníčka/vhodného světla. :wave:

sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Radek - chilli koutek :)

Příspěvekod sembeth » 14 kvě 2013 14:55

Filichilli píše:No pánové, myslím, že Vám to rozlousknu. Na semínka-chilli stránce na fb se tohle už párkrát letos řešilo a odpověd byla, že o tom ví, a pravděpodobně se jim zkřížila Black Pearl s něčím co bylo blízko, cituji

"z originálního osiva nám také loni vyroslo něco odlišného ( v určitém počtu) + byla pozorována výrazná fotosenzitivita. Je velmi důležité si uvědomit, že Black Pearl je mladá odrůda vyšlechtěná před několika lety. Nakolik je stabilní je těžké odhadnout, může se jednat o převládající rysy některého z rodičů."

Moje zkušenost s Royal Black, což je podobná odruda, tak listy černají časem, záleží na síle sluníčka/vhodného světla. :wave:
Díky Ti za reakci. Uvedenémmu bych rozumněl, moje Black Perl je OK.
Jde mi o to, zda-li viz výše je vskutku Bolivian Rainbow či kříženec, protože já tato semínka rozhodně neměl jako BP, ale BR a tudíž se nelze odvolávat na původní rodiče.
Nepěstí nebo nepěstil někdo Bolívii a nemáte nějaká fota? Abych věděl jak má vypadat?

To že by to mohl být příp. kříženec mě nijak netrápí, jen bych v tom chtěl mít jasno.

Díky


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti