Queenas - 2.sezóna pálivek

Naše chilli papričky v roce 2013
queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod queenas » 21 čer 2013 21:06

Tak jsem se dneska podival na svoje papricky s mensim odstupem a trochu je trapim, rekl bych, ale proste neni cas se o to zas tak starat..

Jinak poznatek: uz nikdy nepredpestovavat od rijna:)) Tehdy mi dosla nejaka seminka, tak jsem rovnou zasadil jeden TSButchT a jednu choco bhut jolo a obema ted opadavaji po opyleni kvety resp. to uz jsou vsechno zelene zarodky plodu uvnitr kvetu.. Zatim teda jedou annuum, ale chinense z ledna uz zacinaji rust a nasazovat na kvety, tak snad mi to vynahradi..

tady typ kozi roh, na ten se tesim, az ho bud nalozim nebo ho hodim do nejake omajdy na chut :)
vim, ze ty listy nic moc.. ale co s tim? :dunno:
Obrázek

thai red, ty budou jen na suseni a pozdeji nejspis prasek. Trapim je v hodne malem kvetinaci, ale uz je presazovat nebudu. Pristi rok kdyztak udelam jednu kytku a poradny kvetinac..
Obrázek

no a tady je moje rijnova choco bhut jolokia. Staci se podivat na horni vetve a jejich listky... tak nechavam ty postrani vyrustky (to jsou ty rovne vetve s vetsima listama), na tech se zacly obevovat poupata, tak doufam, ze ta uz se udrzi..
Obrázek

Jinak jsem nasel na majorance svilusku, tak se modlim, ze to neprelezlo nikam jinam... netusim, ale kde se to tam vzalo... byla seta mnou..
Taky jsem byl dneska v hornbachu, prekvapili me, meli tam seminka divokych rajcat (Lycopersicon pimpinellifolium), jenze za 120. Kdyby bylo aspon jaro, tak tosnad i vezmu, ale ted, kdyz vim, ze by mi na tom dozralo par plodu, nechal jsem to tam..

-- 21 čer 2013 21:08 --

PS. hnojim hostice na papriky a rajcata.
A ty co uz maji plody nebo hodne kvetu, tak hnojivem na bylinky N P K - 3 1 5. Koukal jsem v hornbachu i po hnojivech se stopovymi prvky nebo vermikompostu, ale nic jsem tam nenasel..

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod queenas » 07 črc 2013 22:28

tak jsem se vratil po prodlouzenem vikendu a rijnova choco bhut jolokia, co shodila urcite uz pres 50 kvetu, konecne uz neco udrzela, mozna pomohl i lignohumat pred tydnem v zalivce. tady jsou prvni fotky:)
jeste tam je treti, ale ta nesla dobre nafotit

7.7.2013

ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod stankar » 08 črc 2013 21:42

No vidis, pozde ale prece se neceho dockas :)

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod queenas » 16 črc 2013 22:16

Tak jsem dneska dojel z prace domu, mrknu na balkon, jak se dari kytkam a po chvili tam neco tak mocne zaclo bzucet.. rikam si masarka... kouknu a byl to cmelak... Najenou sednul na rozkvetly kvet Chile de arbol.. chvili se tam vrtel, asi i sosal. No a pak vzlitnul, chvili visel ve vzduchu a hned si to zamiril k trinidad scorpion butch taylorovi a jal se opylovat jeho kvety.. No rikal jsem si, ze nakopat ho do zadku je malo:D

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod Filichilli » 17 črc 2013 15:35

:D To mě pobavilo, ale myslím, že můžeš být v klidu Chile de arbol je anuumka a ty dvě by se neměly křížit mám pocit :)

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod queenas » 04 říj 2013 17:32

Ahoj vsichni,

Musim rict, ze letosni sezona zklamani a katastrofa. Neco jsem sklidil z thai red, ale jen asi 5papricek. Z chile de arbol asi 10, pak par kozich rohu. Chocolate bhut jolokia jen 3papricky bez seminek..
Big jim chilli mi znehodnotila nekroza z nedostatku vapniku.
Neuspech pricitam hlavne nasemu balkonu. Je na jih a zaskleny. Ikdyz se odhrnou vsechna skla, tak je dolni polovina porad kryta prusvitnym plastem. Proste tam jdou teploty i nad 50stupnu v lete. Hlavne chinense jsou na to hodne haklive a odhazuji kvety jako zbesile..
Peter pepper ma sice zelene plody, ale nestihnou dozrat.
Nastesti mam od gygabita jeste zbytky seminek, tak pristi rok zkusim venkovni pestovani:)

Nadeje ale je, TSBT ma na sobe prvni tri plodiky, tak sel dovnitr na parapet. Chocolate bhut jolokia ma taky min. jeden plodik, tak to same. Pak jeste zkousim uvnitr 7pod douglah a TS yellow. Rad bych aspon seminka pro pristi sezonu..
Jestli neco z toho uzraje, dokopu se, vyfotim to a hodim sem :)

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod Gygabite » 04 říj 2013 21:38

Jestli te to potesi seminka na pristi rok ti zabespecim.Asi jeste nekde vystracham i tvoji adresu.
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod queenas » 05 říj 2013 22:11

Haha, dekuju, jsi frajer. Jak ti vubec dopadl trinidad scorpion butch taylor?
Snad z nej budu mit nakonec nejake plody precijen a pokud budou seminka v te chcolate bhut jolokii na ktere uz je jedna papricka mala, tak z ni poslu semena urcite, jak jsem sliboval:)


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů