Queenas - 2.sezóna pálivek

Naše chilli papričky v roce 2013
queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod queenas » 14 bře 2013 19:58

Byla tam teplota cca 22-25 stupnu (mame valkon zaskleny). Fotky udelam, az se to stane znovu. Uz se mi to stalo nekolikrat a mrchy ne a ne si zvyknout, mi prijde..

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod queenas » 20 bře 2013 13:16

Tak dneska zas praží, tak tady mám ukázku toho, jak špatně snáší sluníčko moje dvě říjnovky...
plus tam jsou papričky v kelímcích. Dneska většinu přesadím, jelikož když se podíváte napravo dole, tak to je jediná paprička, kterou jsem nebyl líný přesadit a ta byla cca nastejno klíčená s tou v kelímku, který je úplně nahoře... obě byly celkem malé, ale jakmile jsem tu dole přesadil do květináče, po pár dnech už byla skoro dvojnásobná..
chtěl jsem to už popřesazovat dřív, ale nebyl moc čas a trošku zapracovala i lenost:))
foto:

20.3.2013

Obrázek

a tady jdou ještě líp vidět ty říjnovky, jak jsou povadlé. Ale řekl bych, že na tom byly i hůř, tohle je dobrý, jelikož nejsou na balkóně, tam by skapaly úplně...

Obrázek

jo a ta jedna divná kytka, tak to je řízek citroníku :)

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod queenas » 05 dub 2013 14:07

Tak máme teda pěkně hnusné dny, co se počasí týče. Papriky mi přijde, že se jim ani moc nechce růst...
Každopádně updaty jsem pozastavil, protože jsem rozebíral svůj iphone a zaboha nemůžu zapojit foťák zpátky, má to hroznou vůli :)
Navíc jsem digitál pár dní předtím někomu půjčil, tak čekám, až se mi (snad do pár dní) vrátí.

Jo a na severním okně, kde mám (naštěstí) jen orchideje a jeden jasmín se mi objevily na jasmínu molice...
Lámal jsem si hlavu, kde se tam mrchy vzaly... Nebudu napínat. Měli jsme s drahou polovičkou výročí, tak jsem jí nechal v květinářství svázat nějaké ty růže... dneska koukám, že si na nich hoví zespod listů desítky molic... mrchy.

Uživatelský avatar
mruuh
Stálý člen
Příspěvky: 135
Registrován: 30 zář 2012 16:33
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod mruuh » 05 dub 2013 15:12

Jo, to pocasie uz trochu stve aj mna, aj ked taketo pocasie mam bezne velmi rad a vonku si ho uzivam. Odkedy som ale zacal pestovat doma chilli, uz si ho tak neuzivam, a skor myslim na to ako trpia moje krasky za studenym oknom. Pestovanie chilli je proste diagnoza. :)

Drzim palce v boji proti moliciam!

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod queenas » 22 kvě 2013 21:25

Ahoj přátelé chilli. Delší dobu jsem se neozval. Asi za to mohla trochu lenost, trochu přesunutí zájmů, ale i nedostatek času. Škola, práce, drahá polovička, očekávání holčičky v září, no prostě papriky šly teď na druhou kolej trošku..

Než sem dám linky na fotky, musím podotknout, že jsem mučil rostlinky hodně dlouho v malých květináčích, takže většina vypadá, jak vypadá. Přesazoval jsem některé asi před týdnem, tak už začínají dohánět, co ztratily. Ale super keře to holt nebudou:)) Snad to aspoň spraví trochu hoštické hnojivo na rajčata a papriky s guánem, co jsem koupil a holky ho začly dostávat. Až začnou plodit, postupně ho možná vysadím a budu hnojit něčím bio. Ne že bych nevěřil hnojivům, jen se bojím, aby papriky dobře chutnaly. No tak dost řečnění, tady jsou fotky:

Ještě Comments k fotkám: Thai red a Kozí rohy uz začaly vytvářet malé plody. Říjnová Bhut jolokia už má rozkvetlé květy, říjnový Butch T zatím jen poupata, ale brzo pokvete. Nejhůř jsou na to Petter pepper, ty měly extrémně malé květnáče, takže jsou to zatím prckové. No nic...

(25.05.2013)

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek :thanx:

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod stankar » 26 kvě 2013 13:06

Tak nemas to nejhorsi, urcite z toho neco bude ikdyz jsou tak vysoke :)

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod queenas » 29 kvě 2013 21:47

Já ti dám vysoké!:D Možná ty annuum, ale zas tak hrozný to snad s tou výškou není:))

Tady dávám pár fotek:

moje první paprička letos: thai red, už leze a ostatní květy už jsou uvnitř taky zelené (opylené)
Obrázek

tady je typ kozí roh z hornbachu, vypadá, že bude plodit a kvést o106. květy už jsou taky plné plodů (uvnitř zelené)
Obrázek

chocolate bhut jolokia, taky to vypadá, že uvnitř už je v některých květech zelená, má jich asi 5
Obrázek

tady jedno rajče San Marzano
Obrázek

tohle tipuju na odrůdu Perun
Obrázek

a nakonec TS butch taylor, obsypaný poupaty, jen ještě žádná zatím nerozkvetla
Obrázek

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod queenas » 10 čer 2013 21:32

Tak se slunickem to je teda zatim pekna bida. Tady posilam fotky, co jsem se vratil po vikendu...
jinak rijnova chocolate bhut jolokia shodila snad vsechny rozkvetle kvety i zarodky papricek, jsem zvedavy, co zbytek poupat (je jich tam hodne, ale uvidime...).
A tady uz neco roste:

(10.6.2013)

thai red (dve papricky, jedna ma tmavsi skvrny, ale asi to neni nemoc ale zbarveni)
Obrázek

typ kozi roh, kvetinac na celkem maly a jsou tam dve kytky, ale vypada, ze budou plodit hezky, jsou to seminka z hornbachu
Obrázek

a tady no name rajce ze seminka z kupovaneho rajcete, jen takovy pokus...
Obrázek

Jinak, kdyby mel nekdo na pristi sezonu seminka nejakych rajcat, at polni, sklenikova nebo balkonovky, rad bych vymenil treba za seminka papricek (popr. mam rajce san marzano, nejaka masita obri od babicky a perun (ale to bude asi F1 hybrid, takze co z toho vyleze v F2 je ve hvezdach..). Muzou to byt i no namy, pokud je to vase selekce a jste s tou odrudou spokojeni (at uz po chutove strance nebo treba po strance odolnosti vuci nemocem atd..). Jo a taky bych rad divoka rajcata, ale to uz bych chtel asi moc :)


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti