Queenas - 2.sezóna pálivek

Naše chilli papričky v roce 2013
queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod queenas » 06 bře 2013 20:21

Ahoj všichni, papričky zas povyrostly, zkusím udělat foto update na konci víkendu, až přijedu domů. Jestli to teda nestihnu v pátek.
jinak tady mám jeden dotaz v sekci identifikace chilli odrůd: viewtopic.php?f=79&t=2225" onclick="window.open(this.href);return false;
kdyby někdo tušil.. díky za pomoc :)

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod queenas » 13 bře 2013 12:32

Tak tu mám mini update.

13.3.2013

Nalevo ten větší je TSBT (butch t) a napravo chocolate bhut jolokia. Butchovi jsem před cca týdnem uštípl špičku. Chvíli nic nedělal, ale už začíná vyhánět něco z vrcholku a snad toho bude víc, ať se větví. Chocolate jolokii jsem nechal, začla se větvit nahoře sama, zatím se teda rozdvojila a už jsem musel uštípnout nějaká poupata a vidím tam zárodky dalších, až se k nim půjde líp dostat, tak ustřihnu. Rostlinky jsou z října, jen neměly moc světla, spíš byly na severní straně bytu.
Obrázek

pak tady mám foto mého prvního letošního kvítku. Je to no name z loňska, co jsem sadil v květnu. Jsem zvědavý, co z toho vyleze..
Obrázek

A nakonec parapet, ještě je to v kelímkách, kromě toho květináče nejblíž k foťáku, to je butch t. Byl celkem zaprdnutý v kelímku, jakmile jsem ho přesadil, okamžitě nabyl na objemu. No moc tam toho není vidět..
Obrázek

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod stankar » 13 bře 2013 12:41

kurde, takovy parapet bych potreboval :D TSBT i Jolokie je pekna, huste listnata a nizka, ja mel smulu, ze jsem je nerozsadil loni do samostatnych kvetinacku, ale dal je po ctyrech, pak presadil po trech a nakonec po dvou, kytky jsou ruzne velke, ruzne odolne a ruzne rozvetvene, ikdyz jsem je stejne zastrihl, letos to rozesadim do samostatnych kvetinacku taky :)

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod queenas » 13 bře 2013 16:39

Já loni narval 4 do jednoho květináče, jedna zakrněla a ty tři si stínily navzájem. Takže letos se tomu pokusím vyhnout, ale zas takovýho místa na balkoně taky nemám, takže některé od stejného druhu dám taky k sobě, ale jen dvě..
Jinak díky za pochvalu kytek. Kytky měly celkem bojové podmínky na severním parapetu, ale zas když jsem byl doma, tak jsem jim vždycky večer poctivě přisvítil lampičkou na komodě:))

PS. Dneska jsem koupil hoštické hnojivo na papriky a rajčata s guánem, tak jsem na ten zázrak zvědavý :)

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod stankar » 13 bře 2013 16:48

to hnojivo pouzivam taky a musim rict, ze ikdyz jsem zacal hnojit pozde, tak kytky celkem posilili a zacaly se vice vetvit :) letos ho pouziju uz od mala, tak jsem zvedavy jaky bude rozdil

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod queenas » 14 bře 2013 11:16

Tak mám problém...
Já už fakt nevím, tak bych se rád zeptal. Ty dvě říjnovky, co jsou na fotce o trošku výš, kdykoliv je dám letnit na náš zasklený balkon, začnou jim okamžitě vadnout listy. Mají na květináčích bílou clonu, aby se nepřehřívaly květináče a to funguje. Ale co s těma listama, to netuším.. A to jsou za takovým mléčným sklem, že to ani neschytávají pod plnou palbou. Jen dneska tomu většímu butchovi t svítilo slunce na pár listů z vrcholku a jeden vypadá, že je spálený a trvale poškozený. Jo a byly tam ty kytky cca půl hoďky od 10:00 do 10:30 dneska...
Co s nima? Zvyknou si?

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod Filichilli » 14 bře 2013 15:22

Jakou tam mají teplotu ? Víc jak 15°C ? Jinak pokud byly na severní straně a šoupneš je hned na jarní sluníčko, tak to bude trochu šok asi, přikryl bych je třeba kusem látky nebo postupně otužoval.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod stankar » 14 bře 2013 19:31

Chtelo by to foto, jak moc jim uvadly listy, protoze jeste ted neni tolik slunka, ale teplota je dost nizko porad, nechal bych je uvnitr doma a fakt si pockal na to slunicko a vyhraty balkon :)
Neni kam spechat, takze trpelivost ;)


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti