Sezóna Chilli papričiek 2013

Naše chilli papričky v roce 2013
Uživatelský avatar
do100L
Stálý člen
Příspěvky: 118
Registrován: 02 kvě 2013 09:37
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: NR

Re: Sezóna Chilli papričiek 2013

Příspěvekod do100L » 08 kvě 2013 18:58

bcm píše:Ahoj, hnojím podľa potrieb rastliny, lepšie je niekedy menej hnojiva v častejśích dávkach ako rastlinu prehnojiť. Keď máš rastlinu malú, hnoj na rast.a trhaj všetky kvety, ušetríš rastline energiu. Ak sa ti bude zdať rastlina dostatočné silná na prvé plody, prestaň trhať kvety a začny prihnojovať na plod a kvet. zálievku aplikuj buď ked si o ňu rastlina vypitá alebo podľa klimatických podmienok. v zásade platí lepšie menej ako by rastlina mala plávať vo vode.
hawk.
Ahoj,
Kvety ešte nehrozia, rastlinky sú ešte malé, podľa Tvojich tipujem, že sú cca 3-4 týždne pozadu. (náhradný zdroj) Sú týždeň presadené do cca 2,5 L kvetináčov, sú vonku na balkóne-logii (dúfam, že tým niečo nepokazím), mám obavu o ich kondíciu versus súčasné teploty, kontakt so slnkom im dá ešte zabrať, v tieni sú OK, predpokladám, že potrebujú ešte nabrať silu. Vzhľadom na čerstvý substrát hnojiť asi netreba, len pravidelná zálievka. S tým optimálnym množstvom zálievký som myslel, či sa to nejako neráta napr voči objemu zeme v kvetináči, či tak nejako. Oplatí sa mi nateraz použiť lignohumát či nejaký algavit?
Dá sa nejako charakterizovať, kedy je rastlina dostatočne silná ( vzrast, výška, sila, počet vetiev ,,,?) pre kvet/plod ? Tie Tvoje jamaičanky už pučia, už asi dorastli na mladé.
(dúfam, že neotravujem)
8-methyl-N-vanillyl-6-nonenamide / Liečivý efekt kapsaicínu se môže prejaviť pri dávkach 400mg - 3xtýždenne. To je množstvo odpovedajúce asi 3-8 papričkám habanera.

bcm
Stálý člen
Příspěvky: 133
Registrován: 04 úno 2012 19:27
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sezóna Chilli papričiek 2013

Příspěvekod bcm » 08 kvě 2013 21:32

Ahoj,
Najlepšie je polievať nárazovo, tak aby celý objem zeminy v kvetináči sa napil a prebytočná voda odtiekla.
Ja mam tie moje tiež na logií, keď je chladnejšie, privrem posuvné okná a držím teplotu na 20°C.
Lignohumát kľudne pridávaj. Moja logia je orientovaná na juho-západ, takže pritieňujem inak by mi všetko zhorelo.
Rastlina je silná keď ma dostatočne silný peň ako maju stromy. výška a počet vetví je individuálna, nakoľko každý pestovateľ ma iné podmienky pestovania. Treba si vyskúšať vypestovať viacej odrôd a uvidíš čomu sa darí najviac. treba skúšať, učiť sa...veď človek sa učí celý život
Botanika, Kaktusy a Sukulenty, Chilli - http://www.bcm.estranky.cz

bcm
Stálý člen
Příspěvky: 133
Registrován: 04 úno 2012 19:27
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sezóna Chilli papričiek 2013

Příspěvekod bcm » 09 kvě 2013 08:52

Obrázek
Scotch Bonnet

Obrázek
Jamaican Red Hot

Obrázek
Botanika, Kaktusy a Sukulenty, Chilli - http://www.bcm.estranky.cz

Uživatelský avatar
do100L
Stálý člen
Příspěvky: 118
Registrován: 02 kvě 2013 09:37
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: NR

Re: Sezóna Chilli papričiek 2013

Příspěvekod do100L » 09 kvě 2013 11:30

bcm píše:Najlepšie je polievať nárazovo, tak aby celý objem zeminy v kvetináči sa napil a prebytočná voda odtiekla.
Ja mam tie moje tiež na logií, keď je chladnejšie, privrem posuvné okná a držím teplotu na 20°C.
Lignohumát kľudne pridávaj. Moja logia je orientovaná na juho-západ, takže pritieňujem inak by mi všetko zhorelo.
Treba si vyskúšať vypestovať viacej odrôd a uvidíš čomu sa darí najviac. treba skúšať, učiť sa...veď človek sa učí celý život
Sevas,
Práve to mi robí problém, ten odhad čo je dostatočné aby sa ten objem zeminy akurát napil, nech nevznikne priceľa prebytku, zbytočne to odplavuje, kedy a podľa čoho vystihnuť že je vhodný čas proces zálievky opakovať, t.z. zemina ešte nevyschla ale už nie je dostatočne vlhká. Kým som to mal u našich povedľa v rohu veľko-pestovanej papriky vo fóliovníku tak o závlahu sa staral kvapkový automat. (podvedome mi ale vadia mi postreky a chémia). Ale kedže som si to chcel odskúšať aj sám a mám len logiu tak len kvetináče. Orientácia logie je u mňa viac na západ, priame slnko od 13 -tej.
Napr. by ma zaujímalo, že ten 15L kvetináč scotch/redhot pri tej zemine čo v nich je koliko cca zálievky pojme aby si to považoval - že dosť to ti dievča stačí, prípadne čas medzi zálievkami pri súčasnom stave podmienok. hm?
Inak ani naši nemajú vo fólii také kríky jat Ty na logii. Pekná sa dievčatá jamajskie.
8-methyl-N-vanillyl-6-nonenamide / Liečivý efekt kapsaicínu se môže prejaviť pri dávkach 400mg - 3xtýždenne. To je množstvo odpovedajúce asi 3-8 papričkám habanera.

bcm
Stálý člen
Příspěvky: 133
Registrován: 04 úno 2012 19:27
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sezóna Chilli papričiek 2013

Příspěvekod bcm » 09 kvě 2013 20:14

Ahoj,
Momentálne ich polievam s 5 litrami všetky 3 kýble.
Poliate sú asi 4 deň, orientačne ich polievam raz za 7-9 dní, keď sú dusná a u mňa je nad 35°C tak ich polejem skôr, zahrabem si do zeminy :D.

Najdolezitejšia je zemina, musí byť ľahká a vzdušná toto splňa u mňa plagron royalty mix. nieje žiadne bahno.

Ďakujem a neotravuješ :D
Botanika, Kaktusy a Sukulenty, Chilli - http://www.bcm.estranky.cz

Uživatelský avatar
do100L
Stálý člen
Příspěvky: 118
Registrován: 02 kvě 2013 09:37
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: NR

Re: Sezóna Chilli papričiek 2013

Příspěvekod do100L » 10 kvě 2013 21:17

bcm píše:.... menej hnojiva v častejśích dávkach ako rastlinu prehnojiť....
Ahoj, ešte som niečo, tie hnojivá hoštické čo si niekde už spomínal, to rajče/paprika a slepičinec ... požívaš granule či radšej v tekutej forme. hm?
8-methyl-N-vanillyl-6-nonenamide / Liečivý efekt kapsaicínu se môže prejaviť pri dávkach 400mg - 3xtýždenne. To je množstvo odpovedajúce asi 3-8 papričkám habanera.

bcm
Stálý člen
Příspěvky: 133
Registrován: 04 úno 2012 19:27
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sezóna Chilli papričiek 2013

Příspěvekod bcm » 10 kvě 2013 21:42

Ahoj,

Tekuté hnojivo.

Pekný večer
Botanika, Kaktusy a Sukulenty, Chilli - http://www.bcm.estranky.cz

Uživatelský avatar
do100L
Stálý člen
Příspěvky: 118
Registrován: 02 kvě 2013 09:37
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: NR

Re: Sezóna Chilli papričiek 2013

Příspěvekod do100L » 13 kvě 2013 17:54

bcm píše:...Tekuté hnojivo.
Ahoj!
Tak mi to radil aj pánko v zahradkarstve, že granulované je vhodnejšie na záhon. Prechádzal som si Tvoje aktivity a všimol som si, že si zmenil tento rok médium pre výsev/klíčenie. V čom sú výhody/nevýhody tej ktorej varianty. Takisto ak som dobre vnímal, mal si dátum výsevu posunutý skoro o mesiac dopredu. Je v tom nejaký poznatok z roku 2012? Inak ten Tebou požívaný Plagrom substrát mi stále viac príde ako najlepší kandidát, ked si porovnám čo všetko zapracujem do mixu na vylepšene klasiky, ked nerátam robotu tak aj vo vztahu k nie práve najlacnejším semiačkam a energii od výsevu do odchovu dorastu, je to už aj moj favorit aj ked je za 2-3x viac ako nejaký lepší domáci.
Tekuté hnojivá dávaš teda do zálievky, použiva sa to v mixe s týma vitality - (lignohum, alga ...) či odporúčaš osobitne - pre ten prípad vynechať tie doplnky a použiť len dávku hnojiva. Som tú svoju omladinu radšej nateraz v období studených mien radšej nasťahoval dovnútra, nebude im chýbať svetlo? Alebo sa už zbytočne naveľa strachujem, nehať to na prírodu. Dám pokusne 2 súrodencov k našim do fólie na porovnanie ve finále. Zdarec.
8-methyl-N-vanillyl-6-nonenamide / Liečivý efekt kapsaicínu se môže prejaviť pri dávkach 400mg - 3xtýždenne. To je množstvo odpovedajúce asi 3-8 papričkám habanera.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti