Oggre - první pokusy

Naše chilli papričky v roce 2013
Oggre
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 25 črc 2013 20:48
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Oggre - první pokusy

Příspěvekod Oggre » 15 zář 2013 16:42

zeschlan - tak tady jsme utrhnul 3 kousky pro lepší identifikaci
14739

Uživatelský avatar
Hami
Stálý člen
Příspěvky: 448
Registrován: 19 čer 2011 21:44
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: Oggre - první pokusy

Příspěvekod Hami » 15 zář 2013 18:39

Bhut Jolokia Chocolate...

zeschlan
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 29 črc 2013 14:06
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Oggre - první pokusy

Příspěvekod zeschlan » 15 zář 2013 19:07

No tak je to jasné, chuťovo je ako na tom ? Mám totižto iba semeno Chocolate Jolokie a Black Nagy tak som zvedavý

-- 15 zář 2013 19:09 --

No tak je to jasné, chuťovo je ako na tom ? Mám totižto iba semeno Chocolate Jolokie a Black Nagy tak som zvedavý

Oggre
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 25 črc 2013 20:48
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Oggre - první pokusy

Příspěvekod Oggre » 15 zář 2013 20:24

zeschlan - zase tak vytrénovaný a vyazbestovaný vnitřnosti nemám, abych polykal jolokii jen tak :-) Počítám, že ale bude pálit jako čert, stejně jako ta červená, se kterou mám ze včerejška takový veselý zážitek. Před obědem jsem dělal takovou svoji upravenou Ljutenici (paprika, cibule, česnek, cuketa, rajský protlak, olej, ocet, cukr, sůl, pepř a chilli - podusit, sterilovat) a aby to mělo grády, tak jsem do ní dal 4 habanera a 2 jolokie (s cayennem to bylo takový slabší). Chilli jsem pěkně nasekal na jemno a pak jsem jen tak ze zvědavosti olíznul nůž. Ohýnek se vcelku rychle rozšířil z jazyka do celé pusy, až se mi začaly potit oči a svědět v nose. Nu což, lehce jsem setřel pot pod okem a kolem nosu a začalo peklo. Při krájení papriček jsem samozřejmě nepoužil rukavice. Z nosu se okamžitě vystěhovaly všechny bacily a s červeným flekem pod okem jsem vypadal jak po hospodské bitce. Po umytí rukou a necelé hodince jsem cítil už jen takové lehké brnění zasažených míst a bral celou záležitost s humorem. Odpoledne jsem byl nucen navštívit onu místnost, kam i císařpán musí pěšky a když jsem ukončoval činnost použitím papírového formuláře, došlo nečekaně k defloraci toaleťáku. A nastalo další peklo, tentokráte na druhé straně. I po umytí rukou ta pálivost snad zůstala zažraná v kůži. Pátek 13. se mi přesunul na sobotu 14. :-)))

zeschlan
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 29 črc 2013 14:06
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Oggre - první pokusy

Příspěvekod zeschlan » 15 zář 2013 21:34

Ani mi nespomínaj, ja som piatok údil asi 4 tácky paprík, samozrejme som ich polil bez rukavíc, no a keď človek takto prekrojí zo 30-40 Brainstrainov a potom sa ide večer spokojne sprchovať tak nastane peklo. Sa mi dostal do oka kúštiček a asi hodinu som bol slepý, dezorientovaný a nemohol otvoriť oko, začínam mať rešpekt voči slznému spreju, chodím totižto rád na hory fotiť skoro ráno a večer a je to veľmi účinná ochrana pri blízkom strete s medveďom tak si pre prípad zaobstarávam bear spray s 2per. kapsaicínu.

Oggre
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 25 črc 2013 20:48
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Oggre - první pokusy

Příspěvekod Oggre » 25 říj 2013 15:32

Jelikož nejsem tak aktivní dokumentarista tak po delší době přihodím aspoň jedno foto ze sklizně. Opět jsem byl překvapen, neboť na rostlince, na které se zpočátku objevovaly Jolokie červené, jsem teď sklidil oranžové (ty vpravo). Jinak čokoládovky dozrávají díky současnému počasí jak na běžícím páse. A i malá rostlinka Habanero vydává ze sebe maximum.
15149


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti