1. Sezona - 2013

Naše chilli papričky v roce 2013
sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: 1. Sezona - 2013

Příspěvekod sembeth » 11 kvě 2013 19:02

Ještě jednou díky. Fakt pecka :thumbup:

Keldon
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 27 úno 2013 19:05
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: 1. Sezona - 2013

Příspěvekod Keldon » 25 čer 2013 10:12

Konecne som sa dokopal k tomu aby som sa podelil o starosti a radosti.

Po dlhej zime a nastupe leta pred dvoma tyzdnami, zacalo vsetko rast ako blaznive.
Hnojim raz za tyzden a striedam Hosticke paradajka + paprika a Hosticke slepicince. Pridavam aj Lignohumat.
Niekedy v tom case som kupil a poskladal kvapkovu zavlahu. Nieje to sice idealne ale celkom funguje.
13104

Naga alebo Habanero? Priznam sa myslel som, ze si to budem pamatat ako som to sadil ale nepamatam. Tak aspon bude nejake prekvapko. :D
13105

Black pearl. Zatial kvitne jedna.
13106

Purple prince. Ostali mi tri rastlinky jedna neprezila, odhnil je koren.
Ostatne 3 uz nasadzuju papricky.
13107

Cayenne yellow. Vsetky 4 rastlinky uz nasadzuju papricky.
13108
13109

Trinidad Scorpion Butch T. Trochu mam obavy s tych zltych listov. Na vedlajsej rastline zltnu spodne listy.
13114
13115

Habanero alebo Naga? Rovnaka dilema. "D
13116

Dalsie 4 rastliny mam vo kvetinacoch. Tam som uz substrat nevypaloval a aj sa to prejavilo.
Zatial sa prejavuje len jedna rastlina.
Krutia sa jej listy.
13101
Ma na nich cierne bodky
13102
A tieto mrsky ( v strede obrazka, napravo od tej palicky) si pobehuju vo vsetkych kvetinacoch. Niekto tip co to je?
13103

Inac u nas je vsade mrte vela mravcov. Vo foliaku s nimi bojujem uz od zaciatku a zda sa, ze som konecne zacal vyhravat.
2 tyzdne dozadu mi do foliaku zabludil nejaky skodca. Vsimol som si najpr len ponadvihovanu zeminu a ked som plel, tak sa zrazu zosunula a objavil sa tunel, v priemere asi 4-5 cm. Zacal som ho sledovat a zistil som, ze vedie asi 10 - 15 cm pod zemou kedze mam zahon ohraniceny doskami, tak bludil tak dlho kym netrafil von. To znamena, ze mi podryl asi 2/3 foliovnika. Krtko to nebol, lebo u suseda ustila tunel do zahrady a nebola vyhrabana zemina von. Sused tvrdi, ze to bol hryzec vodny, takze dufam, ze uz sa nevrati.

Uživatelský avatar
do100L
Stálý člen
Příspěvky: 118
Registrován: 02 kvě 2013 09:37
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: NR

Re: 1. Sezona - 2013

Příspěvekod do100L » 25 čer 2013 13:48

už som to niekde do nejakej všeobecnej témy dával, ale niečo užitočné tu nájdeš ...http://www.plantprotection.hu/modulok/s ... /index.htm ... o paprike všeobecne

vyzerá to slušne, ale niektoré znaky poukazujú na možné problémy, takže včas zakroč, máš tam toho dosť na to aby práca bola odmenená. Nech už akokoľvek eko-bio rozmýsľaš (tak nejako všeobecne) niektoré kroky hlavne v takýchto domčekoch-skleníkoch či fóliovníkoch budú mimo eko či sa to páči alebo nie ... hmyz, huboviny, plesne, viróza ... buď máš také prosredie kde to je viacmenej prirodzene potlačené, alebo naopak ... u nás sa chémia berie ako nutné zlo ... čo narobíš ak máš vysadené 1000m2 a nechceš prísť o profit ... tam nejako optimalizovať eko prevenciu nejako nejde, povedzme u Teba sa aj dá, lenže treba prijať fakt, že to musíš riešiť tak nejako pri prvých čo i len náznakoch ... viem panuje tu názor, že načo postrek alebo zákrok keď tam nič nie je ... súhlasím ... preháňať to netreba, ale sú určité časové úseky pestovateľského obdobia keď sa (hlavne v skleníkoch/fóliakoch) vytvára priam ideálne prostredie a nech robíš čo robíš aj tak sa tam niečo objaví ... je preto vhodné zvažiť občasný preventívny zákrok (plesne/hmyz)... ono ked mi to zobere 1-2 kvetináče na balkóne - max ma to zamrzí, ale ak mi to má skosiť 30% úrody vo fóliáku tak to by ma už vystrelo ked viem, že stačil postrek za 2-3 evri. (to posledné foto asi strapka, resp larva strapky)

By som poznamenal, že tie populárne hoštické hnojivá - paprika/slepačince nech počítam ako počítam, nijako mi ako primerané hnojivo pre plodovku ani rastovku nepríde, ak sa nemýlim paprika má 7-4-6 a slepka 5-10-5, aj ked ich budeš kombinovať akokoľvek, vždy bude draslík v nevýhode, chýba mi tam mezoprvok ako Ca a Mg, mikro sa tiež nespomína ... bolo by vhodnejšie popozerať sa po niečom komplexnejšom - kde nechýbajú, čo zas vo všeobecnosti je tak hobby balenie v predajniach ako zisťujem nic-moc, ja si pomáham od brata (menšia výhoda) odsypem si z tých profi hnojív Yara (http://www.yaraagri.cz/fertilizer/produ ... index.aspx), Scott a pod... doplním nejaké humi/riasy/bio-oné a komplex je hotový, pozor však na pH a EC ... a všetko si niekam zaznamenávaj, zálievky, hojivá-koncentrácie, objemy, reakciu rastlín ... postreky ... teplota/vlhkosť, ked pre nič tak aspoň pre budúce Ti pomôže predvídať problém alebo zhodnotiť povedzme iný postup ... a ked pruser tak aspon vieš čo si dovtedy všetko robil a ked sa na to niekto z fachu pozre tak najde kiks.
Nechcem zbytočne mudrovať, sám som už len hobby, ale zas mám kde nabrať rozum od tých veľkopestovateľov z blízkeho okolia
8-methyl-N-vanillyl-6-nonenamide / Liečivý efekt kapsaicínu se môže prejaviť pri dávkach 400mg - 3xtýždenne. To je množstvo odpovedajúce asi 3-8 papričkám habanera.

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Sezona - 2013

Příspěvekod Filichilli » 25 čer 2013 21:33

To žloutnutí nových listů je pravděpodobně nedostatek mikroprvů, (Mg, Mn, S, ... ), nevím, který konktrétně. Kolega to v jiném topiku vyřešil pouhým přesazením do vhodnějšího substrátu. A samozřejmě to, co píše do100L nademnou :)

A na mravence bacha, at Ti nedonesou mšice do skleníku.. Já na ně používám formatox, můžeš je zabít i vroucí vodou z konvice třeba :D ALE POZOR na kořeny kytek, nejlépe tam, kde nemáš blízko rostliny.

Keldon
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 27 úno 2013 19:05
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: 1. Sezona - 2013

Příspěvekod Keldon » 02 zář 2013 14:49

Sezona sa nam pomaly chyli ku koncu tak pridam zopar fotiek.

Welcome to the Jungle
14548

Black Pearl...zatial sa im moc nechce dozrievat
14549

Purple Prince
14550

Cayenne Yellow
14551

Habanero White
14552

Trinidad Scorpion Butch T
14553

Naga Morich
14554

Prva oberacka
14555
14556
14557
14558


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů