Fili windoor/outdoor

Naše chilli papričky v roce 2013
Din0
Stálý člen
Příspěvky: 681
Registrován: 14 lis 2012 09:21
Reputace: 422
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Fili windoor/outdoor

Příspěvekod Din0 » 27 lis 2013 16:08

Paráda :firychil: necháváš je i na příští sezonu, nebo budeš sázet znova? ;) ptám se, protože mám doma strom Fatalii Yellow ;)
Pálí, pálí, to to pálí :firychil: :veryhot: :firy:

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Fili windoor/outdoor

Příspěvekod Filichilli » 27 lis 2013 18:57

Tebe jsem tu neviděl, na tvoje papriky jsem byl zvědavý a pořád nic nového :) 3 žlutá habanera, jedno jalapeno a 2 scotch bonnet, či co to je, mám v zimní zahradě a záleží jak se jim bude dařit. Pokud je nestihne pohroma, tak nové žlutá habanera a scotch bonnet sázet asi nebudu, protože jejich uroda byla dostačující. Sázet budu nové druhy a takové ty klasiky co byly letos (cayenne, kozí roh, jalapeno). Chci vidět ten strom :D

Din0
Stálý člen
Příspěvky: 681
Registrován: 14 lis 2012 09:21
Reputace: 422
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Fili windoor/outdoor

Příspěvekod Din0 » 27 lis 2013 19:25

no moje papriky, to je kapitola :D ze začátku vypadalo, že to bude super, pak však přišli problémy - 14 dní dovolené v zahraničí (týden byly ve vedrech na suchu), přelití hnojivem (já debil je 4 dny zaléval vodou s hnojivem a myslel, že je to jen voda :D ) :dunno: předtím ale byla docela úroda, takže mě to zas tak neštvalo...a k tomu málo času, takže asi tak...

takže jsem musel začít skoro znova, přežil to jenom japonský samuraj Takanotsume a pahýly ostatních :dunno:

teď jsem zrušil všechny ostatní až na Fatalii Yellow a Takanotsume (za snahu) a přemýšlím, co už za chvíli dám předpěstovat na příští sezonu do chilliária :D vidím to hlavně na Jalapena a chtěl bych možná zkusit Roccoto, i když to doma nemám...

jinak foto dodám, když po tom tak moc toužíš ;)
Pálí, pálí, to to pálí :firychil: :veryhot: :firy:

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Fili windoor/outdoor

Příspěvekod Filichilli » 27 lis 2013 20:19

Tobě to rostlo ze začátku jako šílené, tak jsem zvědavý kam aspon ti držáci došli :D Hlavně, že aspon něco se urodilo, přes všechny problémy. Taky mám nějakou směsku Rocot, pár semínek, tak uvidím jaká se vyklubou. :angry1:

Din0
Stálý člen
Příspěvky: 681
Registrován: 14 lis 2012 09:21
Reputace: 422
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Fili windoor/outdoor

Příspěvekod Din0 » 27 lis 2013 20:27

no aspoň vím, jak na to tuhle sezonu :) no došly v rámci možností majitele, teda spíš místa, takže jsem to i dost zastřihával, teď před týdnem znova ;)
Pálí, pálí, to to pálí :firychil: :veryhot: :firy:

Uživatelský avatar
Nosac
Stálý člen
Příspěvky: 196
Registrován: 05 led 2014 14:33
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Fili windoor/outdoor

Příspěvekod Nosac » 12 led 2014 13:58

ahoj, vždycky jsem si myslel že mám "zelené" ruce, vše co jsem zasadil vyrostlo.... dnes mám přes 100 sazenic různých chilli a rostou 2!!! zasazené před 3mi týdny, 7mi denní ani ťuk... Jakto že Vám to leze po 5ti dnech apod, někde asi dělám chybu...

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Fili windoor/outdoor

Příspěvekod Filichilli » 12 led 2014 22:27

V čem sadíš ? U klíčení jsou důležité dvě věci - konstatní teplo (25-30°C) a konstantní vlhko. Výkyvy, přes noc 15 stupnu, vychnutí jiffy či substrátu nebo opak ležící jiffy ve vodě a žádné větrání - semínko zplesniví, jsou všechno aspekty neúspěchu.

Uživatelský avatar
Nosac
Stálý člen
Příspěvky: 196
Registrován: 05 led 2014 14:33
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Fili windoor/outdoor

Příspěvekod Nosac » 14 led 2014 17:53

Mám je v konstatních 25 - 30 stupňů, vlhko si myslím tak akorát, zasazené tak že jsou těsně pod povrchem rašelinového Jiffu který není ve vodě a je jen vlhký. Ale asi bude chyba s tím že jsou v tom pěstebním pařníčku který sice má větrací okénka (mám je otevřené) ale asi to nestačí... zkusím to sundat a uvidím. Do dnes mi vyrazili 3 semínka které jsem zasadil před 4mi týdny (vylezli včera a dnes)

Díky za rady


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů