Fóliovník + skleník 2012

Co jsme vypěstovali v roce 2012
Uživatelský avatar
carpal
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22 bře 2012 20:24
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno

Re: Fóliovník + skleník 2012

Příspěvekod carpal » 14 črc 2012 09:41

Taková příprava je super , přeju hodně úrody a úspěchu!images/icons/smile/mrgreen.gif

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Fóliovník + skleník 2012

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 14 črc 2012 10:02

carpal píše:Taková příprava je super , přeju hodně úrody a úspěchu!images/icons/smile/mrgreen.gif
Díky :wave:

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Fóliovník + skleník 2012

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 15 črc 2012 19:51

Black Pearl a moje milá :)
9125

Chinese Multicolor
9126

Purple Tiger
9127

Trinidad Scorpion Moruga
9128

Bhut Jolokia, mutant :)
9129

Paper Lantern
9130

Pumpkin Hot
9131

NuMex Suave Orange
9132

Black Tongue
9133

Trinidad Scorpion Butch Taylor
9134

Trinidad Scorpion Moruga
9135

Medusa
9136


Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Fóliovník + skleník 2012

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 03 srp 2012 12:25

Naga Viper chilli
9451

Naga Viper chilli
9452


papagee
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: 27 zář 2012 20:30
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Fóliovník + skleník 2012

Příspěvekod papagee » 27 zář 2012 21:20

Závidím! jak úrodu,tak hlavně ten polykarbonátovník.Sam se chystám na stavbu vlastniho příští týden,to by měl dorazit lexan od výrobce.Nebude to tedy taková katedrála jako ten tvůj:) ale hodlám se vejít do 7 tisíc při rozměrech 6,3x3x2,3m když nezapočtu nějaké ty nýty,barvu,elektrody a benzin do agregátu.
Obědnal jsem lexan sila 4 mm,mysliš že je to dostačující vzhledem k tomu že jsem z nejteplejší oblasti republiky?

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Fóliovník + skleník 2012

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 30 zář 2012 10:36

papagee píše:Závidím! jak úrodu,tak hlavně ten polykarbonátovník.Sam se chystám na stavbu vlastniho příští týden,to by měl dorazit lexan od výrobce.Nebude to tedy taková katedrála jako ten tvůj:) ale hodlám se vejít do 7 tisíc při rozměrech 6,3x3x2,3m když nezapočtu nějaké ty nýty,barvu,elektrody a benzin do agregátu.
Obědnal jsem lexan sila 4 mm,mysliš že je to dostačující vzhledem k tomu že jsem z nejteplejší oblasti republiky?
Děkujeme, snažíme se seč nám síly stačí :thanx:

Přeji Ti hodně štěstí při stavbě nového polykarbonátovníku. V případě že nebudeš mít vlastní materiál na sestavení, kovo konstrukce nebo střešní latě tak bych Tě rád upozornil na cenu která bude mnohem vyšší než-li píšeš. 6,3x3 m není takový rozdíl jako 9,5x4 metry (nebo kolik to vlastně máme :) )

Při kompletním součtu všech nákladů vyšel skleník na necelých 60 tisíc + měsíc práce.

Síla 4 mm je lepší než jakákoliv fólie (pokud není dvojíta, dofukovaná). V makrolonovníku je sice o pár stupňů tepleji než ve foliovníku, ale při nizkých teplotách vychladne skoro stejně rychle jako fólie. Lepší je to při temperování prostor, kdy se teplot tolik neztrácí.

Aby skleník měl nějaký efekt a udržel si teplo bylo by vhodné použít sílu alespoň 12 mm a výše. Ovšem z ekonomického hlediska je makrolonovník o několik stovek procent dražší než fóliovník.

papagee
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: 27 zář 2012 20:30
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Fóliovník + skleník 2012

Příspěvekod papagee » 01 říj 2012 15:40

Zdravím :)
Abych pravdu rěkl pri odhadu ceny jsem vycházel jednak z velmi jednoduché konstrukce /téměř samonosné/ budoucího útulku nezkrotných bestií :D..a také z toho že pracuji ve firmě zabívající se prodejem polykarbonátu a hutního materiálu ,2komůrkový polykarbonát síly 4mm o rozměru 6x2,1 m mám v nákupu za 1200kč. Polykarbonátovník bude mít tvar tunelu. takře budu vlastně desky pouze ohýbat a upevnovat do rámu z L profilů/opět za velkoobchodní cenu/ a desky spojím natvarovaným T profilem,popřípadě rozepřu roxorem.Možnost tvarování profilů mám zdarma opět ve firmě.Čela hodlám postavit ze zbytků válejícich se v práci ,odkoupím je za zlomkovou cenu,bude to spousta oken a vchod,větraní je důležité.jedinnou nevýhodu spatřuji v absenci okapů.Je pravda že Tvůj polykarbonátovník je kus poctivé tesařiny, možná i lehce předimenzované, můj bude v relativním závětří,Tvůj stojí na louce.Tak snad mi to nespadne,pokusim se stavbu zdokumentovat a za dlouhých zimních večerů sesmolím nějaký topic,možná:)
s pozdravem papagee

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Fóliovník + skleník 2012

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 03 říj 2012 09:21

papagee píše:Zdravím :)
Abych pravdu rěkl pri odhadu ceny jsem vycházel jednak z velmi jednoduché konstrukce /téměř samonosné/ budoucího útulku nezkrotných bestií :D..a také z toho že pracuji ve firmě zabívající se prodejem polykarbonátu a hutního materiálu ,2komůrkový polykarbonát síly 4mm o rozměru 6x2,1 m mám v nákupu za 1200kč. Polykarbonátovník bude mít tvar tunelu. takře budu vlastně desky pouze ohýbat a upevnovat do rámu z L profilů/opět za velkoobchodní cenu/ a desky spojím natvarovaným T profilem,popřípadě rozepřu roxorem.Možnost tvarování profilů mám zdarma opět ve firmě.Čela hodlám postavit ze zbytků válejícich se v práci ,odkoupím je za zlomkovou cenu,bude to spousta oken a vchod,větraní je důležité.jedinnou nevýhodu spatřuji v absenci okapů.Je pravda že Tvůj polykarbonátovník je kus poctivé tesařiny, možná i lehce předimenzované, můj bude v relativním závětří,Tvůj stojí na louce.Tak snad mi to nespadne,pokusim se stavbu zdokumentovat a za dlouhých zimních večerů sesmolím nějaký topic,možná:)
s pozdravem papagee
Ahoj,

v tom případě smekám :tiphat: a fandím ve stavbě něčeho nového a neznámého - skleník v oblouku, což pro uživatele chilli-fóra rozhodně je. Budeme jistě všichni velice rádi, když se podělíš o výsledky Tvého snažení :wave:


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2012“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host