Jak bojovat proti slimákům!

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Laudis
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 20 led 2013 10:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jak bojovat proti slimákům!

Příspěvekod Laudis » 05 zář 2014 11:18

Předně sry, že vykopávám mrtvolu, ale slimáci jsou furt aktivní. Mám dotaz na spokojenost s tím Ferramolem. Výrobce sice píše, že je voděodolný a klasika krásný PR řeči, ale u mně došlo k tomu, že po jednom zalití se do 2 dnů po celým foliáči rozlezla krásná peřina plísně. To se mi u Vanishe teda nikdy nestalo. Jak budu doma přihodím i foto kdy se to teprve rozlízalo. Musím říct, že sem se teda dost na**al. Podotýkám, že foliáč je pravidelně větranej a s plísněma sem nikdy problém neměl.

19770
Naposledy upravil 1 dne Laudis; celkem upraveno 5x.

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Jak bojovat proti slimákům!

Příspěvekod Colostomizer » 05 zář 2014 11:31

To je známá věc, že Ferramol ve vlhku plesniví ... Je to daň za nižší toxicitu pro okolí. A počasí holt bylo takové, jako bylo ... Já jsem s Ferramolem byl vždycky spokojený. Dokonce jsem vypozoroval, že se slimáci krmí i plesnivými peletami.


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bojovat proti slimákům!

Příspěvekod JuraS. » 05 zář 2014 11:54

Slimáky neřeším, na balkon mi nelezou ale pamatuji si pořad z receptáře kde představovali nějakou včeličku co prodávali ve zkumavce co se vypustí do skleníku kde jsou slimáci. Ne na zahradu kde fouká vichřice a není žádný slimák. Ta včelička ho napadne, a naklade do něj svoje vajíčka. Z vajíček se vylíhnou její dravé larvy které slimáka zevnitř úplně vyžerou. Zbude z něj jen "obal", Pak se prokoušou ven jako dospělé včeličky a hned oplodní a pak se samičky hned vrhnou na další slimáky. Nevybírají si, berou jakýkoliv druh. nenapadají psi a ani lidi nebo tak. Prostě příroda je vybavila jako predátory na slimáky. Jedna včelička stačí na sezonu na hodně zaneřáděné zahradě se skleníkem. Skleník nebo jiný uzavřený prostor je nutný na začátek. Po vylíhnutí prvních včeliček sami vyhledávají slimáky v okolí ale moc se nevzdalují takže neuletí na druhou stranu města.

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Jak bojovat proti slimákům!

Příspěvekod Colostomizer » 05 zář 2014 12:24

JuraS. píše:Slimáky neřeším, na balkon mi nelezou ale pamatuji si pořad z receptáře kde představovali nějakou včeličku co prodávali ve zkumavce co se vypustí do skleníku kde jsou slimáci. Ne na zahradu kde fouká vichřice a není žádný slimák. Ta včelička ho napadne, a naklade do něj svoje vajíčka. Z vajíček se vylíhnou její dravé larvy které slimáka zevnitř úplně vyžerou. Zbude z něj jen "obal", Pak se prokoušou ven jako dospělé včeličky a hned oplodní a pak se samičky hned vrhnou na další slimáky. Nevybírají si, berou jakýkoliv druh. nenapadají psi a ani lidi nebo tak. Prostě příroda je vybavila jako predátory na slimáky. Jedna včelička stačí na sezonu na hodně zaneřáděné zahradě se skleníkem. Skleník nebo jiný uzavřený prostor je nutný na začátek. Po vylíhnutí prvních včeliček sami vyhledávají slimáky v okolí ale moc se nevzdalují takže neuletí na druhou stranu města.
Pamatuješ si to ne zcela přesně ;)

Proti slimákům jsou parazitické hlístice, které se dají použít i ve venkovním prostředí:
http://www.biocont.cz/cz/eshop/nemaslug_i12.htm

Ty ale pravděpodobně mluvíš o parazitické vosičce proti mšicím:
http://www.biocont.cz/cz/eshop/aphidius-colemani_i1.htm


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bojovat proti slimákům!

Příspěvekod JuraS. » 05 zář 2014 14:13

Asi jo, díky za upozornění. Nicméně já osobně jsem pro to nasadit predátora než proti nim bojovat chemicky nebo mechanicky...to už nasadit ty speciální kachny...

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Jak bojovat proti slimákům!

Příspěvekod Colostomizer » 05 zář 2014 15:58



Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


Laudis
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 20 led 2013 10:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jak bojovat proti slimákům!

Příspěvekod Laudis » 05 zář 2014 18:38

Tak jak sem psal, čekal sem, že když je voděodolný, že to prostě vydrží jako Vanish a ne že tam budu mít kobereček :thumbup: no nicméně do budoucna poučení. Kachny máme pravidelně každej rok a sou dobrý, ale ten bordel po nich....to je pak zahrada jak minový pole :-D takže je držím pod zámkem a hotovo.

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Jak bojovat proti slimákům!

Příspěvekod Colostomizer » 05 zář 2014 19:01

Laudis píše:Tak jak sem psal, čekal sem, že když je voděodolný, že to prostě vydrží jako Vanish a ne že tam budu mít kobereček :thumbup: no nicméně do budoucna poučení. Kachny máme pravidelně každej rok a sou dobrý, ale ten bordel po nich....to je pak zahrada jak minový pole :-D takže je držím pod zámkem a hotovo.
Na slimejše platí ale jenom jedna kachna ... indická :)


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017



Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů