Problémy s rostlinami chilli paprik

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Problémy s rostlinami chilli paprik

Příspěvekod Dr.Pedr » 26 bře 2013 17:53

Rádo se stalo , ještě co se týče hnojení na list (má své výhody..to mi věř !) je dobrý preparát WUXAL SUS KALCIUM.. :tiphat:

sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s rostlinami chilli paprik

Příspěvekod sembeth » 27 bře 2013 15:37

Dr.Pedr píše:Rádo se stalo , ještě co se týče hnojení na list (má své výhody..to mi věř !) je dobrý preparát WUXAL SUS KALCIUM.. :tiphat:

Díky, hnojení budu muset ještě dopořešit.
Zatim jsem měl v plánu hoštice, chillifocus, do fóliáku vermikompost, sloninec, substrát, perlit.

Jinak se zdá, že ani přes zálivku spodem, nejsou Jalapena stále v optimální pohodě :dunno:
Takže jsem zkoumal a poslední co mě napadlo, jestli by to nechtělo náhodou přesadit. Kořínky se už dost fest derou spodem ven??

Předem díky za rady a názory

Uživatelský avatar
patrik8500
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 30 led 2014 11:54
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Smolenice (Slovensko)

Re: Problémy s rostlinami chilli paprik

Příspěvekod patrik8500 » 04 kvě 2014 07:50

..zdravím vás,

..na mojich sadeniciach začali žltnuť a opadavať spodne listy,...v čom môže byť problém ?

17331

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s rostlinami chilli paprik

Příspěvekod chilli-max » 04 kvě 2014 14:42

Pravděpodobně málo živin....chtělo by to přesadit a rozhodně do větších nádob. Nebo jestli půjdou ven, tak už o to volají. Já budu dávat do foliáku příští víkend.
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
patrik8500
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 30 led 2014 11:54
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Smolenice (Slovensko)

Re: Problémy s rostlinami chilli paprik

Příspěvekod patrik8500 » 04 kvě 2014 18:17

chilli-max píše:Pravděpodobně málo živin....chtělo by to přesadit a rozhodně do větších nádob. Nebo jestli půjdou ven, tak už o to volají. Já budu dávat do foliáku příští víkend.
..tie rastlinky v najmenších kelímkoch zajtra presadím ,...niečo by som chcel dať už koncom budúceho týždňa do záhrady,fóliovník síce nemám ale mám aspoň zakrývací tunel tak snád ten tunel splní účel a rastlinky ochráni :-)

http://www.abczahrada.sk/foliovniky-a-p ... ci-tunel1/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Praha
Moderátor
Příspěvky: 483
Registrován: 05 srp 2015 10:50
Reputace: 1010
Obrázky: 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Problémy s rostlinami chilli paprik

Příspěvekod Praha » 18 čer 2016 12:25

A co takhle škůdce jménem vichr? Známýmu to zlomilo morugu přímo nad zemí. Nádherná kytka to byla. Doporučil jsem mu ji zafixovat a popřál hodně štěstí. Já už jsem tenhle problém taky řešil a kytka se zmátořila, ale to byl obyčejnej pepř. Tohle zamrzí víc. A co Vy, taky máte podobný zkušenosti?

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Problémy s rostlinami chilli paprik

Příspěvekod Kendy » 18 čer 2016 12:30

Mám kytky venku. vítr mi občas láme a trhá listy.

Ale všechny kytky hned po přesazení ven fixuju. Jenom malá krátká (tak do půl metru) tyčka zapíchnutá hned těsně vedle rostliny tak, abych nepoškodil přesazovaný kořenový bal. A pak dvě volná oka, která fixují kytku proti zlomení. Nemá to nést větve s plody. Jeno to vyztužuje stonek proti zlomení.

Uživatelský avatar
Praha
Moderátor
Příspěvky: 483
Registrován: 05 srp 2015 10:50
Reputace: 1010
Obrázky: 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Problémy s rostlinami chilli paprik

Příspěvekod Praha » 18 čer 2016 14:07

Jo Kendy,taky to tak dělám. Mám výhodu, že mám v paneláku balkon na východ, z týle strany to moc nefičí a Boleslavi se tyhle průtrže většinou vyhnou. Ale když už něco přijde tak od západu a to pak stojí za to. Holt měl tu smůlu, že byl zrovna v práci. Je to jeho první sezona a jak se říká chybama se člověk učí...


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů