Problémy s listy chilli paprik

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Vincent
Stálý člen
Příspěvky: 200
Registrován: 09 říj 2018 09:10
Reputace: 194
Obrázky: 0
Bydliště: Praha 215 m.n.m asi

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Vincent » 10 kvě 2020 21:26

zkus doplnit magnesium - hořká sůl. ten styl žloutnutí mezi žilkami by tomu měl odpovídat

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod chris » 10 kvě 2020 21:51

Jak nemám obecně krmení na list rád, tak jsou situace kdy bych ho rozhodně preferoval proti nějakému dalšímu přidávání čehokoliv do květináčů či půdy. A tohle by byla určitě jedna z nich. Protože ono to má několik výhod:
- dá se to selektivně aplikovat jen na tu kytku která má problém
- dá se začít s velice velice slabými koncentracemi a sledovat vývoj
- dá se tím částečně obejít blokace přijmu něčeho v důsledku přebytku něčeho jiného v substrátu
- a hlavně, když to vypadá že to kytce spíš škodí než prospívá, tak se s další aplikací dá hned přestat bez déletrvajících následků a začít uvažovat čím jiným by to mohlo být

Konrétní problém tipovat nebudu z toho prostého důvodu, že se aktuálně trošku peru u pár mých kytek s docela podobným problémem. Sice mám pár hypotéz (buď jsem to letos trochu přehnal s některou složkou při oživování čtyři roky používaného substrátu, nebo má vliv bídné pH mé zálivkové vody), ale když to pořádně a jednoznačně nedokážu určit u svých vlastních kytek, tak tím pádem nejsem kvalifikován někomu radit dle fotek.

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Zrzek » 11 kvě 2020 08:41

Hořčík a železo.
Vitality komplex postřikem na list.

kyzla
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 07 dub 2011 09:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod kyzla » 11 kvě 2020 18:42

Horkou soli jsem jednou strikal je to au určitě tyden. Ten vitality komplex co radi Zrzek nevím přesně co obsahuje. Nasel jsem jen info, ze výluh z vermikompostu. Takže co bude lepší ten sólo hořčík nebo tento komplex? Těžká otázka a ještě těžší odpoved 😀 Navíc každá rostlina na tom je pochopitelně trochu jinak. Dik

Pavel N.
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21 kvě 2020 16:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Pavel N. » 21 kvě 2020 17:01

Ahoj, před pár dny jsem zjistil, že na některých listech Moruglah F5 je takový nahnědlý lesklý odstín. Jde to zespod listu. Koukal jsem lupou a žádného škůdce jsem nenašel. Je zasazena ve Forestině pro rajčata a papriky. Hnojím forestina rajčata a papriky tekutý, ale to už je tak 4 týdny, jinak jednou za čas vitality komplex a nebo Lignohumát. Poslední 2 týdny ji dávam ven, ať si zvykne na slunce. Zalívám až svěsí listy. Poradíte, co by to mohlo být? 6542165423

Uživatelský avatar
Milli
Stálý člen
Příspěvky: 73
Registrován: 28 dub 2020 08:55
Reputace: 165
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Milli » 21 kvě 2020 18:09

Spálený od slunce
“If you can’t take a heat, stay out of the kitchen.” :firychil:

Pavel N.
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21 kvě 2020 16:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Pavel N. » 21 kvě 2020 20:46

Myslel jsem, že spálený od slunce je spíš takový do bíla. A že po 2 týdnech zvykání na slunce už by to nemuselo hrozit. Ale trochu se mi ulevilo po této odpovědi, měl jsem trochu strach aby to nebylo něco čím by se mohli nakazit ostatní.

Uživatelský avatar
Milli
Stálý člen
Příspěvky: 73
Registrován: 28 dub 2020 08:55
Reputace: 165
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Milli » 22 kvě 2020 06:52

Neboj, mám to stejný...taky jsem je zvykal i pod netkanou, pak už vydržely celý den bez problému na slunci...přišel teplejší jasný den a bylo to...někdy nedojde k úplnému spálení “doběla” ale jen hnědnutí...
“If you can’t take a heat, stay out of the kitchen.” :firychil:


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů