Problémy s listy chilli paprik

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod JurassicChilli » 10 srp 2019 09:03

Trus sú tie miniatúrne, čierne bodky okolo žilnatiny listov. Ja ich na fotografii vidím. Ale samozrejme mám k dispozícii len tú jednu fotografiu. Reálnym pohľadom na rastlinu by sa toho dalo zistiť viac. Aj tak by som to ale podľa toho trusu a charakteristického požeru zeleného pletiva listov tipoval na 95% na trásněnky.

Simpi
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09 srp 2019 21:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Simpi » 10 srp 2019 19:09

V reálu úplně černý tečky nevidím. Zkusim večer dotlacit ještě nějakou další fotku

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3661
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod MartinS » 10 srp 2019 20:10

Jurassic ma pravdu.
Na 100% je tam minimalne trasenka + mozna jeste neco dalsiho.
Tak pekne stribrne listy snad neumi zadny jiny skudce.

Volil bych karate(ted nemyslim bojove umeni ale pripravek) . Kdyz jsem zkousel Rock effect, bylo to spis No effect.

Simpi
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09 srp 2019 21:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Simpi » 12 srp 2019 13:38

ok, pokud je to tou stříbrnou, tak jasně. já sem jenom nikde t ymrchy nenašel a černý tečky taky ne.
a to karate můžu i když už mám plody před sklizní? nebo to už není vhodné? pro jistotu ještě akorát odjíždím na dovolenou, tak bych to stříknul a nechám sousedce na zalejvání. to sem zvědavej, co tam potom najdu.
Dusurban 480 EC jste zkoušeli? líbí se mi, že je to formou zálivky.
BTW ještě jsem našel, že na odchyt se používají nějakeé barevné destičky. to stačí normální lepicí papír, nebo tak něco?
přikládám ještě 3 obrázky:
604496044860447

pepemikula
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 27 kvě 2019 18:33
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod pepemikula » 04 dub 2020 14:52

Zdravím,

netušíte prosím někdo, co trápí tuto rostlinku prosím? A jak se toho zbavit? Mohlo by to být houba Phaeoramularia capsicicola?

děkuji

64284

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Bonebreakers » 04 dub 2020 15:51

Tak pokud budeš dále takhle namáčet ty listy ve vodě, tak možná nikdy, já osobně bych ty dva nejpoškozenější listy utrhl, stejně by asi časem samy odpadlay, přestal bych valit vodu na listy, do zálivky bych přidal trochu Vitality komplexu a počkal bych jak se s tim rostlina vypořádá sama, zatím nevypadá, že by byla moc poškozená. Ale to je co bych udělal já se svýma kdyby se mi to stalo, možná Ti někdo poradí něco jiného, chytřejšího a o tomto řekne, že to je blbost. :respect:
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

pepemikula
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 27 kvě 2019 18:33
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod pepemikula » 04 dub 2020 16:34

Diky. Rostliny kropim tak dvakrat tydne. Max. To, co ted vidis je zrovna cerstvy postrik. Tenhle problem se objevil na jedne rostline ze triceti. Jinak diky za radu. Listy odstrihnu. Vitality komplex jsem daval pred tydnem. Myslel jsem, ze ta nemoc (asi houba) ma jmeno a vi se, jak se s ni vyporadat.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3661
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod MartinS » 04 dub 2020 18:31

Me to prijde jako reakce na moc prehnojeny substrat. Nekroticke pletivo muze take zpusobit to kropeni s prilis velkou intenzitou slunicka.
Muze tam byt vice faktoru..me takto dokazaly listy vysat a oslabit i dospele smutnice.
Dale malo vapniku...kvuli prelevani nebo spatnemu Ph. Dalsiho nic uz me asi nenapadne :-)


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů