Problémy s listy chilli paprik

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod stankar » 29 kvě 2019 22:45

Orangejungle: Vitej :tiphat: Hodilo by se vice informaci, jak casto hnojis, jak casto zalevas, cim zalevas, atd.
Zatim podle vzhledu to vidim nasledovne:
- urcite nejsou prehnojene
- stare listy zloutnou, takze to muze byt nadmerna zalivka, nebo spise nedostatek dusiku, protoze je barva listu takove svetle zelena (nezdrava)
- zacinaji se stacet listy smerem vzhuru, takze vidim i nedostatek vapniku/horciku, idealne rostline dodavat oboji, nez pouze vapnik, jelikoz oba prvky musi mit balanc
Osobne nemam dobre zkusenosti se starou hlinou, protoze se projevuji vetsi nedostatky, a navic se v ni pekne siri viry a onemocneni, ktere s sebou stary substrat nese. Ale to uz je vec pristupu a hlavne zkusenosti, ja odted volim drazsi, ale uz osvedcenou metodu, stary substrat vyhodit a nahradit novym.

Orangejungle
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29 kvě 2019 19:28
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Orangejungle » 30 kvě 2019 05:46

Je to ve skleníku. Zatim jsem nehnojil. Na podzim jsem do hliny dal dusikate vápno jako kazdej rok a jaře jsem pouzil po celem skleníku granulovane slepicince. Zalévám jen obcas opravdu kdyz to je potřeba a to neodstatou vodou jako kazdej rok a nemel jsem nikdy zadnej problém... Ostatní rostliny jako rajcata, sladke papriky nebo okurky jsou nadherny jen tyhle habanera maji nejaky problém. Tady jeste vlozim 2 fotky dalších habaner
57925
57924

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod honzek86 » 30 kvě 2019 09:24

Zkušenější ti asi poradí lépe, ale prohnojit na jaře půdu slepicema nepovažuji za šťastné ... jako lepší bych viděl krávu nebo koňa. Slepice se dávají až na květ a lehce s nimi přehnojíš. Třeba ale kecám.
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9077
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Tea Racer » 30 kvě 2019 09:36

Přehnojení, přelití, mozná i trochu zima, nebo vse dohromady.
nehnoj, zalij lignohumátem a dají to, pripadne vitality komplex. Pokud máš možnost přesad do čísté zeminy bez ničeho zatím. Případne opravdu kravinec granulovany, konsky, nebo mix s rohovinou. Slepičák tak od července.

Orangejungle
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29 kvě 2019 19:28
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Orangejungle » 30 kvě 2019 09:59

To hnojivo ma NPK 7,13,2 daval jsem přesnou dávku: Vyhnojení skleníku 2 - 3 kg na 10 m2 před výsadbou. Hnojivo jsem aplikoval že začátku března, az začátkem května jsem vysadil rostliny. Hledal jsem hodně fotek cim by to mohlo bejt a pokud to nebude prehnojeny tak nejblíž tomu nasvědčuje vapnik, hořčík jak píše stankar. Je opravdu možné ze i zima. Přízemní mrazy ano na začátku května vše trošku zloutlo jak rajcata tak papriky pak se vse dalo dohromady prave kdyz jsem pouzil vitality komplex, rajčata krásně tmavě zelené, papriky ( sladké papriky, kozi rohy dokonce i habanera tasmanian) a okurky to stejny jen habanero red, orange a dorset naga nikoliv

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9077
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Tea Racer » 30 kvě 2019 10:06

Píšeš tohle
Na podzim jsem do hliny dal dusikate vápno jako kazdej rok a jaře jsem pouzil po celem skleníku granulovane slepicince.
Slepičince opravdu na jaře ne. Rostliny jsou malé a potrebují dusík hlavne, ne slepičaky.

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Zrzek » 30 kvě 2019 20:17

dej tomu tekuté hoštické hnojivo na rajče paprika (obsahuje více dusíku) + vitality komplex (hořčík a železo)
Žloutne to mezi žilkama a to značí deficit hořčíku a železa. Obecně to má málo živin

Uživatelský avatar
Trixy
Stálý člen
Příspěvky: 141
Registrován: 04 bře 2018 19:18
Reputace: 80
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Trixy » 06 čer 2019 08:58

Jdu si opět pro radu, čím jsou způsobené dírky v listech? Škůdce (krom boji s mravenci) žádného nevidím... 58085


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů