Problémy s listy chilli paprik

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod stankar » 16 říj 2018 00:29

Zdravim, potrebuju jednu radu, nekde se stala chyba zrejme pri hnojeni a schytaly to vsechny rostliny, ktere jsem presazoval do stareho substratu. Nejprve vypadalo vse ok, ale pak se to zmenilo k horsimu, dale se rostliny vubec nevyviji, jsou cele zbrzdene. Poslednich nekolik mesicu v podstate nehnojim, pridavam sem tam do zalivky vermesfluid a 2x jsem pouzil svuj stary Plagron Alga Bloom v 1/10 davky.
Otazka je, jaky prvek nebo kombinace zpusobuje toto poskozeni? Pomuze, kdyz stary substrat rozmicham do vysevniho a noveho v pomeru 2:1:1, nebho cely radsi vyhodit a presadit do vysevniho s troskou noveho?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

mazzy666
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 04 zář 2018 08:23
Reputace: 2
Obrázky: 0

Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod mazzy666 » 22 lis 2018 12:29

Jedná se o Elephant's Trunk a na listech jsou žluté tečky, místy i praskliny. Listy lehce pokroucený. Breberky jsem žádný nenašel. Co to může být? Naposledy trochu přelitý, ale jinak zálivka je s mírou. Ke hnojení došlo jednou dle návodu a po 6ti týdnech od vyklíčení. Použito Hoštické s guanem. Substrát Floria Zahradnický substrát s mykorhizou. Díky za názory.

54387

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Lexter » 22 lis 2018 20:58

stankar píše:
16 říj 2018 00:29
Zdravim, potrebuju jednu radu, nekde se stala chyba zrejme pri hnojeni a schytaly to vsechny rostliny, ktere jsem presazoval do stareho substratu.

Sice jen střílím od boku, ale hádám že za to může právě ten starý substrát. Člověk nikdy neví co v něm schází nebo naopak přebývá. Klidně třeba nějaká plíseň. Já starý substrát házím na kompost, kde se pročistí a doplní od té doby co mi v něm rostliny neprospívali i když jsem ho zase prohnojil.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod stankar » 22 lis 2018 23:23

Lexter píše:
22 lis 2018 20:58
Sice jen střílím od boku, ale hádám že za to může právě ten starý substrát. Člověk nikdy neví co v něm schází nebo naopak přebývá. Klidně třeba nějaká plíseň. Já starý substrát házím na kompost, kde se pročistí a doplní od té doby co mi v něm rostliny neprospívali i když jsem ho zase prohnojil.
To muze byt ono, je mozne, ze se v nem casem neco nahromadilo a odstartovalo to katastrofu. Stary substrat je skoda rusit, kdyz se mu dodaji opet ziviny s trochou kompostu, tak je zase pouzitelny jako predtim, jen v mem pripade jsem ho prolil nekolika desitkami litru vody, ulozil do kvetniku a nechal v byte proschnout. Melo by to pomoct

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Lexter » 23 lis 2018 10:26

stankar píše:
22 lis 2018 23:23
...jen v mem pripade jsem ho prolil nekolika desitkami litru vody, ulozil do kvetniku a nechal v byte proschnout. Melo by to pomoct

Možná by nebylo od věci použít vařící vodu nebo nějakou formu chemické dezinfekce (peroxid například). Poté zase obnovit mikrofaunu hrstí staršího hnoje a nechat to pár týdnů. Mrtvé médium funguje jako spolehlivý zabiják.

Ono bude ale záležet na hodně věcech. Hnojíš chemickými hnojivy jako například kristalonem? Pak může být substrát nasycený solí. Používáš nižší třídu substrátu s nekvalitní řašelinou? Je možné, že se překyselil atd... Ne ne, já se tě nesnažím nijak snižovat, jen zkouším možnosti. Oproti tobě jsem tzv. "cucák".
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Pendula
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27 čer 2018 09:20
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Pendula » 07 úno 2019 13:01

Zdravim vsetkych, som zaciatocnicka v pestovani. Potrebujem poradit. Na listoch sa mi robia mensie tmave flaky. Co to moze byt? Chcela som prilozit aj foto ale pise mi ze mam neplatnu priponu

Pendula
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27 čer 2018 09:20
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Pendula » 07 úno 2019 13:12

554335543555434

Uživatelský avatar
padr
Stálý člen
Příspěvky: 359
Registrován: 29 črc 2015 10:13
Reputace: 653
Obrázky: 0
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod padr » 07 úno 2019 13:51

Vypadá to na nějaké malé potvory (svilušky?) - doporučuji postřik Vertimecem.


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů