Problémy s listy chilli paprik

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
rak102
Stálý člen
Příspěvky: 282
Registrován: 12 kvě 2015 21:24
Reputace: 178
Obrázky: 0
Bydliště: Kostelany nad Moravou

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod rak102 » 22 kvě 2018 21:48

To vypada jako nejaka škodná.Skus to opatrne pretrit houbickou a sleduj co se bude dit.


Majkl1711
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 11 dub 2017 19:57
Reputace: 8
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Majkl1711 » 23 kvě 2018 17:25

Zdravím,
mám doraz ohledně korucení listů chilli. Rostliny byly předpěstovány pod umělým světlem. Cca. před týdnem byly vysazeny ven do fóliáku. Hnojení jednou za 14 dní. Napřed Chilli focus. Potom BioBizz Grow ( z důvodu toho, že focus došel). Občasný postřik na list Lignohumátem MAX. Toť popis toho, jak to probíhalo indoor.
Ve fóliáku jsem postupoval tak, že do země jsem zapravil kravský granulovaný hnůj a to cca. měsíc před tím, než jsem začal sázet. Společně s ním lehce cereritu a perlit. To vše jsem přeryl a nechal ležet.

V současné chvíli je to tedy nějaký týden od přesazení. Po 4 dnech se začaly otáčet vrchní listy (list) u Cayenne Red. Dnes jde už cca. o 5 rostlin. A "nějaké" deformace se začínají dít i u jiných.

Ad.1. žádného škůdce, kterému bych to přiřadil jsem nenašel ( žádné pavučinky nic). Jediná věc jsou mravenci. Ale mšice také nikde.

Ad.2. Napadá mě nedostatek Mg a B. ( jelikož jsem ho v BioBizzu nenašel a v lignohumátu také ne.) Zatím jsem Mg ani B neimplementoval postřikem. Takže možná je chyba tady?? Otázka v mé hlavě tedy zní nadbytek či nedostatek? Obě varianty by se měly projevovat stejně....

Ad.3. rostliny se dostaly do kontaktu s granulemi a Cereritem a tím došlo k přehnojení.

... Další teorie mě nenapadají proto se s velkou prosbou obracím na Vás. Jako na zkušenější skupinu. Taková tragédie to není, ale znáte to. O děti je třeba se starat :D ... Děkuju moc za reakce a přikládám fota.

47589


Cayenne red

47590

Počáteční deformace ( Hallows Eve)

47591

TSM

47592

Největší projev. Haba Yellow.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod stankar » 23 kvě 2018 18:21

Majkl1711: z fotek vidim, ze maji mozna trosku tmavsi barvu listu, takze hnojis dobre, ale mozna bych par kapek ubral (z vlastnich zkusenosti). K tomu krouceni je to jasne, nedostatek vapniku, ktery se projevuje kroucenim mladych listu :) Postrik lignohumatem je zbytecny rekl bych, protoze neobsahuje zadne hnojivo, radeji bych ho aplikoval jako zalivku a na postrik Agro Vitality Complex, ktery tady vetsina lidi pouziva ;)

Majkl1711
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 11 dub 2017 19:57
Reputace: 8
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Majkl1711 » 23 kvě 2018 18:35

stankar píše:
23 kvě 2018 18:21
Majkl1711: z fotek vidim, ze maji mozna trosku tmavsi barvu listu, takze hnojis dobre, ale mozna bych par kapek ubral (z vlastnich zkusenosti). K tomu krouceni je to jasne, nedostatek vapniku, ktery se projevuje kroucenim mladych listu :) Postrik lignohumatem je zbytecny rekl bych, protoze neobsahuje zadne hnojivo, radeji bych ho aplikoval jako zalivku a na postrik Agro Vitality Complex, ktery tady vetsina lidi pouziva ;)
Díky moc za reakci. Upravím tedy trochu strategii.
... U nových listů ok. Je to ale i projevem u listů starších viz.foto? ( Například u Haba yellow)

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod stankar » 23 kvě 2018 18:42

Majkl1711 píše:
23 kvě 2018 18:35
Díky moc za reakci. Upravím tedy trochu strategii.
... U nových listů ok. Je to ale i projevem u listů starších viz.foto? ( Například u Haba yellow)
Projevuje se to od krouceni hornich listu dolu, takze to samozrejme na tom Haba je videt i na strednich listech. Opravdu staci jen Vitality Complex jako postrik, zopakovat mozna tak jednou az dvakrat a sledovat zmeny. Zlepseni poznas, kdyz se nebudou nejmladsi listky kroutit nebo deformovat.

Majkl1711
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 11 dub 2017 19:57
Reputace: 8
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Majkl1711 » 23 kvě 2018 19:52

stankar píše:
23 kvě 2018 18:42
Majkl1711 píše:
23 kvě 2018 18:35
Díky moc za reakci. Upravím tedy trochu strategii.
... U nových listů ok. Je to ale i projevem u listů starších viz.foto? ( Například u Haba yellow)
Projevuje se to od krouceni hornich listu dolu, takze to samozrejme na tom Haba je videt i na strednich listech. Opravdu staci jen Vitality Complex jako postrik, zopakovat mozna tak jednou az dvakrat a sledovat zmeny. Zlepseni poznas, kdyz se nebudou nejmladsi listky kroutit nebo deformovat.
Děkuju moc. Myslel jsem si a trochu i doufal, že to bude tímto. Zítra se tedy dovybavím. :)

Majkl1711
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 11 dub 2017 19:57
Reputace: 8
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Majkl1711 » 23 kvě 2018 20:05

Majkl1711 píše:
23 kvě 2018 19:52
stankar píše:
23 kvě 2018 18:42
Majkl1711 píše:
23 kvě 2018 18:35
Díky moc za reakci. Upravím tedy trochu strategii.
... U nových listů ok. Je to ale i projevem u listů starších viz.foto? ( Například u Haba yellow)
Projevuje se to od krouceni hornich listu dolu, takze to samozrejme na tom Haba je videt i na strednich listech. Opravdu staci jen Vitality Complex jako postrik, zopakovat mozna tak jednou az dvakrat a sledovat zmeny. Zlepseni poznas, kdyz se nebudou nejmladsi listky kroutit nebo deformovat.
Děkuju moc. Myslel jsem si a trochu i doufal, že to bude tímto. Zítra se tedy dovybavím. :)
Ještě jen pro ujištění. Jde o toto? ( https://www.kasa.cz/hnojivo-agro-vitali ... prika-1-l/ )


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů