Problémy s listy chilli paprik

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Kendy » 06 zář 2016 09:10

Chloróza to určitě je. Na druhé fotce ti ty listy usychají. Usychající, zahnědlé listy rovnou odstraňuj.

Zkus ten Wuxal na list. Přece jenom máš minimálně měsíc čas, tak se ještě vyplatí kytce pomoct. Trošku to pomůže i těm stávajícím listům, ale úplně se určitě nespraví.

Čím hnojíš, jak zaléváš? Chlorózu může způsobit spousta věcí, někdy je těžké přijít na to, v čem je problém. Ale voda a hnojení bývají nejčastější.

Marek-WAR
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04 zář 2016 15:23
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Marek-WAR » 06 zář 2016 10:20

Obyčejná voda a občas kristalonem.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Kendy » 06 zář 2016 10:29

Marek-WAR píše:Obyčejná voda a občas kristalonem.
Jak často a kolik?

Ty kytky mají něčeho málo, nebo něčeho moc a to, čeho je moc způsobuje, že se jim nedaří vstřebávat něco jiného a toho je pak málo.

Marek-WAR
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04 zář 2016 15:23
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Marek-WAR » 06 zář 2016 11:20

Jednou za treba 2 tydny nebo 3 hnojim a zda se me ze se to zacina a na dalsi rozlezat...

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Kendy » 06 zář 2016 11:27

Dej jim wuxal (po 10 dnech případně znovu). Usychající nebo hodně poškozené listy odstraňuj.

Jaký přesně jim dáváš krystalon? zkusil bych chvíli nehnojit. Možná už vůbec.

Marek-WAR
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04 zář 2016 15:23
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Marek-WAR » 06 zář 2016 11:51

Dával jsem na kvet list nebo co to je, kolik ten wuxal stoji +- ma to cenu kupovat, ted prave me jeste zacaly rust Jolokia a zacina pomalu to byt to same. Prvni jsem myslel ze je to sviluska tak jsem koupil nejaky postrik ale asi to nebylo ono.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Kendy » 06 zář 2016 11:56

Na svilušku to nevypadá.

Ten krystalon asi bude na květ a plod. Zkontroluj to. A hlavně dvakrát zkontroluj, jestli to ředíš podle návodu.

Ale je docela možné, že je problém někde jinde.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3570
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3819
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod MartinS » 06 zář 2016 12:07

Me takto odpadne taky par kompletne zlutych listu z roslin tydne. Zkousel jsem jiz vsechno opatrne a nic nepomaha.
Ale jinak plodej, tak to neresim. Hnojim Bioblizz grow a bloom a obcas horecnatou sul. S vapnikem uz to nebudu znovu pokouset, jednou uz jsem kytky spalil tim ledkem vapenatym, kdyz jsem chtel prave to opadavaji zlutych listu zachranit.
Nicmene uplne zezloutnou a odpadnou klidne i dost nove cerstve listky nekde uprostred kytky. Ja myslim, ze je to proste temi kyselymi destmi v Praze. Aneb zalejvat kohoutkovou 24h odstatou vodou ve meste, je lepsi nez destovou. Alespon takovou mam zkusenost.
Zaroven je zajimave, ze nekterym kytkam listy neopadavaji prakticky vubec, ani nezloutnou. Nicmene neni to tak dramaticke jako je na obrazcich vyse.

Prumerne bych tipnul ze zezloutne tak 5 listu tydne na jedne kytce, ale kytka si udela nove a mezitim plodi, tak uz jsem to prestal resit.

S hnojenim to neprehanim, abych to zase nepohnojil :-D Hnojim polovicni az 2/3 davkou jednou za 14 dnu bio.


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů