Problémy s listy chilli paprik

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 24 čer 2012 09:27

JIrKI píše:Dobrý den, prosím vás o pomoc s mou Twilight není něco v pořádku. Listy vadnou a kroutí se. Mám je venku za oknem spolu ještě s jednou Twilight a ta je bez problemu. Děkuju
Zkusil bych je z venčí ze za okna dát domů. Papriky všeobecně nerady velký průvan a nízkou vlhkost, když jí dáš lepší podmínky určitě i mnohem rychlejí obrazí spodní část hlavního stonku a na konci vegetační doby z ní bude parádní keřík.

Problém může být z úžehnutí listů na přímým slun. svitu, teď těch pár dní bylo opravdu velký teplo a pokud nebyly zvyklý na přímý slunce dostaly šok.

:wave:

migi
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 29 čer 2012 11:35
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod migi » 06 črc 2012 10:48

Ahojte, mám takisto problémy s listami na mojích chilli papričkách. V robote mám na okne niekoľko druhov papričiek, ale na jednom koreni Jalapena sa na listoch začali tvoriť hnedé škvrny smerom od špičky listu a listy sú celkovo nejké žlté.
Jalapeno:
8963
8964
8965

Rovnako sa mi začali tvoriť fialové škvrny na spodných listoch a vrchné listy sa začínajú stáčať na dvoch koreňoch Peter pepper. Okrem stáčania sa na listoch nachádzajú škvrny podobné zaschnutému slizu slimákov, ale žiadnych a ani iných škodcov som na paprikách nevidel.
Peter pepper:
8966
8967
8968
8969

Vedeli by ste niekto poradiť, čo sa dá s rastlinkami urobiť aby sa vyzdravili? Okrem nich mám v robote aj 8 ďalších koreňov (numex twilight, dorset naga, habanero a asi bishop crown), ktoré sú zatiaľ v poriadku. Ďakujem.

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2128
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2435
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod gandalf » 06 črc 2012 11:08

Já bych usuzoval na přemokření a nedostatek ventilace.

migi
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 29 čer 2012 11:35
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod migi » 06 črc 2012 11:24

Niečo na tom môže byť, kvôli klíme teraz nemôžeme otvárať okná a je to taký pokus pestovania v kokosovom substráte a možno som to prehnal so zálievkou. Skúsim ich nechať poriadne preschnúť. ďakujem

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2128
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2435
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod gandalf » 06 črc 2012 11:58

Ono je to logické - v pátek jim dáš vodu, aby vydržely přes víkend, kokos se nachlastá, v místnosti se ten vzduch nehne a je zaděláno na malér. O ty napadené listy s velkou pravděpodobností přijdeš, ale obrazí nové. Klima je zabiják.

migi
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 29 čer 2012 11:35
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod migi » 06 črc 2012 12:15

Hádam sa z toho spamätajú. S tou klímou máš problém, ako ju spustili a fúka na rastlinky tak bazalke už odpadla asi polovica listov, dnes ju beriem domov z roboty a skúsim ju večer vysadiť von. Tam jej bude lepšie. Chilli sa mi podarilo porozmiestňovať tak, aby naň nefúkalo.

Luke
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 29 čer 2012 14:51
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Luke » 02 srp 2012 09:11

Čau. Dal jsem svoje kytky z bytu na zahrádku a přes noc mi něco požralo asi 10 cm rostliny a jednu ožrali úplně. Jsou venku 3. den a včera jsem si všiml pár malých děr v listech jedné z rostlin. Dnes jsem je šel zkontrolovat a 10 cm kytky ožraná a na druhé nezůstal skoro ani list. Četl jsem, že to mohou způsobovat housenky (aktivní přes noc), škvoři nebo slimáci. První mě napadli slimáci ale když jsem se podíval do okolí nikde jsem žádné nenašel. Ani přes den jsem si žádných nevšiml ... Poradíte mi jak se bránit? pokud to půjde takovým tempem tak mi do týdne sežerou všech 5 rostlinek.

-- 02 srp 2012 09:12 --


Matesak
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29 kvě 2012 17:58
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Matesak » 02 srp 2012 11:54

Luke píše:Čau. Dal jsem svoje kytky z bytu na zahrádku a přes noc mi něco požralo asi 10 cm rostliny a jednu ožrali úplně. Jsou venku 3. den a včera jsem si všiml pár malých děr v listech jedné z rostlin. Dnes jsem je šel zkontrolovat a 10 cm kytky ožraná a na druhé nezůstal skoro ani list. Četl jsem, že to mohou způsobovat housenky (aktivní přes noc), škvoři nebo slimáci. První mě napadli slimáci ale když jsem se podíval do okolí nikde jsem žádné nenašel. Ani přes den jsem si žádných nevšiml ... Poradíte mi jak se bránit? pokud to půjde takovým tempem tak mi do týdne sežerou všech 5 rostlinek.

-- 02 srp 2012 09:12 --
Cau, na slimaky zkus kelimek s trochou piva (nejakej levnej shit, Branik, Gambac, nebo tesco pivo, nemusis je napajet lezakama :smart: ) Oni do toho nalezou a utopej se :chsauce: , rano je proste vylejes na kompost nebo do zachoda :jolokiatoilet: .

Otestovano na festivalech i na zahonu s afrikanama. :-)

Matej


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů