Tabákový výluh proti mšicím (Aphidoidea)

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: Tabákový výluh proti mšicím (Aphidoidea)

Příspěvekod Gygabite » 21 led 2013 09:28

Ja jsem pouzil troj kombinaci v tomto sledu:
1.1-krat postrik z palive papriky-60g p.papriky na 1l vody hodinu varit nechat odstat 24h
2.1-krat postrik z tabakovych produktu-sparit primo nedopalky(ne jenom cisti tabak) nechat odstat 24h
3.2-krat postrik mospilan-postup na obalu

Na postrik z nedopalku jsem narazil na netu tak jsem ho skusil(je to urcite lepsi nez midlo nebo jar)
nemam odskouseno jestli je natolik ucinny i osamote ale po tyhle kombinaci se mi msice uz nevratily(zatim)
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

Uživatelský avatar
gainward
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 21 led 2013 20:14
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Březník

Re: Tabákový výluh proti mšicím (Aphidoidea)

Příspěvekod gainward » 20 úno 2013 14:13

Mám skušenosti tak jak píše Gygabite a to,že udělám roztok z vajglů(nedopalků cigaret).Přesnej poměr ale nemám.Dám vajgle do nádoby,zaliju vlažnou vodou a nechám někde kde je trochu teplo luhovat asi tak dva dny-může být aj déle.Mospilan používám také a je to v poho.

jax90
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 02 kvě 2013 21:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Tabákový výluh proti mšicím (Aphidoidea)

Příspěvekod jax90 » 26 čer 2013 13:01

chcem sa opytať,proti voškam/mšiciam možem použiť žihľavovy vyluh?zabera to na ne či treba niečo ine?

jax90
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 02 kvě 2013 21:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Tabákový výluh proti mšicím (Aphidoidea)

Příspěvekod jax90 » 05 črc 2013 18:01

Na nete som našiel dalši recept proti voškam-cesnakový vyluh.Mate s nim niekto skusenosti?

Uživatelský avatar
MARIO.GREEN
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 15 zář 2012 11:26
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Černá Hora BK

Re: Tabákový výluh proti mšicím (Aphidoidea)

Příspěvekod MARIO.GREEN » 14 črc 2013 22:06

Večer,až zaliješ si sedni na zahradu.Zapal si cigaretu,bo dvě.Ťofly hoď do sklínky a zalij vodou.Až budeš druhý,spíš třetí den zalívat,nalij to do postřikovače a stříkej dokud ti nepadne prst.A protože je to sice toxické,ale ne chemické a proto na přírodní bázi-opakuj ještě jednou...nebo dokud ty nenasyty nezmizí.Jo a do budoucna je dobré na kmen natřít takovou lepivou srajdu a mravenci přes to nepřelezou,takže jim to farmaření prostě zatrhneš.Kdybych jen věděl jak se jmenuje.Najdu...
P.S.:vykouřit proto,protože kouřením a potahováním se ve filtru a zbytku cigarety hromadí ten samý bordel jako v plicích.Ten bordýlek obsahuje dehet a nikotin a rozpouští se ve vodě

:foods: + :chilli11: = :smoketoil:
:thumbup:

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tabákový výluh proti mšicím (Aphidoidea)

Příspěvekod JuraS. » 18 lis 2013 13:50

Kdysi dávno jsem o tomhle četl a použil jsem na kytky výluh z normálních špačků co jsem si našetřil (tehdy jsem ještě kouřil)..smrad z toho byl děsný...ale hlavně v té době nebyli ještě petky, postřikovadla za pár korun a tak a já použil normální dvoudecku s tímhle smradem a fixírku do které jsem soukal osobně..účinnost byla ale už nikdy (kvůli tomu smradu) jsem to již nepoužil.
Takže kdo se neštítí smradu, sežene aspoň 40 špačků, starej hrnec tak ať si to vyrobí....jo btw. prej stačí špačky zapíchat do země okolo rostliny a na kytku nejsou hraboši, myši a prej ani krtek..

Uživatelský avatar
DarthVikta
Stálý člen
Příspěvky: 503
Registrován: 04 kvě 2013 10:09
Reputace: 769
Obrázky: 0
Bydliště: KM City

Re: Tabákový výluh proti mšicím (Aphidoidea)

Příspěvekod DarthVikta » 27 úno 2014 14:59

Já minulej rok nasadil slunéčka sedmitečná a ta se mi o napadený kyti krásně postarala :)

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Tabákový výluh proti mšicím (Aphidoidea)

Příspěvekod OMO » 27 úno 2014 16:35

Loni jsem si nasadil asi 10 kytek tabáku, věděl jsem že se budou hodit. Když přišel čas a já měl zamšicovaný kompletně celý skleník, tak jsem velké listy otrhal a podle návodu navařil výluh. Stříkal jsem to s tím jak šulda několik dní. Mšice se vesele množily dál. Toho stráveného času s vařením a aplikací výluhu lístek po lístku. Pak mi došla trpělivost. Vzal Mospilan, namýchal poloviční dávku než se udává. Stříknul jsem to hala bala a byl klid. Mšice pochcípaly do jediné. Ano, není to ekologické, ale fungujeto. Za mě tabák, jedině na okrasu.
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů