Diery v paprikách

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Uživatelský avatar
Hami
Stálý člen
Příspěvky: 448
Registrován: 19 čer 2011 21:44
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: Diery v paprikách

Příspěvekod Hami » 22 črc 2012 10:21

Se jmenovanými "škůdci" se potýkám také. O miminka se starám denně, ale použití chemie bylo nezbytné.....
Vše začalo invazí slimáků ( pomohla až chemická nástraha FERRAMOL ve formě granulí ), pak si do foliáků našli cestu mravenci ( pomohl až posyp jakýmsi práškem ) - obojí provedeno tak, aby se chemie nedostala přímo k rostlinám. Aby toho nebylo málo, pak se mi na některých rostlinách objevili Svilušky ( zde zafungoval až přípravek Vertimec ).
6m od foliáků je bohužel pole se slunečnicemi, odkud se ta havěť šíří.......nebýt těchto přípravků, sezóna by skončila předčasně...

Uživatelský avatar
MARIO.GREEN
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 15 zář 2012 11:26
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Černá Hora BK

Re: Diery v paprikách

Příspěvekod MARIO.GREEN » 24 zář 2012 22:20

Taky nevím.Nic sem nepřisthl ani při činu ani po něm.Semena prořídlé,zakrslé a zčernalé.A jedna díra u vrchu.Míra poškození vnitřku ale byla pokaždé jiná.Myslím,že to leze do papriky zvenku.Mám pařeniště na zahradě.Půl kapie a půl něco co má grády:-))...světe div se provrtaná byla sem tam nějaká ta kapie a jedna jediná Jalapeno na rostlině cca. 10cm co se mě jí zželelo.Co kdyby.Chtěl jsem vidět co se stane.Jsem začátečník.Dokázala alespoň jeden plod.No co už.To je příroda...A v tomhle přípasě potvrzuji náhodu výběru.Chemii taky nehrotím.Šetřim to na jiný hmyzáky(podle mě) bo jinej ekrazit.

Uživatelský avatar
Hami
Stálý člen
Příspěvky: 448
Registrován: 19 čer 2011 21:44
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: Diery v paprikách

Příspěvekod Hami » 25 zář 2012 08:27

Popisované díry v papričkách způsobují škvoři!!! Těm hajzlíkům capsaicin vůbec nevadí a po jejich invazi je paprička na odpis :-(

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Diery v paprikách

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 26 zář 2012 07:54

Hami píše:Popisované díry v papričkách způsobují škvoři!!! Těm hajzlíkům capsaicin vůbec nevadí a po jejich invazi je paprička na odpis :-(
Áno, kapsaicin je abrana chilli papričky proti savcům, ostatní druhy živočichů mohou z vesela hodovat. Ještě dodám, že s dalších požíračů a dělání děr mohou být housenky, černí zakrslí slimáci a před pár dny sem objevil i nějaky druh žížaly zalezlý vnitru papriky, co tam dělala netuším :)

luboo182
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01 zář 2018 21:15
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Diery v paprikách

Příspěvekod luboo182 » 22 črc 2019 15:24

hovori vam nieco pepper weevil? mal to uz niekto ? (dierka v papricke)

Uživatelský avatar
JanaK
Stálý člen
Příspěvky: 219
Registrován: 02 srp 2018 08:41
Reputace: 613
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov

Re: Diery v paprikách

Příspěvekod JanaK » 23 črc 2019 09:30

luboo182 píše:
22 črc 2019 15:24
hovori vam nieco pepper weevil? mal to uz niekto ? (dierka v papricke)

Já měla loni na paprikách dřepčíky a tyhle potvory - měl by to být Krytonosec čtyřzubý (možná pepper weevil?)

59659

59658

Obojí se mi přemnožilo na řešišnici vysazené vedle papriček. Řežišnici jem postupně zlikvidovala, Krytonosce jsem vysbírala ručně a na Dřepčíky jsem si na záhon nastěhovala škvory. Z celé úrody jsem měla na podzim jen 2 vykousané papričky od škvorů ale na chemii jsem sáhnout nemusela. U mne jsou škvoři i jiní predátoři velice vítaní :thumbup:

Letos jsem zatím Krytonosce nenašla.

ondo
Stálý člen
Příspěvky: 161
Registrován: 03 úno 2015 08:30
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Diery v paprikách

Příspěvekod ondo » 28 srp 2019 08:55

Ahojte, posledné dni si všímam, že viac a viac plodov začína opadáva a maju v sebe taketo diery, slimák to nieje určite a dnes som v jednej objavil takúto húsenicu. Neviete čo to je a ako to zlikvidovat?

61173
61172
61171

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Diery v paprikách

Příspěvekod Chozee77 » 28 srp 2019 11:19

Já je měl loni také,ale nijak sem to neřešil...nebyla to taková kalamita, pár plodů...a housenku jsem měl zelenou a taky pěkně macatou...někde na konci mého loňského vlákna to tam mám vyfoceno...
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů