Chilli mast

Využití chilli papriček v lékařství, chilli mast aj.
Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2128
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2435
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli mast

Příspěvekod gandalf » 30 lis 2011 17:41

Šikovnej :-)

zodyac
Stálý člen
Příspěvky: 145
Registrován: 05 čer 2011 11:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Chilli mast

Příspěvekod zodyac » 30 lis 2011 19:37

Kto teraz?:-D Ak to patrilo mne tak dakujem pekne

zodyac
Stálý člen
Příspěvky: 145
Registrován: 05 čer 2011 11:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Chilli mast

Příspěvekod zodyac » 30 lis 2011 22:22

Ozaj zabudol som povedat postup.Robil som to podla mopslima az na to ze aj ten druhy krat som to nechal odstat a vychladnut,potom som to zohrial aby to bolo tekute a prelial cez gazu.Btw bylinky ani mast by nemali prist do kontaktu s kovom tak bacha

Uživatelský avatar
Xeelee
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 2012 03:37
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli mast

Příspěvekod Xeelee » 01 led 2012 03:53

Uvolní se do tuku víc kapsaicinu, když bude celou dobu v tekutém stavu a občas tuk s papričkami promíchám? Mám tu kachní sádlo, který je za pokojový teploty tekutý. Taky nemám žádný extrémně pálivý papričky, tak bych se chtěl zeptat, jestli bude mastička silnější, když ji budu vyrábět delší dobu.
Ještě mě napadlo, jestli by nebylo nejjednodušší udělat mast co nejsilnější :firychil: a pak si ji nějakým tukem naředit podle potřeby.

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli mast

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 02 led 2012 20:40

Xeelee píše:Uvolní se do tuku víc kapsaicinu, když bude celou dobu v tekutém stavu a občas tuk s papričkami promíchám? Mám tu kachní sádlo, který je za pokojový teploty tekutý. Taky nemám žádný extrémně pálivý papričky, tak bych se chtěl zeptat, jestli bude mastička silnější, když ji budu vyrábět delší dobu.
Ještě mě napadlo, jestli by nebylo nejjednodušší udělat mast co nejsilnější :firychil: a pak si ji nějakým tukem naředit podle potřeby.
Při zahřívání se kapsaicin uvolní do sádla mnohem rychleji při zahřívání a to díky jeho teplotě tání 62 - 65°C. Jeho použití bych moc nedoporučoval jelikož snadno žlukne, protože obsahuje větší množství nenasycených mastných kyselin.

V koncentrovaném roztoku a následným naředění nevidím problém. Dobrým rozpouštědlem je též alkohol, který by se mohl do masti vmísit a posléze odpařit.

Uživatelský avatar
Xeelee
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 2012 03:37
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli mast

Příspěvekod Xeelee » 02 led 2012 22:28

Díky za odpověď. Já si v tom kachním sádle zatím dělám jen malinký dávky z pár papriček pro převážně vlastní potřebu. Rád bych si ale vypěstoval nějakou z těch nejpálivějších odrůd a udělal větší množství mastičky ze žlutý vazelíny. Je při zahřívání nějaká teplota, kterou bych neměl překročit, nebo to je kapsaicinu jedno?

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli mast

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 03 led 2012 08:48

Xeelee píše:Díky za odpověď. Já si v tom kachním sádle zatím dělám jen malinký dávky z pár papriček pro převážně vlastní potřebu. Rád bych si ale vypěstoval nějakou z těch nejpálivějších odrůd a udělal větší množství mastičky ze žlutý vazelíny. Je při zahřívání nějaká teplota, kterou bych neměl překročit, nebo to je kapsaicinu jedno?
Nemáš zač. Místo vazelíny můžeš ještě vyzkoušet pro lepší vstřebatelnost do hlubších vrstev podkoží bambucké máslo, nebo kokosový tuk.
Teplota varu kapsaicinu je 210 – 220 °C, zda to znamená i znehodnocení, či opdaření to netuším.

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli mast

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 21 led 2012 15:11

Kdyby měl někdo zájem o chilli mast v 50 ml a 80 ml kelímku, napište mi PM.


Zpět na „Chilli papričky v lékařství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů