Chilli mast

Využití chilli papriček v lékařství, chilli mast aj.
Grolldir
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 23 bře 2012 00:38
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Chilli mast

Příspěvekod Grolldir » 17 dub 2012 22:00

Moje úroda je v ohrožení manželka zjistila že chilli mast je výborná na celulitidu. Zatím jsem udělal jen to, že jsem rozmixoval dvě habanera a smíchal do gelu.

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli mast

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 18 dub 2012 09:46

Grolldir píše:Moje úroda je v ohrožení manželka zjistila že chilli mast je výborná na celulitidu. Zatím jsem udělal jen to, že jsem rozmixoval dvě habanera a smíchal do gelu.
Zdokumentuj nám postup přípravy chilli gelu + můžeš nafotit jak pomáhá, před a po.

Grolldir
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 23 bře 2012 00:38
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Chilli mast

Příspěvekod Grolldir » 18 dub 2012 11:08

Vidíš to jsem mohl nafotit, no ale něco udělám. Manželka si dá s chilli gelem na nějakej čas asi pauzu protože po tom co se tak hezky natřela bez rukavic... pak si umyla ruce a všechno bylo v pořádku, až do okamžiku kdy si začala vyndávat kontaktní čočky, co následovalo dál si dovedete představit :)

Takže příště rukavice, nebo máte někdo zajímavý tip čím umýt ruce od chilli papriček? Ani po několikátém mytí mýdlem to moc nepomáhá.

Uživatelský avatar
rytir91
Stálý člen
Příspěvky: 245
Registrován: 23 bře 2012 12:06
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Kuničky

Re: Chilli mast

Příspěvekod rytir91 » 18 dub 2012 11:30

do očí oční kapky, do pusy chleba (nepolikat ale vyplivnout) nebo čerstvé rajče, ruce lihem či mastným krémem

-- 18 dub 2012 10:30 --

hlavně né vodu xD , to se pak dostane všude a je to jenom horší.

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli mast

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 18 dub 2012 12:25

Grolldir píše:Vidíš to jsem mohl nafotit, no ale něco udělám. Manželka si dá s chilli gelem na nějakej čas asi pauzu protože po tom co se tak hezky natřela bez rukavic... pak si umyla ruce a všechno bylo v pořádku, až do okamžiku kdy si začala vyndávat kontaktní čočky, co následovalo dál si dovedete představit :)

Takže příště rukavice, nebo máte někdo zajímavý tip čím umýt ruce od chilli papriček? Ani po několikátém mytí mýdlem to moc nepomáhá.
Díky za info.

Jak píše rytir91, tuky a alkohol kapsaicin rozpouští. Pro víc info tu máme zřízený téma. Jak zastavit pálivost chilli papriček?

Ještě bych doplnil, že pro odstranění pálivosti pomáhá domácí Třezalkový olej, stačí potřít postižené místo a pal je skoro pryč :jolokiatoilet: :D

gladiator91
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 15 bře 2012 09:56
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Chilli mast

Příspěvekod gladiator91 » 25 kvě 2012 20:51

Tak chtěl bych se podělit o svoji dnešní první zkušenost s výrobou chilli masti.

V lékárně sem koupil 300g bílé vazelíny, nechal jí podle návodu rozehřát a pak sem přidal lžíci mleté Jolokie a 2ks sušené Jolokie. Nechal sem to ztuhnout a pak to namazal na nohu...mazal sem si jí cca v 18:30 a ještě furt cítím pal na noze :D asi sem to drobet přepísk. Zároveň mám objednaný kelímek masti od Mopslika tak budu mít na porovnání. Pak zhodnotím obě mastičky dohromady :horse:
Moje album zde ->Gladiator

gladiator91
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 15 bře 2012 09:56
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Chilli mast

Příspěvekod gladiator91 » 30 kvě 2012 16:52

Tak dneska dorazila mastička od Mopslika :)

první čeho jsem si všiml bylo, že Mopslik má mastičku daleko tmavší, ale to bude asi tím, že měl žlutou vazelínu a já bílou. Odér byl u obou stejný a hřejivost a pálivost...no obě mě hřáli přes 2 hodiny :D
Ale jeden rozdíl jsem přecijenom našel. Moje mastička mě na lýtku sice pálila a cítil sem jak sval hřeje ale spíš zevnitř, kdežto ta od Mopslika hřála na hrudníku jak zvenku tak zevnitř. A můžu říct, že to je velká paráda na bolesti typu, namoženého svalstva, já sem si to plácnul na sebe při kašli a docela se mi ulevilo. Neříkám, že je to zázračná mastička, která překoná všechny bolesti, ale mám dojem, že se bude dát použít při vícero neduhách.

Jenom mám teď doma 380g masti a při aplikaci odebírám tak maximálně 3-5g :D takže nevím co s tím vším budu dělat.
:thanx:
Moje album zde ->Gladiator

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli mast

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 31 kvě 2012 13:02

gladiator91 píše:Tak dneska dorazila mastička od Mopslika :)

první čeho jsem si všiml bylo, že Mopslik má mastičku daleko tmavší, ale to bude asi tím, že měl žlutou vazelínu a já bílou. Odér byl u obou stejný a hřejivost a pálivost...no obě mě hřáli přes 2 hodiny :D
Ale jeden rozdíl jsem přecijenom našel. Moje mastička mě na lýtku sice pálila a cítil sem jak sval hřeje ale spíš zevnitř, kdežto ta od Mopslika hřála na hrudníku jak zvenku tak zevnitř. A můžu říct, že to je velká paráda na bolesti typu, namoženého svalstva, já sem si to plácnul na sebe při kašli a docela se mi ulevilo. Neříkám, že je to zázračná mastička, která překoná všechny bolesti, ale mám dojem, že se bude dát použít při vícero neduhách.

Jenom mám teď doma 380g masti a při aplikaci odebírám tak maximálně 3-5g :D takže nevím co s tím vším budu dělat.
:thanx:
Díky za informace :tiphat:

Do masti přidávám ještě pár druhů bylinek a sušenou Bhut Jolokií, pro zlepšení účinků. Abych přidal do mlýna co do účinnosti: Dost lidem pomáhá na akné, záněty šlach, bolesti v kříži, jakékoliv naraženiny.

Jediné na co dát opravu pozor, chilli mast je opravdu silně pálivá!


Zpět na „Chilli papričky v lékařství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů