Chilli mast

Využití chilli papriček v lékařství, chilli mast aj.
Deus ex machina
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 22 bře 2018 06:52
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Chilli mast

Příspěvekod Deus ex machina » 28 dub 2020 08:17

Zdravím.
Je nějaký rozdíl mezi bílou a žlutou vazelínou kromě barvy? Například ve viskozitě? A která je podle vás lepší?
BTW. ty bílé kelímek koupím taky v lékárně
Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli mast

Příspěvekod Tea Racer » 28 dub 2020 10:20

Je třeba si uvědomit, že vazelína je nevstrebatelná, zalepí pory, je z ropy. Díky jediné její kvalitě (jestli to vůbec kvalita je) trvanlivost pri vsech teplotách, aby ne, když to je mrtvá hmota....
Zkus kokosový olej a budeš prekvapen.
Nebo jeste lépe, alkohol a udelej si tinkturu, dával jsem sem recept, je to super, žádná mastná mista, můžes si hned oblect oblecení, vse se vstrebá a neucpes si pory. Mimochodem to chilli (nejen ono) se vstřebává i luhuje velmi rychle.

Deus ex machina
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 22 bře 2018 06:52
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Chilli mast

Příspěvekod Deus ex machina » 28 dub 2020 10:53

Ano vím, ze je to produkt z ropy. Vím, ze se da udělat alternativa z kokosového oleje nebo bambuckého másla. O to mi právě jde, že je mastná a hned neuschne. Kokosovy olej mám doma a popravdě nejsem příliš spokojený. Mám doma konopnou mast z vazelíny a to je super lék na každou bolístku. Chápu, že to je chemický výrobek. Chtěl jsem to aplikovat formou masáže na záda nebo natažený sval atd.
. To s kokosákem nejde. A že jsem měl někdy ucpaný pór jsem nikdy nijak nepoznal.
Chtěl jsem jen vědět zda je nějaký rozdíl v bílé a žluté vazelině kromě barvy.
Každopadně děkuji za názor a reakci.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli mast

Příspěvekod Tea Racer » 28 dub 2020 11:09

Rozdíl mezi bílou a žlutou vazelínou není prakticky žádný, pro Tvé účely.
Pohledej treba zde.
https://www.vitalia.cz/clanky/vazelina- ... proto-bat/

Naopak kokosák je na masáže nejlepší, je dražší, ale lepší. Už logicky z podstaty veci, potrebujes látku z masti, dostat do svalů a to možná co nejhloubeji, což dosáhneš něčím, co se vsákne... takže alkohol a nebo kokosák, jakýkoliv olej přirodní atd.. pokud chces mít latku na povrchu která se dostane jen minimalne, použij cokoliv co se nevsákne. Vazelínu na odreny nos dobrý, tam potrebuji ošetrit kůži, ikdyž by kokosák udelal stejnou službu. Pokud chci ošetřit svaly a to i hluboké, nebo vazy, potrebuji látku dostat hloubeji.

Deus ex machina
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 22 bře 2018 06:52
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Chilli mast

Příspěvekod Deus ex machina » 28 dub 2020 11:39

Ten kokosak musí být BIO, nebo stačí i něco takového https://www.puritas.cz/kokosovy-olej-pu ... 0kQAvD_BwE
BIO je astronomicky drahý, tohle je fajn cena. S tímhle bych to i zkusil.

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli mast

Příspěvekod gandalf » 28 dub 2020 16:08

Já používám bílou :-) Naposledy vyzkoušeno proti artróze a funguje dlouhodobě /to je zajímavý/.

Evule
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 11 bře 2020 16:52
Reputace: 146
Obrázky: 0
Bydliště: Brno

Re: Chilli mast

Příspěvekod Evule » 28 dub 2020 18:58

Není vazelína jako vazelína, jsou produkty rostlinného původu s názvem vazelína v bio kvalitě, složené z bambuckého másla, arganového oleje atd.. I za slušnou cenu se dají sehnat. Je potřeba hledat mezi přírodní kosmetikou. Na barvě nezáleží, já mám oranžovou měsíčkovou, taky sem z ní dělala chilli mast..

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli mast

Příspěvekod gandalf » 28 dub 2020 19:16

A t.zv. bio kvalita ti nežlukne? Tomu nevěřím, protože je to proti přírodě. Kromě chemických tam proběhnou i biologické procesy a jejich následkem tam vzniká bůh ví co /chemik by to věděl/. Nebo to něčím stabilizují a to už není oblíbené "bio".


Zpět na „Chilli papričky v lékařství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti