CHILLIOVICE

Využití chilli papriček v lékařství, chilli mast aj.
Laudis
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 20 led 2013 10:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: CHILLIOVICE

Příspěvekod Laudis » 14 bře 2013 10:00

Jak na to koukám, tak sem rád, že sem přestal s pitím, nicméně můžu doporučit skvělej drink s názvem Rabid dog, kdo někdy byl u Imigranta v Brně na Konečňáku asi ví. Velkej panák Vodky, tabasco - popřípadě vlastní omáčka dle chuti a pár kapek brusinkovýho sirupu, nemtřepat, nemíchat, inkredience musí zůstat na dně. Problém je, že to chutná až moc :-D Jinak já teď na rýmu černej čaj s habaneros a medem, ale nesmí se to přehnat, což se mi povedlo a strávil sem nepěknou roztěkanou hodinku s třasem a v lehké panice....holt sem udělal moc silnej výluh....

Uživatelský avatar
mruuh
Stálý člen
Příspěvky: 135
Registrován: 30 zář 2012 16:33
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: CHILLIOVICE

Příspěvekod mruuh » 14 bře 2013 14:38

Laudis píše:Jinak já teď na rýmu černej čaj s habaneros a medem, ale nesmí se to přehnat, což se mi povedlo a strávil sem nepěknou roztěkanou hodinku s třasem a v lehké panice....holt sem udělal moc silnej výluh....
Toto znie zaujimavo, mozes sem pls hodit nejake blizsie info o tom ako dlho (a ako) to luhovat? Je mi jasne, ze pre kazdeho bude idealne asi nieco ine, ale nech sa mam od coho odpichnut. :)

Laudis
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 20 led 2013 10:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: CHILLIOVICE

Příspěvekod Laudis » 15 bře 2013 07:15

Co vím, že je fajn: 2,5 dcl hrnek, 1 lžička Gunpowder black tea, a 1/2 sušenýho habanera + lžička medu.
To co mě odstřelilo: 2,5 dcl hrnek, 2 lžičky Gunpowder black tea, a 2 sušený habanera + lžička medu. Luhováno cca 5 min s tím, že papričky jsem ještě v tom nálevu mačkal, abych z nich dostal co nejvíc. Asi po 25-30 min od vypití třepačka, hercna na 120 a jedem...nevím, nejspíš sem moc nepřemýšlel a takhle to dopadlo :-) Ale jde asi o tu kombinaci různých teinů v čaji + kapsaicin, něco jako když si dáš poctivýho turka a do toho buchneš velkej rum, taky to s člověkem pěkně zamává. Takže opatrně

Uživatelský avatar
mruuh
Stálý člen
Příspěvky: 135
Registrován: 30 zář 2012 16:33
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: CHILLIOVICE

Příspěvekod mruuh » 15 bře 2013 07:43

No, gunpowder je sila sam o sebe, k tomu este tie habanera... No, asi budem hodne opatrny. :D Vdaka!

Uživatelský avatar
MARIO.GREEN
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 15 zář 2012 11:26
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Černá Hora BK

Re: CHILLIOVICE

Příspěvekod MARIO.GREEN » 28 bře 2013 14:54

To vám povím,Chilliovice je prostě super.Jako chilli závislák při pohledu na takovou láhev slintám jako pes před řeznictvým. Během cca 2h jsme vypili na jedné párty 4-5 malých.Konzistence zhruba jako foto u TATY a nic výrazného jsem nepozoroval.Jo a úplná bomba byla medovina ala rytíř91 :veryhot: :thumbup:
Jinak jsem špetku sypaného matroše sypal i do turka.Zajímavý kafe :thumbup:
Teď mě trápí nějaká viróza či co,tak pro změnu zkusím uklohnit něco pro užitek a ne jen pro radost...dám na vaše rady a pak zkusím i nějakou kombinaci.
Tak ať hřeje!

kejsix
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 03 led 2013 14:39
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Žilina, SR

Re: CHILLIOVICE

Příspěvekod kejsix » 23 čer 2013 17:51

Skusal to niekto s alpou?

Uživatelský avatar
MARIO.GREEN
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 15 zář 2012 11:26
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Černá Hora BK

Re: CHILLIOVICE

Příspěvekod MARIO.GREEN » 24 čer 2013 19:05

Laudis píše:Co vím, že je fajn: 2,5 dcl hrnek, 1 lžička Gunpowder black tea, a 1/2 sušenýho habanera + lžička medu.
To co mě odstřelilo: 2,5 dcl hrnek, 2 lžičky Gunpowder black tea, a 2 sušený habanera + lžička medu. Luhováno cca 5 min s tím, že papričky jsem ještě v tom nálevu mačkal, abych z nich dostal co nejvíc. Asi po 25-30 min od vypití třepačka, hercna na 120 a jedem...nevím, nejspíš sem moc nepřemýšlel a takhle to dopadlo :-) Ale jde asi o tu kombinaci různých teinů v čaji + kapsaicin, něco jako když si dáš poctivýho turka a do toho buchneš velkej rum, taky to s člověkem pěkně zamává. Takže opatrně
Zkusil jsem to s tou půlkou habanera.První čaj,než se stihl vyluhovat,tak byl skoro studenej.Žádná síla.A tak jsem ponechal papričku v hrnku,zakápl lžičkou medu a stavil se cca. za hodinu na další kolo.Srk,srk,hmm docela dob...uáááá :firy: ...rý.Docela extra strong.Každopádně jsem během několika dnů měl jarní vopruz z krku-doslova :thumbup:

Uživatelský avatar
Kachnička
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 15 lis 2012 21:19
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Všekary

Re: CHILLIOVICE

Příspěvekod Kachnička » 16 zář 2013 21:47

Zdravím, tak jsem zkusil vlastní chilliovici. Použil jsem nejobyčejnější 30 voltovou vodku a naložil do ní několik papriček Congo Trinidad. Mají akurátní pálivost a vynikající vůni. Mám naloženo cca měsíc a vynikající. Vůně papriček zůstala, "pach" vodky vymizel a pálivost snesitelná, čekal jsem víc. Připravuji druhou "várku" s Bhut Jolokia Chocolate...
14761

a už ji tady máme :firy:

14782
Naposledy upravil 1 dne Kachnička; celkem upraveno 18x.


Zpět na „Chilli papričky v lékařství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti