Rocoto Manzano (Red Manzano) chilli paprička

Krajinka
Stálý člen
Příspěvky: 335
Registrován: 16 úno 2017 20:20
Reputace: 311
Obrázky: 0

Re: Rocoto Manzano (Red Manzano) chilli paprička

Příspěvekod Krajinka » 13 dub 2018 18:34

Je to přezimovaná rostlina. :)
Baculo díky. :)
Náhoda je matka všech proměn.

HarperH
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 30 črc 2018 20:03
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Rocoto Manzano (Red Manzano) chilli paprička

Příspěvekod HarperH » 30 črc 2018 20:24

Zdravim vsetkych, na jar som kupila rastlinku tejto chilli papricky, posadila do sklenika a teraz citam, ze tam nemoze byt, aj ked nevyzera ze by sa jej tam nepacilo. viac menej su stale otvorene dvere, je hned pri dverach, je pekne zakvitnuta a dokonca manzel objavil uz aj jednu papricku (zatial zelenu) len asi na jesen budeme musiet presadit a najst jej miesto na prezimovanie, kedze sklenik nechavame premrznut. chcela som pridat aj foto ale nepacila sa mu pripona jpg :-(

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: Rocoto Manzano (Red Manzano) chilli paprička

Příspěvekod honzek86 » 31 črc 2018 07:50

Když se jí tam zalíbilo, asi bych ji už nestěhoval ;) hlavně jestli není moc popálená. Ta moje má zdecimované listy i ze severního okna. Příště ji nechám uvnitř.
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: Rocoto Manzano (Red Manzano) chilli paprička

Příspěvekod Holu » 31 črc 2018 09:59

HarperH píše:
30 črc 2018 20:24
Zdravim vsetkych, na jar som kupila rastlinku tejto chilli papricky, posadila do sklenika a teraz citam, ze tam nemoze byt, aj ked nevyzera ze by sa jej tam nepacilo. viac menej su stale otvorene dvere, je hned pri dverach, je pekne zakvitnuta a dokonca manzel objavil uz aj jednu papricku (zatial zelenu) len asi na jesen budeme musiet presadit a najst jej miesto na prezimovanie, kedze sklenik nechavame premrznut. chcela som pridat aj foto ale nepacila sa mu pripona jpg :-(
Pokud je spokojená, tak bych jí nechal. Není to sice nejideálnější prostředí, ale já mám Rocota taky na slunci po většinu dne a jsou cajk.

Co se týče fotek, tak: faq-vseobecne-pokyny-chilli-fora/faq-za ... t5158.html

HarperH
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 30 črc 2018 20:03
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Rocoto Manzano (Red Manzano) chilli paprička

Příspěvekod HarperH » 31 črc 2018 14:30

Holu píše:
31 črc 2018 09:59
Pokud je spokojená, tak bych jí nechal. Není to sice nejideálnější prostředí, ale já mám Rocota taky na slunci po většinu dne a jsou cajk.

Co se týče fotek, tak: faq-vseobecne-pokyny-chilli-fora/faq-za ... t5158.html

Dakujem za odpoved. fotky sa mi nakoniec podarilo nahrat do osobnej galerie

Uživatelský avatar
HotFox
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: 24 led 2013 13:38
Reputace: 9
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Rocoto Manzano (Red Manzano) chilli paprička

Příspěvekod HotFox » 11 zář 2018 21:51

tak a už to dozrieva. už cítim tu vôňu pri pečení rocoto relleno :wave: :chilli11:

529015290252903

Zulnin
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 08 čer 2019 12:23
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Rocoto Manzano (Red Manzano) chilli paprička

Příspěvekod Zulnin » 19 čer 2019 12:57

Zdravím rocoto pěstují poprvé a bylo mi řečeno že květy začne.mit až kolem srpna, nicméně mě se objevili už teď v polovině června je na tom.nekdo podobně napadlo mě že by to mohlo být vyššími teplotami a slunečními dny.

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Rocoto Manzano (Red Manzano) chilli paprička

Příspěvekod lobo » 19 čer 2019 13:20

Ahoj, to je spíš mýtus s tím Srpnem.

Kvetení Rocota, ať už jakéhokoliv kultivaru probíhá již od Května zcela standartně.

Problémém ale bývá přeměna květu v plod. V tom jsou Rocota specifická a "rozmazlená". Někomu plodí hned a někomu třeba vůbec první rok.

Jelikož jsou Rocota ve své domovině víceletky a to i 15ti leté rostliny mnohdy začnou plodit až v průběhu našeho podzimu. V případě přezimování pak při svém druhém roce života plodí již od Června.

Znovu ale opakuji s tím plozením je to velice individuální a žádná univerzální pravidla na Rocoto nejsou.

Ani to, že nemají rádi skleníky. Já třeba dosáhl nejvyšších výnosů právě ve skleníku.

Přeji hodně zdaru!


Zpět na „Capsicum Pubescenses“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů