Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

DAle.
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 08 zář 2019 23:28
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod DAle. » 08 zář 2019 23:35

Zdravím,
je teoreticky možné, aby rocoto přežilo zimu vysazené přímo do země? Když se stanoviště zazimuje aby nepromrzla zem, zachrání to kořeny? obrazí to na druhý rok... i když nadzemní část zmrzne...?

Díky, Aleš


Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod honzek86 » 09 zář 2019 09:40

Chceme to s kámošem testnout taky, ale moc nadějí si nedělám. No přemýšleli jsme nad tím jak ďasi - zahrnout slámou, vyrobit poklop. Má to zasazený na jesenicku u lomu, kam chodí na ryby. Pořád jsme nevymysleli, jak to udělat, aby měla vzduch, světlo i teplo. letos to určitě nedá, zasadil ji na špatným místě s moc suchou půdou a díky horkům je z ní neduživec. Napřesrok vymyslíme lepší pozici a zkusíme to vykoumat. Já osobně jsem vyzkoušel, že když přes noc projde Rocoto mrazem -2, přežije. To byly ale pořádný kmínky.
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod Tea Racer » 09 zář 2019 10:54

Musí se zajistit cirkulace vzduchu, takže netkaná textilie, vetraci otvory, není to sranda. Mám zkušenost s citrusy a ne každy to zvládl. Tam je mrazuvzdornost mnohem vetsi!

Uživatelský avatar
padr
Stálý člen
Příspěvky: 359
Registrován: 29 črc 2015 10:13
Reputace: 653
Obrázky: 0
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod padr » 09 zář 2019 14:51

Já letos uvažuji o zimování rocota ve skleníku - nadbytečnou sadbu jsem zjara pohodil na hlínu za rajčata a jedno rocoto přežilo, plazí se po zdi za rajčaty (skleník je přistavený ke garáži) a už je skoro ve 2 metrech. Přestože je ve skleníku, tak kvete jak zběsilé. Asi udělám kolem kmínku ohrádku a naplním ji listím. Tím snad získám izolaci a neztratím větrání.

valdin
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 04 kvě 2019 10:36
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod valdin » 23 lis 2019 13:10

Trápí mne jedna věc. Papriky jsem přenesl na přezimování do dílny, kde nemrzne a je světlo. Některé papriky, které měli nedozrálé plody jsem přenesl jen lehce sestříhané, aby plody měli možnost dozrát. U dvou keříků však plody začaly měknout a to po celé rostlině. Víte, kde se stala chyba a co jim scházelo? Další čtyři keříky prospívají a plody krásně dozrávají.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod Tea Racer » 24 lis 2019 08:16

Záleží na mnoha okolnostech, jaká byla teplota pudy když jsi je prenásel a jaká v místnosti? Prolil jsi je vlažnou vodou? Asi to nedaly kořeny... nebo jiný šok, přelití, přeschnutí... rostlina aby přežila se prvni zbaví nových kvetů a pak plodů..

Uživatelský avatar
Trixy
Stálý člen
Příspěvky: 141
Registrován: 04 bře 2018 19:18
Reputace: 80
Obrázky: 0

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod Trixy » 22 srp 2021 13:39

Mám letos poprvé v životě rocoto,je to opravdu rostlina odlišná oproti klasickým paprikám. Mám jen dotaz na zkušenější, ta barva listů je dána těmi výkyvy počasí?76048


Zpět na „Capsicum Pubescenses“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti