Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Uživatelský avatar
vavy.p
Stálý člen
Příspěvky: 457
Registrován: 13 úno 2014 17:18
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod vavy.p » 23 úno 2015 05:19

lobo píše:
miroslav píše:koukám, že se mi pribuzni mozna vysmejou (Beskydy), ze maji lepsi feferonky nez ja tady na Berounsku, kdyz jsou chladnomilnejsi :D
Toho se bát nemusíš, Rocoto je specificka odrůda, protože pochází z Jihoamerických And-cca 2000m.n.m. :tiphat:
Kdežto klasické jak ty rikas feferonky mají rády
teplo

Tož to jsem zvědavej jak dají tech mejch 500mnm.... na Sněžku se kvůli nim stěhovat nebudu...... :-)

Uživatelský avatar
Jacopo.F.
Stálý člen
Příspěvky: 682
Registrován: 22 zář 2014 13:32
Reputace: 697
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 228 m n. m.

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod Jacopo.F. » 23 úno 2015 09:16

Hm, tak to jsem zvědav, jak jim bude svědčit jednak panelákový byt na Hané a jednak povětří Moravské brány...

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod Colostomizer » 23 úno 2015 10:35

vavy.p píše:Tož to jsem zvědavej jak dají tech mejch 500mnm.... na Sněžku se kvůli nim stěhovat nebudu...... :-)
No, tohle pro ně bude asi ideální ... Ona sice rocota rostou v tisícových nadmořských výškách, ale zase to je mnohem blíže k rovníku, takže se tomu teplotní podmínky ve Velké Bíteši budou dost blížit :)


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3570
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3817
Obrázky: 0

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod MartinS » 23 úno 2015 10:42

Mohly by semenacky Rocot prezit na vychodnim okne bez prisviceni, nez pujdou v kvetnu ven na vychodni balkon?
V predsini je u okna kolem 18°C a planuji je dneska nebo zitra vyndat z parniku. Zatim jsou to male mrsky a prave listky teprve zacinaji rust, ale bojim se ze je tam upecu. Tak jsem se rozhodl ze bych je uz prave presadil.

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod Dr.Pedr » 23 úno 2015 11:22

Zdar kamaráde , pokud mají pravé lístky tak je můžeš přesadit ....bacha na kořínky..pěkně celý kořen. bal (či jiffy).
Opatrně se substrátem ...klidně smíchej zahradnický s výsevním supresivním 1:1 to proto ,aby to nebylo zbytečně přehnojené...těch 18 C je ideál....světlo bude stačit...rocoto zbožnuje sprchu ( postřik na list ) a pokud tam přidáš nějakou mňamku (BioBizz ...atd) tak poroste jako z vody !!! :tiphat:

Uživatelský avatar
vavy.p
Stálý člen
Příspěvky: 457
Registrován: 13 úno 2014 17:18
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod vavy.p » 24 úno 2015 12:12

Colostomizer píše:
No, tohle pro ně bude asi ideální ... Ona sice rocota rostou v tisícových nadmořských výškách, ale zase to je mnohem blíže k rovníku, takže se tomu teplotní podmínky ve Velké Bíteši budou dost blížit :)
Paráda misto Amazonky mi tam Teče potok jen nevím kde jim seženu nějaký peruánský indiány. ... :jalapeno:

Uživatelský avatar
Jacopo.F.
Stálý člen
Příspěvky: 682
Registrován: 22 zář 2014 13:32
Reputace: 697
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 228 m n. m.

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod Jacopo.F. » 12 bře 2015 10:02

Tak nějak mám dojem, že na rozdíl od Habaner mají větší potřebu vody. Habanera jsem nezaléval skoro týden a v pohodě, Rocota mi v minulých dnech svěsily listy, včera večer jsem je zalil a svlažil postřikovačem a do rána pookřály. jestli to třeba taky není tou jejich spíše stínomilností. Jestli nejsou přesvícený???

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod lobo » 12 bře 2015 17:51

Jacopo.F. píše:Tak nějak mám dojem, že na rozdíl od Habaner mají větší potřebu vody. Habanera jsem nezaléval skoro týden a v pohodě, Rocota mi v minulých dnech svěsily listy, včera večer jsem je zalil a svlažil postřikovačem a do rána pookřály. jestli to třeba taky není tou jejich spíše stínomilností. Jestli nejsou přesvícený???
Ty moje Rocota taky chlastaj jak horník po šichtě. Ale taky rostou mnohem rychleji než ostatní a to možná až dvojnásobně, tak možná je to tím :tiphat:


Zpět na „Capsicum Pubescenses“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti