Black Pearl chilli paprika

Uživatelský avatar
regulus
Stálý člen
Příspěvky: 272
Registrován: 09 úno 2012 18:24
Reputace: 264
Obrázky: 0

Re: Black Pearl chilli paprika

Příspěvekod regulus » 11 bře 2013 17:48

gorelover píše:Krasavice už mám 4 na okně. Jen by mě zajímalo jak velký je ideální květináč.
Ta na fotce rostla ve 12l květináči.

Venny
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 19 bře 2013 11:00
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Příbor

Re: Black Pearl chilli paprika

Příspěvekod Venny » 19 bře 2013 11:08

Zdravím, v pátek 8.3. jsem zasadila do Jiffy tablet 10ks této krásné rostlinky... Do dnes 19.3. ani jedna venku :( u předchozích (Filius Blue, Sangria Ornamental) jsem měla po týdnu úspěšnost klíčení skoro 100%, tak nevím, kde teď dělám chybu. Je potřeba aby byly tablety spíše více mokré nebo jim to může ublížit? Zdá se mi, že i když je pouze kropím, tak jsou někdy až moc mokré, takže jim otevřu větrací víko. Zasazené jsou těsně pod povrchem občas kousíček vykukuje. Mám je v plastové nádobě s víkem, které má dírky na větrání, takže vlhkost je dostatečná, občas ho na chvíli odložím aby se tam "vyvětralo". Jinak co se týče umístění tak buď přímo na radiátoru (pod plastovou nadobou jsem ještě raději umístila i plastového víko ať není teplota zase příliš vysoká) a nebo vedle něj na židli (stejně jako u předchozích chilli) občas večer na chvilku hodím po lampičku na stůl, která vydává dostatek světla a tepla. Podle teploměru jsem se snažila držet teplotu mezi 25-29 °C občas (spíše večer) se drží teplota mezi 22-25°C díky špatnému těsnění oken nejspíš. Tak a teď bych potřebovala Vaše rady :) Mockrát děkuji

Venny
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 19 bře 2013 11:00
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Příbor

Re: Black Pearl chilli paprika

Příspěvekod Venny » 26 bře 2013 17:18

Ani do dneška žádná známka života, semínka jsou pořád bez jediného klíčku :(

kikirda
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 22 bře 2013 18:20
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Black Pearl chilli paprika

Příspěvekod kikirda » 27 bře 2013 15:11

Venny píše:Ani do dneška žádná známka života, semínka jsou pořád bez jediného klíčku :(
Ahoj,já jsemje zasadil moc hluboko, ai 1cmpod zem, teď po třech týdnech začínají vylézat, vydrž !!!

Venny
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 19 bře 2013 11:00
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Příbor

Re: Black Pearl chilli paprika

Příspěvekod Venny » 27 bře 2013 20:20

Já bych moc ráda vydržela, ale když já jsem se na ně naposledy dívala, tak nebyla ani známka toho, že by z nich mělo začít něco vylézat. :( Určitě ještě aspoň týden počkám, ale pak už fakt nevím. Ale děkuji za podporu

Uživatelský avatar
Káša88
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 01 úno 2012 12:17
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Úvaly

Re: Black Pearl chilli paprika

Příspěvekod Káša88 » 24 dub 2013 22:10

Venny: Ahoj, podařilo se vyklíčit? :-)

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Pearl chilli paprika

Příspěvekod Tea Racer » 23 dub 2016 13:28

Pěstuji třetím rokem Black Olive, mnozí říkají že to je to samé, jiní ne. Ve specifiku se i u prodejců lehce liší. Nicméně, letos jsem vysel i Black Pearl, tak je uvidíme a ochutnám vedle sebe. Jinak se perfektně pestuje jako bonsai a chut mě dost prekvapila, čekal jsem menší pálivost. Jeden až dva plody mi do zeleninového salatu na jednu porci stačí. :-)

Uživatelský avatar
Napoleon Born2Party
Stálý člen
Příspěvky: 114
Registrován: 14 lis 2016 18:38
Reputace: 59
Obrázky: 0
Bydliště: Zlín

Re: Black Pearl chilli paprika

Příspěvekod Napoleon Born2Party » 14 lis 2016 18:50

Letos jsem dvě nasadil. A v létě se do ní pustilo všechno možné...hlavně mšice :-/. Takže jak bylo zde již zmíněno, neobejde se bez chemie a moc ji nedoporučuji začátečníkům. Na příští sezónu mám Purple Flash, snad bude mít lepší výsledky, s perlou jsem si užil až moc.

Nicméně semínka ještě mám, takže kdybyste si někdo na ni troufl, mohl bych poslat nějaké sazeničky :D...


Zpět na „Capsicum Annuum“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti