První přesazení

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Uživatelský avatar
Uram
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 02 úno 2016 20:59
Reputace: 2
Obrázky: 0

První přesazení

Příspěvekod Uram » 02 úno 2016 22:06

Zdravím,

letos jsem se rozhodl začít pěstovat.Strávil jsem na fóru několik hodin,myslím,že už jsem i něco nastudoval. Možná si jen nepamatuji nebo nenašel,ale jaký mám použít substrát na první přesazení ( do kelímků až vylezou pravé lístky ), zda výsevní nebo klasický ( předhnojený ). Děkuji za radu :thanx:

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: První přesazení

Příspěvekod Kendy » 03 úno 2016 08:31

Radši bych použil výsevní a přihnojoval sám. Nízké dávky (vyšší ředění). Začít třeba na třetině a postupně zvedat.

Kufor
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 17 kvě 2013 17:34
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno / Čadca

Re: První přesazení

Příspěvekod Kufor » 03 úno 2016 13:28

Ja presadzam uz do klasickeho substratu (pouzivam Forestina Rajce & Paprika), ktory byva na urcitu dobu predhnojeny. Hnojim teda az priblizne po uplynuti tejto doby, dovtedy iba Lignohumat.

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: První přesazení

Příspěvekod Erben61 » 03 úno 2016 14:27

Ahoj, všichni tady dost blbnou s tím hnojením, s tím bych byl hodně opatrnej. Ten substrát je předhnojený docela dost, klidně snese i namíchat se zeminou třeba ze záhonu, kdo má zahradu. Stává se i lidem že některý subrstráty jsou předhnojený příliš. Osobně s hnojením netlačím na pilu, ale to se můžeme dostat až k tématům zda mít rekordní stromy atd nebo nechat prostor přírodě a jen ideálně vylepšit podmínky. Ať Ti rostou a sílí. :chilli11: :thumbup: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: První přesazení

Příspěvekod Zrzek » 03 úno 2016 14:48

Loni jsem přesadil do předhnojeného a jako nejlepší volbu bych to neviděl, záleží taky jak velké už rostlinky jsou když přesazuješ, já přesazoval dost brzy. Letos to namíchám napůl nový a loňský substrát.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: První přesazení

Příspěvekod Kendy » 03 úno 2016 15:12

Kufor píše:Ja presadzam uz do klasickeho substratu (pouzivam Forestina Rajce & Paprika), ktory byva na urcitu dobu predhnojeny. Hnojim teda az priblizne po uplynuti tejto doby, dovtedy iba Lignohumat.
Kytky jsou ještě malé a mají malý kořenový systém. Předhnojený substrát je pro ně moc. Neříkám, že kvůli tomu zajdou. Ale není to dobré.

Může dojít k poškození (popálení) kořenového systému od hnojiva. Nehledě na to, že pokud bude hnojivo špatně promíchané, tak kytka dostane příliš velkou dávku dusíku. Bude se moc vytahovat, nebo i dojde k poškození kořenového systému.

Lepší je dát nehnojený substrát a sám si hnojení řídit. Začneš s nízkou dávkou s vysokým ředěním a postupně se dostáváš na běžné dávky a doporučené ředění.

mikki
Stálý člen
Příspěvky: 170
Registrován: 24 srp 2015 17:40
Reputace: 54
Obrázky: 0
Bydliště: Beroun

Re: První přesazení

Příspěvekod mikki » 03 úno 2016 16:45

Přesně tak, já dneska přesazoval do výsevního Forestina a do předhnojenýho půjdou a na finální přesazení.

Uživatelský avatar
Uram
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 02 úno 2016 20:59
Reputace: 2
Obrázky: 0

Re: První přesazení

Příspěvekod Uram » 03 úno 2016 18:18

Děkuji za odpovědi.Když tedy vysadím do výsevního,jak hnojit,jak již bylo řečeno,víc ředit a hnojit tak 1x týdně nebo ještě míň?
P.S. dnes mi začali vykukovat první rostlinky,takže velká radost :thumbup:
Naposledy upravil 1 dne Uram; celkem upraveno 3x.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů