CFL s duálním spektrem

Použití osvětlení při indoorovém pěstování / předpěstování
redapple
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 11 zář 2014 22:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

CFL s duálním spektrem

Příspěvekod redapple » 11 zář 2014 22:53

Zdravím,
jsem tu nováčkem a zároveň, jako asi všichni tady, milovníkem chilli :)
Rád bych se v co nejbližší době pustil do indoorového pěstování a mám pár dotazů.
Hlavní problém, který řeším už pár dní je osvětlení. Chci vše vyzkoušet pouze na jedné jediné rostlince a až budu zkušenější, tak se pustím do větší parády. O osvětlení jsem toho už pročetl a prostudoval opravdu dost, ale bohužel se ani teď neumím rozhodnout, co vybrat. Takže ještě jednou, chtěl bych začít pěstovat od semínka TS Morugu a to pouze jeden keř. V domácím prostředí pod umělým osvětlením. Na výbojky bych si klidně troufl, ale nechci instalovat větrák a kvůli jedné rostlině mi to příjde zbytečný. Takže mě napadlo použít úsporku s dvojitým spektrem, abych to měl ještě pohodlnější a nemusel měnit žárovky na růst a květ. Ale raději se chci zeptat zkušenějších, jeslti ta investice má smysl a nebráním se jiným nápadům.
Našel jsem něco takového : https://www.growgarden.cz/osvetleni-ind ... d-red.html

díky za odpovědi a názory :)
:chilli11: zdar

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: CFL s duálním spektrem

Příspěvekod MartinS » 11 zář 2014 23:03

Ahoj, prijde mi to hrozne moc silne na jednu kytku. Tohle je lampa pro celou mistnost. Ja tedy zatim s indoor zkusenosti nemam, ale neco kolem 30W by na jednu kytku v pohode melo stacit. Urcite ti zkusenejsi poradi lepe, ale uz podle prvniho pohledu mi to fakt prijde strasne silne na jednu kytku.

redapple
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 11 zář 2014 22:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: CFL s duálním spektrem

Příspěvekod redapple » 11 zář 2014 23:09

Ahoj, díky za radu a názor. Ano, uznávám, že je to pravda. Přemýšlel jsem do budoucna, až bych jich měl víc. Tak abych tuhle žárovku ještě dobře využil.


Zpět na „Použití osvětlení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů