Plíseň

Virové, bakteriální a houbové choroby paprik
KubaR
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 23 bře 2014 17:21
Reputace: 0
Obrázky: 0

Plíseň

Příspěvekod KubaR » 23 bře 2014 17:33

Ahoj,

začal jsem pěstovat chilli tak, že jsem klíčit semínka do Jiffů a během posledních pár dnů mi začali celé plesnivět (viz fotky). Nevíte, čím by to mohlo být, jak moc to vadí a čím se toho zbavit? :dunno:

16744

Myslíte, že kdybych takto Jiffy zasadil do květníků se substrátem a celé je zahrabal, by to pomohlo nebo se plíseň objeví znovu?

Předem díky za rady :wave:
www.mazdashop.cz

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Plíseň

Příspěvekod Dr.Pedr » 23 bře 2014 17:39

musíš to pikýrovat....opatrně to ,,vytáhni,, z jiffy a přesaď to do substrátu...

Uživatelský avatar
stalker251
Stálý člen
Příspěvky: 300
Registrován: 16 pro 2012 00:33
Reputace: 18
Obrázky: 0

Re: Plíseň

Příspěvekod stalker251 » 24 bře 2014 20:02

Tohle je presne tne duvod proč jiffy nepouživam, a už sem mal aj silnejši konverzáciu se seminkama ohladom toho že ludi uča na kokotiny. ....ale vyber to a omy to najprv ve vode , nebylo by na škodu ponorit sazeničku do slabeho roztoku peroxida vodíka asi 30kvapek na litr 3%neho . na dezinfekciu , alebo do hermankoveho čaje ,a potom zasadit .
Chilli zdar.
http://www.youtube.com/user/stalker2512?feature=mhee" onclick="window.open(this.href);return false;

KubaR
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 23 bře 2014 17:21
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Plíseň

Příspěvekod KubaR » 24 bře 2014 20:25

Děkuji za odpovědi :thanx:

Udělal jsem to dneska tak, že jsem takto Jiffy na chvíli namočil, ten obal jsem z jedné strany rozstřihl a sundal, horní vrstvu Jiffu s plísní jsem odstranil a zbytek jsem zasadil do kelímků se substrátem. Snad to pomůže. A jestli se plíseň objeví znovu, tak přijde na řadu holt chemie :hot:
www.mazdashop.cz

Uživatelský avatar
stalker251
Stálý člen
Příspěvky: 300
Registrován: 16 pro 2012 00:33
Reputace: 18
Obrázky: 0

Re: Plíseň

Příspěvekod stalker251 » 24 bře 2014 23:24

plísen je nebezpečná že sa nemosi objavovat len napovrchu , to je ten lepší prípad, ten horší je ked ti chytne korene , ty prestanu prijimat kyslík a rastlina zhebne , proto je lepši na kompletku vymenit substrát , alebo prípadne chémia, ale takto malo sazenice by možno chemiu nedali .
http://www.youtube.com/user/stalker2512?feature=mhee" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Plíseň

Příspěvekod OMO » 25 bře 2014 18:49

Pěkné žampiony :) Ale obávám, že za takových podmínek by mu splesnivěl i substrát. Jinak souhlasím s tou "jiffy" mánií. Já v tom žádný přínos nevidím, spíš naopak. Ale proti gustu a komerční masáži ...
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

KubaR
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 23 bře 2014 17:21
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Plíseň

Příspěvekod KubaR » 25 bře 2014 18:59

OMO píše:Pěkné žampiony :) Ale obávám, že za takových podmínek by mu splesnivěl i substrát. Jinak souhlasím s tou "jiffy" mánií. Já v tom žádný přínos nevidím, spíš naopak. Ale proti gustu a komerční masáži ...
Jaké podmínky myslíš prosímtě?

Možná je to blbá fotka, ale měl jsem to normálně v Jiffech v plastový krabičce (bez víka), zas tolik jsem to podle mě nemokřil.. Kdo ví ale, rád si nechám poradit
www.mazdashop.cz

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Plíseň

Příspěvekod OMO » 25 bře 2014 19:02

KubaR píše:Děkuji za odpovědi :thanx:

Udělal jsem to dneska tak, že jsem takto Jiffy na chvíli namočil, ten obal jsem z jedné strany rozstřihl a sundal, horní vrstvu Jiffu s plísní jsem odstranil a zbytek jsem zasadil do kelímků se substrátem. Snad to pomůže. A jestli se plíseň objeví znovu, tak přijde na řadu holt chemie :hot:

Zalévej spodem, příp. strč prst do hlíny. Pokud citíš vlhkost nezalévej. Substrát může být nohoře suchý a přitom u kořenů je vody dost. Jednou týdně je dobré tu horní krustu substrátu prokypřit. Pokud tohle dodržíš plíseň mít nebudeš. Někdo zalévá až rostlina začne vadnout, ale u menších rostlin to může být risk.
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce


Zpět na „Virové, bakteriální a houbové choroby paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů