Plíseň a mušky...

Virové, bakteriální a houbové choroby paprik
BlackBenderCZ
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19 dub 2013 17:22
Reputace: 0
Obrázky: 0

Plíseň a mušky...

Příspěvekod BlackBenderCZ » 13 čer 2013 19:47

Ahoj, chtěl bych se zeptat na pár věcí... Pěstuji Habanero Red rostlinky jsou dlouhé už 7 cm, 5 rostlin a i s Jiffem jsem je přesadil do kelímků z umělé hmoty 0.3 l zalévám jednou denně cca takové max 2 polévkové lžíce, zkrátka jen tak tak, kelímky mají dole dírky kdybych přelil... A co nevidím za nedlouho jsem měl okraje substrátu bílé, a začal jsem potkávat mušky v pařníčku z fólie, nerosím, už ani neudržuji žádnou teplotu a mám to hned u okna na topení... Substrát nebyl sterilizovaný nebyla příležitost. :-/ Co dělám špatně? Jak se nejjednodušeji zbavím plísně? Děkuji předem za odpovědi.

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Plíseň a mušky...

Příspěvekod queenas » 13 čer 2013 21:09

Jednoduse, prestan zalevat zeshora. Pokud jsem v kelimcich diry a mas to v podmiskach, tak zalivej do podmisek. S muskami (smutnicemi) je to horsi. Sam s nimi vecne bojuju. Jsou lepove pasky, pak jemny pisek na povrch (kremikovy?) nekomu zabral, aby se nedostaly k hline, proschnuti substratu taky pomaha.

Btw tu plisen tam mas, protoze zalivas kazdy den. Mas to poradne prolit jednou za par dnu. Takhle jen namozcis vrch substratu, ktery je tam konstatne mokry a buh vi, kolik se toho vsakne do celkoveho objemu hliny... snad to trochu pomohlo

BlackBenderCZ
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19 dub 2013 17:22
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Plíseň a mušky...

Příspěvekod BlackBenderCZ » 13 čer 2013 21:36

To zní jako první chytrá rada co jsem už slyšel od několika lidí díky moc :-)

Uživatelský avatar
stalker251
Stálý člen
Příspěvky: 300
Registrován: 16 pro 2012 00:33
Reputace: 18
Obrázky: 0

Re: Plíseň a mušky...

Příspěvekod stalker251 » 13 čer 2013 22:19

nechat komplet preschnut substrat, den predtim než bys ich polomrtve polil , je postrikej na list na noc , pak vytáhnou komplet vodu se substrátu a pak polivej , ja použivam na pulitrak vždy polovinu objemu na týden (a neni problem), to znamená že dáš dva a pul deci a to ji na týden stači , preshnuti ti zabije jenom larvy v substratu ,vajička tim nezničiš, namýšej si roztok peroxidu vodiku a kompletne si prečisti system , a okolo nainštaluj žlte lepove desky , odstran povrch substratu s plisní
chilli zdar
http://www.youtube.com/user/stalker2512?feature=mhee" onclick="window.open(this.href);return false;

kate
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 26 zář 2013 07:01
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Plíseň a mušky...

Příspěvekod kate » 26 zář 2013 07:03

Mám uplně stejný pohled na věc jako kolega Dr.Pedr. Jako první mě napadly svilušky a roztoči, to je primární cíl zjištění.. Pak to co následuje, špatná zálivka, přehnojení, nedostatek vápníku atd...

S tou špatnou zálivku je přesnější napsat, zalití třeba studenou vodou po delším obdobím sucha, a tím šok pro kytku, kdy ty horní listy se takhle umí zkroutit ... Ale tipuju to na svilušky :)
ileatherjackets leather jackets
ccna pdf ccna pdf
motorcycle jackets motorcycle jackets


Zpět na „Virové, bakteriální a houbové choroby paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host