Plagron Myghty Neem

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Plagron Myghty Neem

Příspěvekod stankar » 08 čer 2015 19:12

Zdravím, když už jsem tu vlezl, tak se podělím o loňské i letošní zkušenosti s tímto "bio" postřikem proti parazitům.

Loni jsem měl problémy s přemnoženými mšicemi, ty jsem držel chvíli na uzdě otíráním listů a ručním zabíjením, pak se mi ale už nechtělo a tak jsem si pořídil 100ml tohoto přípravku. Aplikoval jsem postřik jednou a sledoval 1 den průběh .... mšice postupně umíraly (ty malé, co se usadily zespod) a zhnědly, aplikoval jsem ještě asi 3x postřik obden a mšice zmizely úplně. Pak jsem jednou za týden preventivně postříkal všechny rostlinky a už se na nich nic neobjevilo (možná štěstí :D ).

Letos jsem nic preventivně nestříkal (není to zrovna levné) a začaly se mi dělat pavučinky od svilušek (napadené byly jen 2 listy), tak jsem použil postřik hned a všechno zmizlo, teď mám pokoj.

Na citrónech, co jsou bokem od paprik jsem objevil hafo mikroskopických červených teček na listech, ale nějak to listům zásadně nevadilo, dokud se nerozmnožily a na listech se neobjevily skvrny. Pak jsem opět zasáhl, ale tentokrát zbytkem Mospilanu .... Malé ludry (svilušky podle googlu) jsem nevyhubil, ale zastavil jejich rozmnožování, alespoň na měsíc, pak už mospilan nezabíral (někde se píše, že se dokáží adaptovat na různé jedy). Před 2ma týdny jsem použil Plagron a všechny jsem vyhubil, ale po dvou dnech se pár objevilo znovu, tak jsem zas používal pravidelně postřik obden a "zatím" tam nic není.

S postřikem jsem naprosto spokojený, mělo by to být BIO, ale sám tomu tolik nevěřím. Čím méně chemie tam ale je, tím lepší to je pro mě a kytičky.

Podělte se i Vy o zkušenosti s tímto přípravkem, já jsem zatím spokojený a mohu jen doporučit :) Chilli zdar

PS: zkoušel jsem dříve i místo Mospilanu Vertimec, taky celkem dobrý, ale smrděl mi celý byt, tak jsem se tomu snažil vyhnout

Uživatelský avatar
Berry161
Stálý člen
Příspěvky: 308
Registrován: 06 led 2015 00:22
Reputace: 2
Obrázky: 0
Bydliště: zeměkoule

Re: Plagron Myghty Neem

Příspěvekod Berry161 » 09 čer 2015 00:58

co je účinnou látkou v tomto ???

odpověď už znám a pokud je to opravdu jen olej z rostliny neem tak proč ne

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Plagron Myghty Neem

Příspěvekod stankar » 09 čer 2015 07:17

na obalu je napsáno jen Nimbový olej, ale myslí si, že tam bude ještě něco navíc ...

Uživatelský avatar
Berry161
Stálý člen
Příspěvky: 308
Registrován: 06 led 2015 00:22
Reputace: 2
Obrázky: 0
Bydliště: zeměkoule

Re: Plagron Myghty Neem

Příspěvekod Berry161 » 09 čer 2015 14:01

Jakou to má ochranou lhůtu ???

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Plagron Myghty Neem

Příspěvekod stankar » 09 čer 2015 17:03

podle tohoto eshopu jen 2 dny

Kód: Vybrat vše

http://www.bio-garden.cz/eshop/3_hnojiva-a-stimulatory/12_plagron/-/305_plagron-neem-oil-100-ml

Uživatelský avatar
IgoVlk
Stálý člen
Příspěvky: 175
Registrován: 26 dub 2015 14:47
Reputace: 10
Obrázky: 0

Re: Plagron Myghty Neem

Příspěvekod IgoVlk » 10 čer 2015 13:40

Asi nejsem jediný, koho tenhle "bio" preparát zaujal, jen mě docela nemile překvapilo upozornění: "Po otevření je třeba ochranný prostředek ihned spotřebovat." Při dávkování 10ml na 10l to znamená u nejmenšího balení "ihned" spotřebovat 100l, což je pěkný :D :D :D

Jakou s tím máte zkušenosti v tomhle směru? Zkoušeli jste někdo, jakou to má třeba účinnost po 2 měsících od otevření? Není to vyloženě levná záležitost a byl bych asi dost smutnej po týdnu od otevření zjistit, že už mám "jen" barevnou vodu. :(

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Plagron Myghty Neem

Příspěvekod stankar » 11 čer 2015 17:05

IgoVlk píše:Asi nejsem jediný, koho tenhle "bio" preparát zaujal, jen mě docela nemile překvapilo upozornění: "Po otevření je třeba ochranný prostředek ihned spotřebovat." Při dávkování 10ml na 10l to znamená u nejmenšího balení "ihned" spotřebovat 100l, což je pěkný :D :D :D

Jakou s tím máte zkušenosti v tomhle směru? Zkoušeli jste někdo, jakou to má třeba účinnost po 2 měsících od otevření? Není to vyloženě levná záležitost a byl bych asi dost smutnej po týdnu od otevření zjistit, že už mám "jen" barevnou vodu. :(
No jak jsem to kupoval tak to bylo huste jak med, ted je to trosku ridsi, ale mam to od lonska :) Ucinnost je stejna, "zatim", tezko rict jak to bude ucinne, na kazdeho skudce to ucinkuje trosku jinak, ale myslim si, ze na drobne skudce (svilusky,smutnice,msice,...) to bude ucinne porad.
Ale pokud ma nekdo jinou zkusenost, at da vedet ;)


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů