CHILLI ZA OKNEM

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
LACO
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20 črc 2014 00:06
Reputace: 0
Obrázky: 0

CHILLI ZA OKNEM

Příspěvekod LACO » 18 črc 2015 15:42

Zdravím všechny, :chilli11:
Chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s pěstováním chilli za oknem. Nemám jinou možnost, jak pěstovat, ale pěstovat chci. Zajímalo by mne jaké odrůdy jsou za okno nejvhodnější, protože letos jsem s výběrem sáhl vedle (např rocoto, to opravdu za okno nepatří) a sklizeň nebude taková, jakou jsem si představoval a nerad bych podobně sáhl vedle i příští rok.

Kritéria, která mne zajímají:

--Malý vzrůst. Vím, že se to dá korigovat zaštipováním, ale ne donekonečna. Paprika, která může mít 150 cm toho při 40 cm asi moc nedá..

--Větší plody. Moc se mi nelíbí pidipapričky typu Prairie fire nebo Loco. Má někdo zkušenosti např. s Cheyenne, nebo Red Peter Penis Pepper? Co Jalapena?

--Nedostatek slunce Je mi jasné, že je to závažný nedostatek, ale něco už jsem vypěstoval, dá se to i s možnostmi, jaké mám. Jde mi tam přímé slunce v létě asi 3-4 hodiny denně. Tak by mne zajímalo, jestli nějaká odrůda plodí lépe za nedostatku sluníčka, než jiné. A tak podobně...

Děkuji předem za rady a snad se tu vytvoří nějaký rozsáhlejší pokec, tohle téma nezajímá asi jen mne... :tiphat:

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2204
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4519
Obrázky: 0

Re: CHILLI ZA OKNEM

Příspěvekod Pedro » 18 črc 2015 17:25

Zrvna loco nemá úplně malý plody...tedy to moje. Umím si ho představit jako celoroční zdroj pálivého. Peter penis pepper je cca 40-50 cm vysoký deštník. Mám letos také. Má hromadu plodů, je pal nic moc. Jala jsou vysoké rostliny. nJinak ještě nízký je můj 7pot brown. Myslel jsem, že to bude keř, ale překvapil...dobrý to je. Nejspíš zůstane přes zimu doma.

LACO
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20 črc 2014 00:06
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: CHILLI ZA OKNEM

Příspěvekod LACO » 18 črc 2015 21:10

Loco je nějaký divný hybrid, měl jsem ho loni. Každá rostlina jiná. Některé dokonce kvetly fialově, jiné bíle. I plody měly jiné. Některé maličké, jiné větší, jedna rostlina měla dokonce plody oranžové.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2204
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4519
Obrázky: 0

Re: CHILLI ZA OKNEM

Příspěvekod Pedro » 18 črc 2015 22:20

LACO píše:Loco je nějaký divný hybrid, měl jsem ho loni. Každá rostlina jiná. Některé dokonce kvetly fialově, jiné bíle. I plody měly jiné. Některé maličké, jiné větší, jedna rostlina měla dokonce plody oranžové.
Tak to jsi měl nějaké sprsknuté. Takhle to má vypadat.
http://www.seminka-chilli.cz/loco-154.html" onclick="window.open(this.href);return false;

LACO
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20 črc 2014 00:06
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: CHILLI ZA OKNEM

Příspěvekod LACO » 18 črc 2015 23:24

Já ta semínka takhle koupil, to se pokřížilo prodejci.. :D

-- 18 črc 2015 23:25 --

Jinak mám semínka z rostliny, která měla ty plody docela velké. Příští rok je nasadím, jestli z nich tedy po dvou letech něco bude.. :D

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2204
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4519
Obrázky: 0

Re: CHILLI ZA OKNEM

Příspěvekod Pedro » 19 črc 2015 00:50

Bude, ale mohu poslat klidně moje...ta by měla být OK

ripaxxx
Stálý člen
Příspěvky: 87
Registrován: 23 bře 2014 16:40
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: CHILLI ZA OKNEM

Příspěvekod ripaxxx » 19 črc 2015 17:01

Ahoj, za oknem z mé zkušenosti kloudně nic nerostle - neplodí. Měl/mám vše na balkóně a co vypisuji byla nouze a pokus. Po druhé sezóně pouze okno jsem měl ...
7pot - květy upadnou a nic neplodí
Jalapenos - do 10-ti plodů
Jolokia - musel jsem dát z balkónu v září a ještě vše pěkně dozrálo, ale nevím kdyby od začátku okno
Jediné co mělo smysl a plodí:
Stumpy - mraky plodů a je malá - http://www.seminka-chilli.cz/stumpy-82552.html
Numex - plodí solidně, ale už zabrala více prostoru. v 1000SHU bych si nebyl tak jistý...Pálí jak čert - http://www.seminka-chilli.cz/numex-centennial-200.html
Snad trochu zkušenosti pomohou

skWor
Stálý člen
Příspěvky: 114
Registrován: 20 led 2014 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: CHILLI ZA OKNEM

Příspěvekod skWor » 19 črc 2015 18:47

Moje zkušenost je taková, že habanera red a tasmanian jdou za oknem v pohodě. Alespoň u mne. Ono možná na to má vliv okno respektive použité sklo, jestli je již s nějakými filtry, které část slunečního spektra nepropouští, tak pak asi bude u trochu náročnějších rostlin problém.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů