Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Příspěvekod lobo » 28 črc 2015 21:32

Parádní gigant :thumbup: Ale rozhodne to není ciste Haba ale co hlavně ze plodu chutná a pali :thumbup:

ondo
Stálý člen
Příspěvky: 161
Registrován: 03 úno 2015 08:30
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Příspěvekod ondo » 29 črc 2015 08:28

Diik za pochvalu chlapi:)...Pestujete tu tiez niekto tuto nagu vo velkom kvetinaci?...No to haba som si kupil od seminka-chilli ako Haba Bonda...ale tak co uz, im sa to tiez moze pomiesat a vzniklo z toho toto, take male jednohubky s prijemnou chutou a palom tak akurat:)

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Příspěvekod lobo » 29 črc 2015 10:02

Ne presne tento druh ale mam Dorset Nagu v 60l kybli a je to taky gigant mrkni do mého vlakna :tiphat:

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Příspěvekod BlueShark » 29 črc 2015 16:28

Ty křeče dobře znám, když nejíš a to jsem jen kousnul do sušené.

ondo
Stálý člen
Příspěvky: 161
Registrován: 03 úno 2015 08:30
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Příspěvekod ondo » 12 srp 2015 12:49

Ahojte...mal by som jednu otazku, v skratke: aka je vyhoda pestovania v skleniku v kvetinacoch alebo v zemi?...Na jesen chcem postavit poriadny sklenik aspon 6x3m a neviem ci to mam pripravit normalne na zahon, ako to tu ma vacsina ludi, alebo jednoducho tam budem mat len vacsie kvetinace, tych by sa tam asi aj viac zmestilo, a zda sa mi aj vyhodnejsie pestovat vnich, lahsia regulacia hnojenia, vlhkost substratu atd. a zda sa mi, ze aj lobo alebo chili-max tu pisali, ze im to lepsie rastie v kvetinacoch.
Mozno by to zaujimalo aj dalsich ludi tak by som bol za vase postrehy a skusenosti, dakujem:)

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Příspěvekod chilli-max » 12 srp 2015 17:26

Ahoj, já ve foliákách mám rostliny přímo v zemi ... venku mám v květináčích pouze rocota..u těch je to vhodné. Sám si myslím že je lepší je mít ve foliáku v zemi, není omezovaný kořenový systém, dospod můžeš dát pořádnou vrstvu hnoje, zemina rozhodně nebude taky rychle vysychat a přehřívat se, je menší riziko přehnojení (větší masa zeminy leépe vstřebá případnou velkou dávku hnojiva.
http://www.foto-tapety.cz

ondo
Stálý člen
Příspěvky: 161
Registrován: 03 úno 2015 08:30
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Příspěvekod ondo » 04 zář 2015 19:55

Caute borci:) Pridavam po par tyzdnoch jeden mensi foto update ako sa dari tymto mojim malym krasavicam:D

Nazaciatok jedna chutovecka z prvej mensej urody:) Haba Bonda ma Jacques a to vstrede su Jolokie co som kupil niekde v Trnave. Z tychto vsetkych som spravil mangovo broskynovu omacku, chcel som aby bola hlavne sladka ale asi som to prehnal s poctom papriciek a ma skor taku zeleninovu chut:D
26811

A nejaka ta fotecka tejto chutovo skvelej a hlavne vynosnej odrody:)
26805
26804

Pohlad zospodu na obidve, nezda sa to ale napocital som na tychto dvoch nieco cez 110 papriciek:) Plus tych 20 uz odtrhnutych:)
26806

A mame tu tohto obra menom Dorset Naga, najprv neudrzala plody kvoli tomu, ze stale rychlo rastla, potom kvoli teplu lebo sa netvoril pel ale s ochladenim sa to uz zlepsilo a zacinaju vo velkom nahadzovat plody, ( keby tak prve mrazy prisli az za 2 mesiace najskor :)
26807
26809
26808

Este pre porovnanie Habanera v 10L kvetinacoch a Naga v 65L :)
26810

Samozrejme som sa uz nevedel dockat a s kamaratom sme teda dali prvu kostovku mojej Nagy, vsetko sme dopredu pripravili radsej a dali aj nejaky jogurtovy zaklad do brucha:D
26813

Najprv bola chut papricky super stavnata, prislo mi to ako taka klasicka habanero chut, ani po prehltnuti vobec neskrabala v krku ako niektore anuunky...Prvych asi 30 sekund vobec ziadny pal..az som si zacal mysliet, ze sa niekde stala chyba ale po dalsej asi minute sa to stale stupnovalo a stupnovalo a....nastal uz len pot,krik a plac:D Snazil som sa to nezapijat mliekom co najdlhsie ale mam taky pocit, ze som to nevydrzal ani po maximum:D
26812

Asi po 10 minutach to uplne preslo a z nicoho nic mi ostala zima:D Stava sa to aj vam po konzumacii niecoho extremneho?:D
Koniec koncov, som rad, ze som uspesne zdolal moj prvy milion+ a nabuduce uz to bude len a len lepsie:)

Prajem pekny vikend, chili zdar:)

Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Příspěvekod Ernest » 04 zář 2015 21:49

:-D moc hezka mlecna priprava ....

Jinak fotky 2 a 3 na spodky BmJ jsou uzasne ... vypada to krasne barevne :-D

predpokladam, ze jsou to ty dve rostliny co jsou i dole v bilych kyblech ... otrhavas jim listy na spodku? Nebo sami takhle shodili ? Jsou krasne male a maji tolik plodu ... zavidim :-)
A jeste jsem si vsiml meraku ... jak si s nim spokojeny?


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JukliceCZ a 4 hosti