Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
ondo
Stálý člen
Příspěvky: 161
Registrován: 03 úno 2015 08:30
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Příspěvekod ondo » 29 čer 2015 20:50

Pridavam mensi update, tentokrat iba velkej Dorset Naga,pocasie za posledne tyzdne stoji dost za :rn: ale zda sa, ze jej to vobec neprekaza a vyzera, ze by znej mohlo vyrast poriadne monstrum :firy: Koruna ma sirku uz skoro 70cm a na vysku tak isto. Pre porovnanie:

15.6.2015
24338

29.6.2015
24734

ondo
Stálý člen
Příspěvky: 161
Registrován: 03 úno 2015 08:30
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Příspěvekod ondo » 01 črc 2015 17:36

Caute:) Vcera som si vsimol ako pocas dna strasne vadnu a skrucaju sa listy na rastlinkach tak ma napadlo ( z dlhej chvile), ze by som si to pozrel aj "zrychlene" tak som nastavil fotak nech si foti a vzniklo z toho docela pozeratelne kratko video...je to fotene cca od deviatej do stvrtej poobede. Nakonci som im doprial poriadnu zalievku a hned ozili:)...Je to oboje Habanero Bonda
Tu je kratko videjko keby niekto chcel;) https://www.youtube.com/watch?v=XRvooWE4NJ0" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Příspěvekod BlueShark » 01 črc 2015 17:54

Pěkné víc takových videí :-) A ty listy šly dolu nezalitím nebo prudkým sluncem? Asi první případ viď...

ondo
Stálý člen
Příspěvky: 161
Registrován: 03 úno 2015 08:30
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Příspěvekod ondo » 01 črc 2015 18:03

Diik:)...No vcera som ich nezalieval tak asi preto ale urcite aj prudkym slnkom...nechce sa mi to zrovna zatienovat ked najblizsie tyzdna hlasia pekne pocasie a chcem im ho dat co najviac svetla ale ak to bude takto padat kazdy den tak asi nemam na vyber:/

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3833
Obrázky: 0

Re: Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Příspěvekod MartinS » 01 črc 2015 18:20

Listy pujdou nahoru i bez zaliti. Neni potreba zalevat kazdy den jen proto ze nakonci dne jsou listy dole. To je normalni, kdyz dostanou pres den cocku od slunicka. Zkus se podivat schvalne rano. Me papricky zatim vydrzi bez zaliti v pohode 4-6dnu a to je mam na balkone na Jizni strane a dostavaji maximum slunicka protoze jsou venku. V tom foliaku je to spis vzdusnym teplem a zaparenim nez slunickem.
Zrovna v nedeli jsem vsechny vyndal ven z foliaku, vyuzil jsem toho ze zena bude tyden pryc a obsadil jsem pulku balkonu.
Dostavaji plnou cocku od slunicka. Vcera to odneslo par listu dole u kytek, ale to bylo vyslovene spalene. Holky si musej zvyknout.

Taky mi listy klesnou dolu ale rano jsou zase nahore i bez zaliti. To jak klesly tobe neni z nedostatku vody. To vypada jinak.

Podle me i v nejvetsich vedrech staci zalevat obden, mas velke kyble a vlhkost tam bezproblemu vydrzi.
Ja loni v lete zaleval kazdy treti den a jen vyjimecne obden.

Spis jde o zapareni nebo vzdusnou velkou teplotu a proto listy jdou k zemi. Coz delaji i me na balkone kdyz je fakt vedro, ale vecer uz se vzpamatovavaji a rano jsou listy nahore.

ondo
Stálý člen
Příspěvky: 161
Registrován: 03 úno 2015 08:30
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Příspěvekod ondo » 01 črc 2015 18:47

Neviem ako vo foliovniku udrzat mensie teplo, napr. dneska tam bolo fakt ako v dzungli...37stupnov a 60% vlhkost a to ani neni to najvacsie teplo, niekedy tam vie byt aj viac ako 40stupnov:X...Vetram tam stale, kazdy den od rana do vecera, iba na noc zavieram dvere, aj som tam 2 okienka vyrezal, naboku a navrchu, nech tam stale prudi novy vzduch a viac uz neviem ako by som tomu pomohol:D...Keby to takto ako na tom videu robia kazdy den, neuskodi im to? Alebo si mam zvyknut, ze tak to proste chodi...je to moje prve pestovanie tak neviem co je normalne a co nie:)

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3833
Obrázky: 0

Re: Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Příspěvekod MartinS » 01 črc 2015 19:11

Zkus je zalejt az rano. Uvidis ze vetsina svesenych listu bude nahore.

Uživatelský avatar
IgoVlk
Stálý člen
Příspěvky: 175
Registrován: 26 dub 2015 14:47
Reputace: 10
Obrázky: 0

Re: Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Příspěvekod IgoVlk » 01 črc 2015 19:58

Přikláním se k Matinovi. Taky mi to připadá, že jim bylo jen teplo.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů