padajuce kvety

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Uživatelský avatar
satana
Stálý člen
Příspěvky: 211
Registrován: 28 srp 2013 19:12
Reputace: 89
Obrázky: 0
Bydliště: Vodňany

Re: padajuce kvety

Příspěvekod satana » 25 srp 2015 00:45

U mě pomohlo (asi, zatím to tak vypadá) zbavit se bočních výhonků a nechat hlavní kmen. Květy jsou teď o dost větší a u JPGS už to vypadá na malé plody....

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: padajuce kvety

Příspěvekod stankar » 25 srp 2015 07:48

satana píše:U mě pomohlo (asi, zatím to tak vypadá) zbavit se bočních výhonků a nechat hlavní kmen. Květy jsou teď o dost větší a u JPGS už to vypadá na malé plody....
Diky, ostrihal jsem oboje, tak uvidime :) :thanx:
Jestli nebudou kvety vetsi, tak budou zkouset dal.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3570
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3817
Obrázky: 0

Re: padajuce kvety

Příspěvekod MartinS » 25 srp 2015 13:20

Me zatim nepomohlo nic. Vsechny bocni vyhony u chinesek davam pryc a nechavam jen hlavni korunu, neprelejvam a kvety porad padaji.
Dneska jsem rano pohnojil bio blizz bloom a top max a uvidime. Prijde mi ze kvety nemaji moc pylu nebo nemaji pyl zadny.

Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: padajuce kvety

Příspěvekod Ernest » 26 srp 2015 05:54

Resil jsem to tady taky....a mnoho prede mnou. Problem muze byt ve vsem moznem jak uz tu zaznelo....ale take v nicem konkretnim. Mesic sem koukal na padani kvetu a zadne plody....ted dalsi tri tydny vicemene koukam na totez...ale mezitim! Se mi podarilo kytky donutit k akci...

Protoze mam tri v jednom kontejneru...blbe mohou mit i zalivku i substrat...a dokonce i stanoviste! Zjistil sem, ze treba umisteni na jiznim balkonu je sice vyhodne kvuli slunicku...a plody a rostliny to miluji....ale kvety to shazuje! Kdykoliv trosku vice zasviti, kvety padaji rychle k zemi...

Co mi konkretne pomohlo byl kristalon na zdrave rajce a papriku...v tom je velka davka drasliku a fosforu...ty pomahaji kvetum i tvorbe plodu, pripadne fosfor i na regeneraci korenu. Zalivku jsem umirnil, cekam dokud neni hlina na vrchu sucha. Pak mi docela pomaha zastineni netkanou bilou textilii v pripade primeho slunce (ackoliv rostliny samotne ve vedru rostli jako silene)....stejne tak mi pomohla i pauza ochlazeni, kdy kytky meli sanci trosku nahodit jeste vice kvetu...

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: padajuce kvety

Příspěvekod stankar » 26 srp 2015 07:24

Ernest: Prave vim, ze to muze byt cokoliv, ale vetsinu uz jsem eliminoval ... zalivku mam jako ty, stanoviste mam dve, Naga je na balkone a TS je v pokoji, obe maji svetlo a vetrik, uz jsem na balkon dal taky netkanou textilii. Ted jsem koukal na ten Plagron a na obalu maji NPK 3-2-5, kurde, zmenili asi slozeni, vim, ze to meli 3-6-5 nebo tak nejak ... takze Fosfor tam skoro neni ... priste si koupim nejake PK hnojivo, si myslim, ze to bude nejlepsi.
Jinak taky me napadlo, ze to muze byt i substrat, ale nehodlam ho menit, kytka nema uspokojivy vzrust nebo korunu, abych si ji nechal jeste dal.

EDIT: rano jsem tam pridal par granuli Slepicincu, uvidim, co se s tim stane ... Kazdopadne premyslim na pristi sezonu o Top Maxu na ty kvety.

Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: padajuce kvety

Příspěvekod Ernest » 27 srp 2015 04:50

:-) uz se trosku opkuju na asi sestem vlakne...ale hnojim hosricema na papriky a hlavne pak kristalonem zdrave rajce a paprika NPK 7-12-35...ted se mi chytaji v druhe vlne dalsi plody po asi trech tydnech mozna po mesici, ale uz v mensim mnozstvi

Dve habanera to zerou a maji uzasne velke plody uz...ale treti (orange) ktere je trosku jine a i tvori trosinku jine kvety...stale spise roste do vejsky, tvori takove pevnejsi kvety, ktere nejsou tak plne pilu a skoro se nerozeviraji tycinky...jakoby ta kytka jeste nemela pocit zralosti...nebo byla choulostivejsi...ma alespon pet plodu...uvidime jestli segry dozene (20+ na kazde)

Zvlastni je ze mexicni pri vyzkumu habanera zjistili, ze draslik nemel vicemene vliv na vyteznost ale dusik zvysil produkci o vice nez 15%... coz je skvela informace, ale totalne protichudna k tomu co se vsude hlsa, jak se dusik musi krotit :-D

Mozna ma kytka opravdu povedomi o tom jak velka chce byt a jak moc se citi zrala na plozeni...pak bych chapal, ze miluje dusik, kdyz ma na plantazi neomezene misto v pude a muze si vyrust do velikosti jakou chce ona... ruznym prehnojovanim se ji jen snazime oblbnout....

ostatne lidem tu obcas pomohlo presazeni do vetsi nadoby

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: padajuce kvety

Příspěvekod stankar » 27 srp 2015 07:48

Presazeni uz nepripada v uvahu, budu rostliny stejne letos likvidovat.
Hodne jsem cetl o PK hnojivech a Stimulatorech, porad nevim do ceho jit pristi sezonu. Melo by to zajistit bujne kveteni a spravne zrani kvetu.

Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: padajuce kvety

Příspěvekod Ernest » 28 srp 2015 02:11

U me to same s presazenim...ale prezimovat kytky chci zkusit. Pristi rok nebudu mit balkon, takze se budu ucit co s rostlinama v interieru.

Nicmene na dalsi sezonu urcite zacnu s mikorhizou...symbiotickou houbou...takze pripravek Symbivit ... s poradnejsim substratem a perlitem(mam jen kokosove vlakno a zadny perlit) u ktereho si vyzkousim i PH.... a bud zkusim jeste letos nebo az pristi rok stimulator jako je TopMax.

Na zacatku sezony sem si delal plany s BioBloomem a ChilliFocusem....ale vlastne se mi to nejak rozlezelo a prijdou mi tak nejak uz moc. Redeny peroxid, co2 nebo kulicky saveho gelu... jako experiment treba, ale asi ne k normalnimu pestovani.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů