padajuce kvety

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: padajuce kvety

Příspěvekod stankar » 09 zář 2015 21:47

Ernest píše:Tak costankarovo prvni TS? Drzi se dobre po peti dnech? ... uz by tam mela byt pekna kulicka ....

Me aktualne v tehle teplote prestali kvety padat uplne ... proste tam jen visej .. osychaj jim konecky okvetnich listku ale tvarej se jako by chteli kvest celou dobu co bude chladno (takze asi tak do brezna)
Jo, drzi se pekne, sice to neni tak velka kulicka, jak is predstavujes, ale roste pomalicku. Ostatni kvety uz vypadaji taky vetsi,

Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: padajuce kvety

Příspěvekod Ernest » 09 zář 2015 22:02

:-D tak ja nemam nejake mega papricky ... mam jich nekolik, ktery se dle meho hodne nafoukli ...ale zbytek sou prckove a z posledni doby i hodne male :-) mam tam tyden a kousek takovou pecicku ... vypada jako pulka konce ze stouratka do usi ... :-) tomu ja rikam kulicka ... a moc neroste :-) ale je tam!

Ted jsem sundal jediny kvet ... a to sem mu musel jeste trosku pomoct ... jinak vsechny drzej jak prilepeny

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: padajuce kvety

Příspěvekod stankar » 24 zář 2015 10:17

Tak TS nahazuje zatim dalsi 2 plody, prvni plod uz je celkem velky a porad roste, tam bychom prokleti prolomily, ale Dorset Naga se nevzpamatovala a ani davka slepicincu u ni nezabrala, pred tydnem mi to napadly msice a ja si jich nevsiml a uz se mi je hubit nechtelo, jelikoz neplodila, tak uz jsem ji usmikl.

Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: padajuce kvety

Příspěvekod Ernest » 24 zář 2015 16:34

Kazdy dalsi plod je dobry .... me ted teda prekvapive rostliny nasadili tak patnact novych plodu ... ktery nemaj sanci nejak poradne vyrust.
Ale je to prca ... jakmile sviti ostrejsi slunce .. kvety jsou pryc ... jakmile je moc chladno, kvety tam jen tak kvetou ... a jakmile je tak akorat ... tvorej plody. jak si pak clovek ma myslet, ze tomu muze nejak pomoct ... kdyz je to takhle vybirave :-D

Cili sem ve stavu, kdy se mi podarilo vypestovat velke kere, ktere jsou natesene se do toho jeste poradne oprit ... ale uz to nestihnou :-) Vcelku chapu, ze nekdo radi umyslne drzet paprikam mensi prostor, aby zacali drive plodit a nerostli zbytecne velke.

Ale je mi jasne, ze bez toho, aniz bych vyresil spravnou zalivku a hnojeni ... by mi nedelali ani tohle ... takze velikost a teplo je stejne az nekde na druhem miste.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: padajuce kvety

Příspěvekod stankar » 24 zář 2015 17:48

Presne jak pises, kdyz je chladno, kvety nahazuje, kdyz je akorat, tak mi to nahodilo i plody, ale kdyz je teplo a slunko, tak nic... taky tomu nerozumim

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3569
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3817
Obrázky: 0

Re: padajuce kvety

Příspěvekod MartinS » 24 zář 2015 20:34

Tak ja to mel uplne to same, vsechno padalo krome par habaner.
Drzet kvety se zacaly az po vedrech a vsechno zacalo masivne plodit.
Nic z toho ale uz nedozraje. Sezona naprd celkem.
Neco malo dam domu a neco na chodbu, ale pochybuji ze na severnim okne jeste zastinenym zabralim neco bude mit sanci dozrat.

Dost keru asi necham venku dokud to nezmrzne. Pak otrham plody a asi nasusim nebo zavarim.
Zarostlo mi to jiz cely balkon ze se skoro neda projit. Kere velky jak hovado s mraky nedozralych plodu, celkem k nicemu.

tifik
Stálý člen
Příspěvky: 68
Registrován: 28 čer 2015 08:38
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: padajuce kvety

Příspěvekod tifik » 25 zář 2015 06:06

Mám to podobně, má cenu sklízet třeba nedozrálé haba tasmanian nebo nagu?

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: padajuce kvety

Příspěvekod lobo » 25 zář 2015 09:12

tifik píše:Mám to podobně, má cenu sklízet třeba nedozrálé haba tasmanian nebo nagu?
Rozhodně to cenu má.Nic nesmí přijít na zmar. Ideální na zavaření. Pal není tak zabijácký, spíše mírný a přájemný a tu nezralou chuť vytuninguje super nálev. V zimě u televize při dobrým filmu pak jako když člověk najde.

Třeba podle tohoto receptu :

ostatni-chilli-recepty/exkluzivni-nalev ... t4089.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host