padajuce kvety

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: padajuce kvety

Příspěvekod stankar » 29 srp 2015 23:18

Prezimovavam bezne, obe mam uz prezimovane jeden rok, ale pokud nemaji korunu poradne rozvetvenou od spoda, tak je to zbytecne vysoke, takove rostliny budu likvidovat.
Jinak dneska na TS jeden kvet obsahoval pyl konecne, tak jsem ho zkusil steteckem opylovat ... uvidime ... ale myslim si, ze nic, protoze je malicky

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2204
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4517
Obrázky: 0

Re: padajuce kvety

Příspěvekod Pedro » 30 srp 2015 00:24

Ernest píše:U me to same s presazenim...ale prezimovat kytky chci zkusit. Pristi rok nebudu mit balkon, takze se budu ucit co s rostlinama v interieru.

Nicmene na dalsi sezonu urcite zacnu s mikorhizou...symbiotickou houbou...takze pripravek Symbivit ... s poradnejsim substratem a perlitem(mam jen kokosove vlakno a zadny perlit) u ktereho si vyzkousim i PH.... a bud zkusim jeste letos nebo az pristi rok stimulator jako je TopMax.

Na zacatku sezony sem si delal plany s BioBloomem a ChilliFocusem....ale vlastne se mi to nejak rozlezelo a prijdou mi tak nejak uz moc. Redeny peroxid, co2 nebo kulicky saveho gelu... jako experiment treba, ale asi ne k normalnimu pestovani.
To co popisuješ je přesně ten jaderný reaktor o kterém občas mluvím. Je to jen pěstování rostlin. Jak vlastně pěstuješ okrasné pokojové kytky?
Já nemám perlit, ani kokosové vlákno. Jen zeminu z vlastného kompostu, která má v sobě docela podíl jílu. No a co. Rostliny v tom rostou. Pod kořeny vrstvu vyzrálého koňského hnoje a celou sezonu 1x týdně zalít "výluhem" z koňského hnoje...výsledky jsou v mém vlákně. :tiphat:

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3570
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3817
Obrázky: 0

Re: padajuce kvety

Příspěvekod MartinS » 30 srp 2015 08:52

Tak kazdej treba nema moznost ve vetsim meste sehnat hnuj nebo kompost :-)
Neresit to a nestavet reaktor je dobrej nazor, ale kdyz nic nezabira tak pak lidi zkousej vsechno mozne.
Stejne tak jsem vyzkousel vsechno mozne ja.

Nakonec asi ten bio blizz bloom + topmax, prostridat s lignohumatem a obcas pridat vapnik, bude dobre reseni.
Sice po bloomu jsou nejake druhy zkrabatele, jako s predavkovani dusikem, ale nejak do nich ten fosfor a draslik clovek dostat musi. Abych kupoval solo draselou sul atp, to uz by bylo zase moc reseni i pro me.
Me nakonec zacaly plodit prakticky vsechny rostlinky az na Tsm, Carolinu a Nagy(ty jsou ale v malem kvetinaci)
Pomohlo asi nejvice ustaleni pocasi a nakonec zrejme ten bloom.
Na Kristalon rostlinky snad vubec nereagovaly. Po Bloomu zacaly mohutnet kvety.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: padajuce kvety

Příspěvekod stankar » 30 srp 2015 09:26

MartinS píše:Tak kazdej treba nema moznost ve vetsim meste sehnat hnuj nebo kompost :-)
Neresit to a nestavet reaktor je dobrej nazor, ale kdyz nic nezabira tak pak lidi zkousej vsechno mozne.
Stejne tak jsem vyzkousel vsechno mozne ja.

Nakonec asi ten bio blizz bloom + topmax, prostridat s lignohumatem a obcas pridat vapnik, bude dobre reseni.
Sice po bloomu jsou nejake druhy zkrabatele, jako s predavkovani dusikem, ale nejak do nich ten fosfor a draslik clovek dostat musi. Abych kupoval solo draselou sul atp, to uz by bylo zase moc reseni i pro me.
Me nakonec zacaly plodit prakticky vsechny rostlinky az na Tsm, Carolinu a Nagy(ty jsou ale v malem kvetinaci)
Pomohlo asi nejvice ustaleni pocasi a nakonec zrejme ten bloom.
Na Kristalon rostlinky snad vubec nereagovaly. Po Bloomu zacaly mohutnet kvety.
tzn. ze rostliny potrebuji tu davku PK pro nahozeni poradnych kvetu ... coz mi porad ztezuje vyber mezi PK hnojivem a Biobizz TopMaxem ...

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2204
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4517
Obrázky: 0

Re: padajuce kvety

Příspěvekod Pedro » 30 srp 2015 10:39

MartinS píše:Tak kazdej treba nema moznost ve vetsim meste sehnat hnuj nebo kompost :-)
Neresit to a nestavet reaktor je dobrej nazor, ale kdyz nic nezabira tak pak lidi zkousej vsechno mozne.
Stejne tak jsem vyzkousel vsechno mozne ja.
Já na balkoně používám granulovaný hnůj, zalévám vodou z akvária a kompostárnu mám 2 km od bytu (bydlím také v paneláku). Zahrada je matky, ale tam dojíždím 2x v týdnu pomoc s péčí o vše co tam roste.
Ale chápu jak to myslíš, neboj...

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3570
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3817
Obrázky: 0

Re: padajuce kvety

Příspěvekod MartinS » 30 srp 2015 11:27

Ono taky zalezi kdy se s bloomem zacne podle me.
To vetsi baleni zase neni tak drahe a kdyz se pouzije kazde druhe zaliti, tak podle me v pohode.
Nekde jsem cetl ze se muze davat do kazde zalivky. Coz mi prijde ale asi moc.

Pristi rok to asi od zacatku pojedu grow+bloom a uvidime.
Podle me si na to pak drive kytky zvyknou a nejsou tak prekvapene kdyz dostanou kvalitni hojky.

Jeste jedna zajimavost, ty rostlinky kde jsem udelal zastrihnuti vrsku, tak jsou sice mensi, ale kosatejsi a plodi drive nez tam kde jsem nechal rostlinu volne rust a ta si pak vytvorila hlavni korunu treba az v 1,2metrove vysce.
Ty rozvetvene pujde i lepe prezimovat. Nez kdyz mam TSM kde je sice stonek tlustej jak prst, ale je to silene velky do vysky. To rozvetvene Haba kde jsem ustrihnul spicku a pak ostrihal par hornich listu, je na tom asi nejlepe.
A pak to co chcipalo a sotva prezilo, tak je z nej ted nadhernej ker. Pak to blejsknu. Ma obrovskych 8 plodu a dalsi ma nahozene na novych vetvich.

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: padajuce kvety

Příspěvekod Colostomizer » 31 srp 2015 10:32

MartinS píše:Ono taky zalezi kdy se s bloomem zacne podle me.
To vetsi baleni zase neni tak drahe a kdyz se pouzije kazde druhe zaliti, tak podle me v pohode.
Nekde jsem cetl ze se muze davat do kazde zalivky. Coz mi prijde ale asi moc.
Bloom do každé zálivky teď v létě je jistá vražda rostliny. Maximálně tak jednou týdně, spíše však jednou za dva týdny. A doporučuju poloviční dávku, protože tím jde velmi elegantně přehnojit. A to jsem si myslel, že organickými hnojivy v doporučeném dávkování snad přehnojit ani nejde. Speciálně rocota bloom vyloženě nesnášejí ani v polovičním dávkování ... Trochu moc adrenalinu na mě, takže příštím rokem skončím asi u osvědčených slepičáků z Hoštic a za ušetřené peníze si koupím pozdní sběr jako hnojivo pro pěstitele :)


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3570
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3817
Obrázky: 0

Re: padajuce kvety

Příspěvekod MartinS » 31 srp 2015 13:46

No vidis, ja si to rikal ze se mi to zda moc. Daval jsem jednou tydne plnou a pak druhy tyden jsem dal polovicni a prave se listy zkroutily i u chinesek.
Takze budu davat maximalne jednou tydne polovicni. Nicmene ta plna davka nakopla habanera a zacaly plodit. Pokud to tedy nebylo taky tim ze prestala ta vedra.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů