Miniskleník za kačku

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
koos995
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 06 dub 2014 17:09
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: Brno, Líšeň

Miniskleník za kačku

Příspěvekod koos995 » 07 led 2015 19:09

Po úspěšné sezoně 2014 s pouhými dvěma odrůdami "dětských papriček" Habanero se pomalu chystám na novou sezónu s vyšším levelem Bhut Jolokia v několika zajímavých barevných variantách a dokonce i Dorset Naga (Trinidad Scorpion Moruga zkusím příští rok :thumbup: ).

S 50 semínky chilli BJ a DN + Habanero (3000+ semínek vlastní produkce) + další okrasné rostliny na záhon jsem vystaven požadavku na efektivní, přívětivou a spolehlivou manipulaci v kritickém okamžiku klíčení a předpěstování.

Vyrobil jsem si miniskleníček, který mne uspokojuje už jen svým vzhledem, když jsem zahlédl něco podobného v "Albertu" za 112 Kč.
Americké návody mě připadají nejen jen někdy jako pro blbce, ale i tak mi to nedá, abych poskytl jednoduchý návod na něco, co možná někdo ocení, jako nováčkové, mezi které se stále ještě počítám!

Ne třeba běžně, ale přece jen kolem nás obíhá hodně "balícího materiálu", který je dobře zužitkovatelný, jen se zastavit a říci si: "To by se mě mohlo na něco hodit!". Podobně se stalo, když mě švagrová po Silvestru nabalila na cestu nějaké jídlo v plastových miskách, které si nosí domů z práce, jako profesionální kuchařka. Hned mě napadlo (poté, co jsem s orgasmem pozřel jejich obsah..), co s nimi. Podobné nádobky najdete třeba u své kantýnské, které vozí saláty, nebo oblíbené prodavačky v úseku lahůdek obchodního domu, kam chodíte nakupovat. Stačí jen říct, aby vám je schovávaly. Je to v podstatě odpad.
Kouknem, jak tento odpad využít!

- Nádobky umyjeme a vyřízneme vnitřní číst víka, aby zůstal okraj, který funguje jako "zámek".
- Tím "uzavřeme" nádobku
- Na horní plochu, stejně jako na okraj druhé nádobky naneseme několika-milimetrovou vrstvu Chemoprénu (v tubě).

20822

- Necháme několik (cca 5 min) oschnout, a pak přilepíme druhou část nádobky na lem z původního víčka.

20823

- Necháme cca 1h zaschnout, a ejhle - growing-box je na světě.

20824

- Já ještě přidal ručně vyrobený segment ze zbytku víčka, do kterého mě kolega frézkou na vrtání otvorů do plechu vyrobil otvory + jeden plastový nýtek ze zásobníků na integrované obvody a miniskleník i s ventilací je na světě!

20826

Rozměry jsou cca 13 x 18 x 12 cm, což postačí rostlinkám v 12 tabletách k prostoru tak do 2÷3. patra pravých lístků.

Určitě je to elegantnější řešení, než nějaké provizórium!

20825

Uživatelský avatar
malacan
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 07 led 2015 08:03
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Miniskleník za kačku

Příspěvekod malacan » 07 led 2015 21:04

Ano ano, aj my doma odkladáme :) Jogurty sú teraz tak zdravé..
Sladké mám rád. Ale prečo sa vyrába sladký, nepikantný kečup, to nechápem :)

hudyny
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 23 lis 2014 16:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Miniskleník za kačku

Příspěvekod hudyny » 07 led 2015 21:19

Zdarek pekne reseni.
Jenom bych to urcite nelepil chemoprenem nebo podobnym lepidlem, ten bude mit urcite nejake male vypary a mohlo by to skodit rostlinkam nebo hure by to mohly vstrebat do sebe.

Uživatelský avatar
Zděnda-Z-Javecu
Stálý člen
Příspěvky: 101
Registrován: 18 úno 2014 13:03
Reputace: 7
Obrázky: 0

Re: Miniskleník za kačku

Příspěvekod Zděnda-Z-Javecu » 07 led 2015 21:34

Spousta lidí už má doma takové ty tavící pistole, řekl bych že to by mohlo být alternativou chemoprenu :-)

toto
https://data.vsedomu.cz/dilna/0004/460/ ... 35-w-1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Co shoří, neshnije...

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Miniskleník za kačku

Příspěvekod lobo » 07 led 2015 22:25

Takovéto miniskleničky home made mám doma 4 ale nijak dno s víkem nespojuji prostě jen přiklopím a je to, každý ráno to na minutu nechám vyvětrat a je to :tiphat:

Soaker
Stálý člen
Příspěvky: 207
Registrován: 16 pro 2014 19:00
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Re: Miniskleník za kačku

Příspěvekod Soaker » 08 led 2015 17:35

tiez misky vyuzivam roznym sposobom, trebars v parniku ako stolik, pod nim je voda s ohrievacim telesom, alebo na striesku, aby mi nekvapkala voda na semienka, na nu dam igelit a po nom steka do vody
20831

koos995
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 06 dub 2014 17:09
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: Brno, Líšeň

Re: Miniskleník za kačku

Příspěvekod koos995 » 11 led 2015 22:03

Nechci otvírat nový přízpěvek a tak se zeptám na radu v rámci svého přízpěvku.
Začínám něco pomalu sázet a i když klíčivost je na 100%, část semínek má uzavřeny děložní lístky ve slupce a ne a ne se osvobodit.
Existuje nějaká metoda přípravy semínek před setím, která by změkčila semena a zabránila tomuto jevu, popř. mechanická úprava?
Předpokládám, že máčení v čaji, nebo heřmánku má pouze antibakteriální a antimukózní význam.
Klíčení probíhá při optimální teplotě i vlhkosti kolem 90%.

Fénix
Stálý člen
Příspěvky: 66
Registrován: 29 čer 2014 15:14
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Miniskleník za kačku

Příspěvekod Fénix » 11 led 2015 22:40

Už to tu někde na foru 100% bylo. Jediný bezpečný je udržovat slupku semínka vlhkou. A pak když si příroda neporadí sama tak jí mužeš pomoci. Já třeba letos opatrně slupky sundaval pinzetou.


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů