Setí v červnu.

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Setí v červnu.

Příspěvekod BlueShark » 23 črc 2015 14:39

Tak jsem pár semínek zasel 20.6.2015 a už mají rostlinky 8 párů lístků, je to tím že je teď hodně sluníčko narozdíl od zimy, kdy rostly pomaleji? Mám je v kuchyni za oknem jako předtím. Mě totiž přijde, že jak jsem ten substrát vypálil v mikrovlnce, tudíž nemám jedinnou mušku kolem, tak mi to neničí kořínky. Pár rostlinek totiž bylo poškozených tak, že dodnes jsou parchanti.

Takže poučení, na příští rok výsevný substrát vždy vypálit a je po starostech.
Je to bych řekl nejdůležitější část výsevu.

Fotky dodám brzy klidně, je to 4x Poinsettia (OMO), 2x Yellow Tongue (OMO)

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2204
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4517
Obrázky: 0

Re: Setí v červnu.

Příspěvekod Pedro » 23 črc 2015 15:30

BlueShark píše: Takže poučení, na příští rok výsevný substrát vždy vypálit a je po starostech.
Je to bych řekl nejdůležitější část výsevu.
Tak tohle je pěkná blbost...Důležité je, že teď mají teplo, ale hlavně dostatek světla. Proto ti kamaráde krásně rostou. Na nějaké vypalování kašlu a pěstujeme takhle papriky už 20 let.

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Setí v červnu.

Příspěvekod BlueShark » 23 črc 2015 15:38

Já těžím i z toho, že kámošovi zdecimovaly smutnice komplet vše, má malý zakrslý rostlinky už 2 měsíce stejné, měl jsem takhle asi 3. Tak koupil velký, dal je do te hlíny stejné a zežloutly a opadávají co hlavně, nerostou. Koupil si pásky na mušky a má to pokaždé obalené. Každopádně miminka vyseté bez mušek mají ideální růst a nic je zespoda nehlodá :-) Mé pŕijde že to ovlivnilo hodně nékteré kytky.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2204
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4517
Obrázky: 0

Re: Setí v červnu.

Příspěvekod Pedro » 23 črc 2015 16:28

Já měl mušky a v mém vlákně vidíš jak to vypadá. Zbytečně to řešíš :-). Jsou to jen kytky ne jaderný reaktor :-).
Ale jestli chceš dělat doma bordel s vypékáním hlíny, tak klidně, každého volba.
Já dal část sazenic kamarádovi a tam je to mazec. Kytky malé, moc mu nechtěly plodit. Tak jsem řekl, čím hnojí. Prý ničím, že nebude pak v paprikách jíst hovna. No co by jsi na to řekl?
Smutnice mám na balkoně pořád a ničemu to nevadí. Je to venku.

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Setí v červnu.

Příspěvekod BlueShark » 23 črc 2015 17:01

Bordel? Dal jsem hlínu do krabice, do mikrovlnky a bylo, za 3 minuty hotovo, vychladlo a jelo se :-)
Hovna :-)))


Smutnice nevadi, ale až když jsou kytky větší, mě šlo o optimální růst miminek, určité mi tu dají lidi zapravdu.

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Setí v červnu.

Příspěvekod chilli-max » 23 črc 2015 21:51

Určitě smutnice vadí, ale hlavně v počáteční fázi klíčku a pidi rostlinky ....potom už je hlavní složení substrátu (živiny,PH atd), světlo a teplo. Letos jsem bojoval ( a ještě bojuju ) s nevhodným PH zeminy a na některých kytkách je to dost znát.
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Setí v červnu.

Příspěvekod BlueShark » 24 črc 2015 11:52

chilli-max píše:Určitě smutnice vadí, ale hlavně v počáteční fázi klíčku a pidi rostlinky ....potom už je hlavní složení substrátu (živiny,PH atd), světlo a teplo. Letos jsem bojoval ( a ještě bojuju ) s nevhodným PH zeminy a na některých kytkách je to dost znát.
A věř že těch pár, co vyklíčily ale stagnovaly dostaly právě kousanec od larev smutnic...

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2204
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4517
Obrázky: 0

Re: Setí v červnu.

Příspěvekod Pedro » 24 črc 2015 14:04

chilli-max píše:Určitě smutnice vadí, ale hlavně v počáteční fázi klíčku a pidi rostlinky ....potom už je hlavní složení substrátu (živiny,PH atd), světlo a teplo. Letos jsem bojoval ( a ještě bojuju ) s nevhodným PH zeminy a na některých kytkách je to dost znát.
Já neříkám, že nevadí. Jen si myslím, že než abych doma pekl zeminu a dělal si bordel v bytě, tak to raději nechám na přírodě. A zjistil jsem, že smutnice byly pouze v kupovaném substrátu a objevili se, až když rostlinky byly větší a žluté desky je vyřešily. Stejně se mi výsev a vše kolem vymknulo z rukou a vysazených rostlin ve finále bylo víc než jsem potřeboval, ale tak to tady asi měli všichni :-)


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů