Škodca na listoch

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Patrikos
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 26 čer 2016 13:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Škodca na listoch

Příspěvekod Patrikos » 26 čer 2016 13:39

Zdravím všetkých. Včera som si všimol niečo divné na Čiernej perle, medzi listami sa hromadili malé biele zvery, bolo ich celkom dosť. Dnes ráno som si všimol, že sa porozliezali po listoch, no žiadne poškodenia chilli som si nevšimol. Keďže som sa so škodcami nikdy nestretol, nemám tušenia o akého škodca sa jedná a ako sa ho vlastne mám zbaviť. Keďže som fotil mobilom, fotky nie sú nič moc ale dúfam, že pomôžu.
31738
31737
31736
31735

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Škodca na listoch

Příspěvekod Kendy » 26 čer 2016 13:58

Mšice (po slovensky myslím vošky?).. Jsou dost velké.. Asi se jim u tebe líbí ;-)

Chemická ochrana jednoznačně Mospilan. Funguje víc než dobře.

Pokud jseš spíš na nějakou alternativu, tak mýdlová voda, stírání, výluhy z tabáku, nasazení sluníček sedmitečných (po slovensky netuším)..

Ale popravdě.. mospilan je mospilan.

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Škodca na listoch

Příspěvekod JurassicChilli » 26 čer 2016 14:17

Ešte ich tam nemáš moc a ak máš len pár rastlín, tak sa ti chémiu neoplatí miešať. Z fotky moc nevidno, či máš rastlinu v kvetináči, alebo zasadenú von vo voľnej zemi. Ak ju máš v kvetináči, tak šup s ňou pod sprchu a poriadne ju osprchuj. Prstami pod prúdom sprchy pozotieraj vošky preč. To isté opakuj pár dní za sebou, dokým na rastline neostane ani jedna voška. Tie slunéčka sedmitečné, ktoré odporúča Kendy, sú po slovensky lienky sedembodkové. Tiež môžu byť. Alebo tam daj jedného, dvoch ucholakov (škvorov). Dávajú prednosť mäsitej strave. Keď zožerú vošky tak ich odstráň, pretože sa samy stanú škodcami a začnú obhrýzať papriky.

Patrikos
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 26 čer 2016 13:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Škodca na listoch

Příspěvekod Patrikos » 26 čer 2016 16:58

Ani som nečakal, že odpovede prídu tak skoro :) Vďaka za každú radu, no využijem asi tú chémmiu kedže to sv*nské vojsko mi začína napadať moje sadenice, alebo ich mám všetky hodiť pod sprchu? Treba rýchlo konať, nečakal som, že sa budú množiť ako cigáni...
31778
31779

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodca na listoch

Příspěvekod Tea Racer » 26 čer 2016 21:46

Zkus klidne rockefect, neemazal, je to na rostlinném základě, není to takové svinstvo, rozklada se to samovolně a prirozeně. Učinné to je hodně.
Pokud je jich tam pár, tak osprchovat, mydlová nebo jarová vody a po uschnuti opet sprcha.
No, a nebo to nakrm tou chemií, ale melo by to byt to poslední, pokud to chces jíst :D


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů